Przyznajcie się, jak często zastanawialiście się dlaczego Nokia nie wybrała Androida, tylko Windows Phone’a? Stephen Elop, CEO tegoż koncernu, postanowił odpowiedzieć na to pytanie. W wielkim skrócie odpowiedź brzmi: Samsung.
The Guardian przeprowadził z Elopem mały wywiad, chcąc sprawdzić, dlaczego firma wybrała plaftormę Microsoftu:
Ciesze się z decyzji jaką podjęliśmy. Kilka lat temu martwiliśmy się, że istnieje ogromne ryzyko, że jeden producent sprzętu mógłby zdominować Androida. Mieliśmy podejrzenie kto mógłby nim być – z powodu dostępnych źródeł, integracji wertykalnej oraz świadomości, że spóźniliśmy się trochę z podejmowaniem decyzji. Wielu innych działało już wtedy na rynku.
Analizując ekosystem Androida z perspektywy czasu, jest wiele naprawdę dobrych urządzeń od różnych firm, ale jedna z nich wyraźnie stała się dominująca.
Na końcu Elop dodał, że wybór Windows Phone’a był także podyktowany rozmowami z operatorami – AT&T zaproponował zainteresowanie się Windows Phone’em i udało się – Nokia z WP jest trzecią alternatywą dla iOS-a i Androida.
Z jednej strony można zrozumieć, że Nokia nie chciała być drugim HTC, ale z drugiej – co by jej szkodziło spróbować sił w świecie Androida? Lumie, zarówno wizualnie, jak i sprzętowo to bardzo dobre telefony. Jeżeli by dać im Androida, odpowiednio zadbać o zaplecze aktualizacji, dodać własną nakładkę, to mogłyby wyjść z tego fajne rzeczy.
źródło: BGR
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Od daty polskiej premiery vivo V70 i V70 FE miną niedługo równe 3 miesiące. Czy…
Sezon letni w GOG już wystartował. Z tej okazji Baldur's Gate 3 przeceniono o 25%.…
Wygląda na to, że piękny sedan MG 07 może otrzymać wersję w praktycznym nadwoziu kombi.…
Nie każdy telefon koreańskiego Samsunga musi być drogi. Azjatycki gigant ma przecież w swojej ofercie…
Król RTS powróci już w 2026 roku. Kilka dni temu twórcy zapowiedzianej niedawno Twierdzy 4…
Mam dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra to taka, że przedłużono promocję Motoroli z Cashbackiem…