, Gry i aplikacje Newsy Nokia Telefony

Starsze smartfony z serii Asha otrzymują aktualizację

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • jasiek

  Do qwerty – skoro WP jest tak dobry jak piszesz, to czemu opanował tylko 3-4% rynku?! Android go miażdży!!!

  • http://www.facebook.com/lensoon.wa Paulina

   Jasiek, tylko w czym? Android to nawet dobry system, ale jest kiepsko zoptymalizowany i nie jest bezpieczny.! A czemu Android jest popularniejszy? Proste, przez tanie smartfony. Bo każdego gimbusa stać na takiego galaxy mini. Stąd ta popularność. A z WP smartfony są droższe. Teraz kumasz?

   • Zoss

    „Paulina” masz rację, Andka wpychają do każdego taniego „badziewia”, a potem ludzie się dziwią jak to chodzi (a raczej nie chodzi:) )

    • http://www.facebook.com/lensoon.wa Paulina

     Uważam, że na budżetowce powinni zrobić system „ślimak os” hihi 🙂

 • Jj

  Kurcze, muszę zacząć uważniej czytać 🙂

 • czubek

  @Jj, serio?? ja tam byłem pewien że to jest właśnie FeaturePhone a nie futurephone. No popatrz jedna litera a tyle złego…;-)

 • Jj

  „Futurephone” to coś pomiędzy zwykłym telefonem, a smartfonem.

 • http://www.facebook.com/lensoon.wa Paulina

  Kiedyś w nokiach było takie coś, że jak wszedłeś w ustawienia, to można było se samemu fona zaktualizować…

 • czubek

  haha, ale się uśmiałem!! „futurephone” a co to qrwa jest człowieku?? O featurephone od Nokii słyszałem już, ale niewiem co to może być futurephone 😀 Napewno kojarzy się z czymś „przyszłościowym”, ale niestety seria asha jakoś mi do tego określenia nie pasuje…

 • ekhm

  Ja mialem lumie 620 i po miesiącu ja sprzedalem. Brak centrum powiadomirn – kafelki w bardzo ubogi sposób je pokazuja np kafelek kalendarza tylko jedno wydarzenia i nie da sie ich przewijac. Aplikacja na fb to pomylka – chociaz kibicuje tej nowej 🙂 w odtwarzaczu nie da sie tworzyc listy utworow z poziomu telefonu i jest generalnie malo przejrzysty. Bateria- kazdy widget moze odswiezac jej status co pol godziny (ot , tak sobie MS wymyślił). Potwierdzenie odbioru smsa przychodzi jaka oddzielna wiadomosc…. brak profili osobnyvh profili dzwieku np dla multimediow etc. To sa niby szczegoly ale razem sa strasznie denerwujace. Plusem wp8 jest za to niespotykana plynnosc dzialania, przegladarka i ogolny look 🙂

  • http://gravatar.com/wania1 wania

   „ekhm” i dobrze zrobiłeś że sprzedałeś 🙂 Tak jak mówiłem, póki co ten system ma za dużo irytujących braków.
   „Papiak” pokaż mi gdzie ja wspominam coś o Androidzie?!… i co zgasiłem Cię 🙂

  • Marysia M.

   Miałam kupić Lumie 620, ale chyba zrezygnuję. Faktycznie póki co WP posiada za dużo wad 🙁 A szkoda, bo z wyglądu przypadła mi do gustu. Poszukam jednak czegoś innego. Dzięki ekhm za rzeczową opinię o tym systemie!

 • Spostrzegawczy.

  O nokiach piszą… a fakt, że HTC One dostał 4.2.2? Jakie zmiany zaszły etc?

 • mozilla007

  Jedyne warte czegokolwiek telefony rodem od Nokii, nie te pseudo smartfony z WP. Dzięki takim telefonom jak Asha się jeszcze jakoś trzyma na rynku.

  • http://gravatar.com/wania1 wania

   Zgadzam się z Tobą, dzięki tanim komórką Nokia jeszcze nie „popłynęła”. Póki co WP jest jeszcze daleko,daleko nawet od poczciwego Symbiana, a nie wspomnę już o MeeGo. Sorry WP może cię kupię dopiero za kilka lat, ale na pewno nie teraz i nie w takiej formie/wersji jak teraz 🙂

   • qwerty

    kolejny raz wypisujesz bzdury… WP8 daleko za MeeGo który powstał w jednej wersji, raz zaaktualizowanej bez apek i za Symbianem, będącym czymś konkretnym dopiero w ostaniej wersji, ale i tak nie miał praktycznie, żadnych apek, przez lata przeglądarka kulała i nigdy nie miał smartfona z prawdziwego zdarzenia – tylko jakieś słabizny, mające tylko dobry aparat i obudowę, a procesor i ram z ubiegłego wieku.

    • http://gravatar.com/wania1 wania

     MeeGo póki co to miało 2 aktualizacje, patrząc że to od początku był uśmiercony system to i tak dużo. Ile miało wp7…jedną, ile miało/ma WP8…jedną! Ilość apek na WP wprost poraża!!! Nie wspomnę już o funkcjonalności obu tych systemów w stosunku do WP któremu dużo jeszcze do nich brakuje (choćby zwykła dioda powiadomień, brak profilu głośności, brak centrum powiadomień, brak swobodnego przewijania muzyki). Więc wybacz, ale to chyba Ty wypisujesz bzdury.

     • qwerty

      haha mówisz o tych poprawkach? Gdybyśmy mieli liczyć tak samo dla WP8 to było ich 6 i nadchodzi 7. A MeeGo nic nie dostanie.
      WP8 ma więcej świetnych dopracowanych aplikacji niż MeeGo i Symbian razem wzięci. Funkcjonalność WP8 jest ogromna – trzeba tylko znać przeznaczenie tego systemu. Daje on pełne bezpieczeństwo danych, stabilność działania, najlepszy pakiet office wśród systemów mobilnych, genialną synchronizację w kontaktach, „pokoje” (bardzo przydatne w pracy jak i prywatnie), bezproblemowy nfc, pełną prawdziwą synchronizację a nie to co oferuje Android czy Symbian. najlepszy klient email, genialną przeglądarkę – najszybsza na rynku OSów.świetne udostępnianie, najlepsza chmura, tłumacz t-translator, pełny PC Remote – nie to co na Andku, nie wspominając już o sofcie od Nokii i do tego OneNote. Jest tego cała masa. WP8 to niezaprzeczalnie jeden z 3 najlepszych OSów na rynku.
      Dioda powiadomień? Większość smartfonów jej nie ma – nie tylko z WP8. Poza tym do czego ci ona?
      Profile dźwięku? Co to? Powrót do 2002 roku? Żaden system nie ma profili jako takich. Masz tryb samolotowy, wyciszenie z wibracją i normalny tryb – 3 opcje podstawowe w WP8 – w Androidzie jest tak samo. W zupełności to wystarczy – jaki tryb poza wyciszeniem i samolotowym jest ci potrzebny?
      Centrum powiadomień jest nie potrzebne – widać po twojej wypowiedzi, że nic nie wiesz na temat tego OS – powiadomienia wyświeltają się na kafelkach Live Tales – dzięki temu na jednym pulpicie L920 wyświetla mi więcej informacji niż jakikolwiek Android z max. 4 widgetami na jednym pulpicie (podobnie Symbian, a już nie mówiąc o iOS który nie wyświetla nic).
      Zgodzę się że przewijanie muzyki byłoby wygodniejsze po samym pasku niż za pomocą przycisku „dalej” lub „wstecz” – dziwne, że jeszcze o tym nie pomyśleli…

     • Papiak

      No i go zgasiłeś 😀

      @Wania
      WP7 dostał dwie akutalizacje -.- (WP 7.5, WP 7.8) i mnóstwo poprawek.
      Pokaż mi telefon z Androidem w cenie takiej Lumii 610, który dostał więcej aktualizacji.

    • Zoss

     qwerty – polecam poczytać Ci ten artykuł: komorkomania.pl/2013/…zeka-nokie

 • http://gravatar.com/lordazaw Azawakh

  Bardzo ładnie ze strony Nokii, że udziela aktualizacji dla swoich futurephonów z rodziny Asha. To dobrze świadczy o fińskiej marce. Jednak czy te słuchawki można nazwać już smartphonami? Myślę, że nie ale określenie futurephone pasuje do nich znakomicie gdyż są napewno bardziej zaawansowane od zwykłych komórek ale ich możliwości choć zbliżone do możliwości smartphonów są mniejsze choćby ze względu na brak 3G czy GPSu.

 • gsm

  W czwartek dostala tez nokia n8:-)

 • borsuk_20

  To coś dostaje jakiekolwiek aktualizacje 😮 ?

  • http://gravatar.com/wania1 wania

   Chwała Noki, że dba w kwestii aktualizacji nawet o takie tanie modele.


reklama