, Apple iOS Newsy Smartfony Telefony

W tych miejscach iPhone’y mają czujniki wilgoci


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • dzej

  ja sie kąpie czesto z telefonem uzywam w deszczu wpadl mi do kaluzy sprawdzalam przed chwila czujnik jest bialy : )

 • Norbi

  Wystarczy że w ulewne dni nosi się telefon w kieszeni kurtki. Nie trzeba wcale zalać telefonu aby czujnik zrobił się czerwony.

 • http://gravatar.com/rp1polska rp1polska

  Czy nikt z was nie zrozumiał frazy „ZEWNĘTRZNE czujniki wilgoci”? W środku też znajdują się takie czujniki, zaprezentowane w tabeli nie są jedyne.

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Sprawa czujników i problemów z gwarancją w iPhonach wynikłych z zalania czy też kontaktu z cieczą poruszana była około dwóch lat temu w magazynie Mobile Internet. W artykule napisano, iż w iPhonach 3/3GS stosowano nie tylko białe czujniki ale i czerowne (sic!) i były to taśmy firmy 3K. Poza tym, ustalono iż na zmianę koloru czujnika wpływa temperatura i zawilgocenie powietrza. Tym samym co pewien czas użytkownik iPhona (ale i nie tylko) powinien sobie sprawdzić czy czujniki w jego smrtphoni nie zmienił zabarwienia mimo, iż nigdy nie widział wody.

  • pisul

   Teraz tak jest ze rozmawiajac na mrozie oddech i wilgoc zabarwiaja czujniki. Dlatego przelozono z mikrofonu do tacni karty sieci

 • http://www.podgladzarski.com Croolick

  No i już wiadomo dlaczego sprzęt Apple jest niezawodny – każdą wadę można wyjaśnić zawilgoceniem. Ot wystarczy, że „nieznanym sprawcom” w serwisie kapnie kropelka cieczy, choćby z nosa i gwarancja idzie się kichać. W statystyce wyjdzie, że za większość uszkodzeń sprzętu odpowiedzialni są użytkownicy… Takie umiejscowienie czujników jest bardzo nie fair. W moim HTC muszą być gdzieś głęboko, bo często wyciągam go z kieszeni całego mokrego (uff, upalne lato) oraz używam w deszczu a gwarancję i tak mi uwzględniono.

  • mozilla007

   Duża część użytkowników Appla to fanatycy i wydadzą kasę na drugi telefon. Dlatego w takich miejscach są te czujki, by tylko znów nabić sobie kieszenie.

   • Zoss

    A Ty myślisz, że tylko Apple robi ludzi w konia z gwarancją?! Każdy serwis w tym naszym chorym kraju robi wszystko by „wydymać” właściciela i wmówić mu jak tylko się da, że uszkodzenie/zalanie było z jego winy. Poczytaj na necie jak wypowiada się pracownik jednego z dużych serwisów telefonicznych, jak to mieli „przykaz” by co któryś tam sprzęt zalewać delikatnie wodą i na podstawie wilgoci w sprzęcie anulować gwarancję!!!
    Co do czujników w „jabłuszku” które czerwienią się nieraz bez powodu (bez kontaktu z wodą) to jest to oczywisty klasyczny sposób robienia właściciela w „bambuko”. Choć sam używam sprzęt tej firmy i jestem z niego zadowolony, to w tej kwestii mają u mnie DUŻY MINUS!!!

 • ziomal

  ciekawe czy używanie telefonu w deszczu powoduje aktywację tego zabezpieczenia

  • Mateusz

   Jeśli jakaś mała kropla wpadnie w to niefortunne miejsce to pewnie tak. Nazwa sugeruje, że telefonu nie można używać nawet gdy jest wilgoć w powietrzu, więc pewnie są bardzo czule. Wszystko żeby odmówić naprawy…

  • mozilla007

   Popatrz ile już było zwrotów i anulowań gwarancji przez właśnie dostarczenie samo kuriera z domu klienta do serwisu i było to spowodowane samymi „zmianami temperatury” i powstaniem pary.

 • Danio

  Ładować kasę w ich portfele to dobrze ale żeby naprawić to już nie bardzo, tak się teraz dba o użytkownika…


reklama