, Newsy Samsung Tizen

Pierwszy Tizen opóźniony


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Moim zdaniem Tizen jako nowy całkowicie system powienien otrzymać całkowicie na nowo opracowany interfejs a nie kolejny raz nieszczęsny Touchwizz znany z lagowania na androidowcach. Pakowanie Touchwizza w Tizena niestety ale nie przyniesie niczego dobrego gdyż zbyt mocno zunifkuje go z androidowcami Samsunga z rodziny Galaxy. Taka unifikacja zatrze różnice między Androidem a Tizenem i kupujący nie będzie miał właściwie świadomości co kupuje. Samsung popełnia poważny bardzo błąd i powtarza go po klęsce Bady 2.0, która posiadała ten sam interfejs co Galaxy S2. W ten sposób zatarły się różnice między linią Wave i Galaxy a to z kolei przyczyniło się do klęski sprzedażnej bardzo udanych i elegackich Wave. Tym samym uważam, że Stowarzysznie Tizen powinno odgórnie narzucić wzorem Microsoftu jeden wspólny interfejs ale opracowany nie przez Samsunga tylko zupełnie zewnętrzną firmę i powinien być to interfejs innowacyjny tej klasy co Swipe Nokii w MeeGo Harmattan albo Blackberry 10. Inaczej sukcesu Tizena w wykonaniu Samsunga raczej nie widzę…

 • siper322

  @Paulina twoje własne zdanie nie ma żadnego sensu, więc?

 • mr.max

  prz98 – realia były inne – była luka w przypadku OS’ów na urządzenia mobilne, które dobrze wypełnił google (przecież wtedy liczył się praktycznie tylko iOS) – pamiętajcie, że nawet windowsowi ciężko się było wbić – a zyskał tylko dzięki największej kompatybiloności z oprogramowaniem komputerowym (mówię o deskotopowym windowsie). System ma szansę jedynie wejść, gdyby miał taką mocną kartę – a nie sądzę, żeby takową firma Samsung posiadała, tym bardziej, że ostatnio nawet telefonów nie mają najwyższej jakości.

 • zxzxzxzxz

  Za Tizenem stoi też Intel, odpowiedzcie sobie sami ile Intel będzie jeszcze czekał aż rozrusza się sprzedaż Atomowych smartfonów i tabletów z Androidem czy Windowsem. Intel z pewnością ma coraz większe z tym straty. Zainswestowali miliardy i nic z tego nie maają.
  Tizen jest tutaj idealnym kandydatem na system z Atomami – lekki, sybki i bardzo mobilny.
  Producenci tacy jak Acer, Hp, Dell, Panasonic czyli ta kiedyś wielka czołówka Pctowa tak naprawde też nic nie ma z tego, że jest boom na tablety i smartfony, zbudowali swoje urządzenia z Windowsem czy Androidem, ale sprzedaż marna, bo sobie nie radzą z tym rynkiem. Wszystko zgarnia Samsung, Apple a także coraz więcej Chińczycy, którzy sprzedają coraz więcej swoich budżetówek za grosze, kórych Ci wielcy nie są w stanie.
  Dla tych wszystkich którzy sobie nie radzą Tizen może być wybawieniem (jeszcze jak Inl wszystkiego przyppilnuje i dostro do swoich urządzeń), a i Samsung też nie pogardzi dodatkowym zyskiem na kolejnym systemie.

 • Jakub

  symbian i MeeGo zostały sprzedane, ocknijcie się ludzie, jedyna opcja na klasyczne fony od Nokii z systemem to Asha OS

  • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

   A komu zostały sprzedane? Z tego co wiem ich wyłącznym właścicielem jest Nokia a ona nikomu nie sprzedała swoich systemów. Jako przykład niech posłuży interfejs MeeGo Harmttan Swipe UI, który mimo, że MeeGo przez Nokię zostało zamknięte nadal jest jej własnością i został wykorzystany w platformie Asha. Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 • siper322

  Droga, przemądrzała Paulinko. Tizen jest potrzebny Samsungowi by uniezależnić się zupełnie od Google. Poza tym Bada OS nie był porażką, a sukcesem, gdyż owy system miał większy % na rynku niż WP, hahaha. I pewnie nadal by miał, gdyby Samsung nie postanowił zabrać się za Tizena. I jeszcze jedno : wbij to sobie w końcu do swojej głowy! Nokia nie wznowi projektu MeeGo , gdyż zabrania jej umowa z Micro$hitem, a Symbiana porzuciła, gdyż był zacofany i był jednym z powodów bliskiego upadku Nokii i przespania rewolucji smartfonów. Mądrala.

  • http://www.facebook.com/lensoon.wa Paulina

   Ale to jest tylko moje zdanie!

 • Danio

  Ten system ma ogromne szanse stać najlepszym i najpopularniejszym systemem na świecie, zwłaszcza wtedy gdy będą na niego aplikacje z androida. Wszystko w rekach samsunga a ten już nie raz potrafił nas pozytywnie zaskakiwać

  • http://ask.fm/PaulinaMagdalenaWa Paulina

   Wg mnie, nie masz racji. Bada OS to była porażka.
   WP też samsung spieprzył. Tizen według mnie to też będzie porażka.
   Zwłaszcza w wydaniu samsunga, bo dla niego liczy się tylko pozycja u google, i śmieci w systemie…

   • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

    Masz rację, Bada to była porażka na życzenie Samsunga. Wprowadzenie Touchwizza z Galaxy S2 zatarło różnice między Androidem i Badą przez co oba systemy stały się bliźniaczo podobne a to z kolei spowodowało, że Bada straciła na oryginalności i swojej tożsamości stając się niezbyt dopracowanym (ubogim krewnym) Androidem. Jeżeli tak ma wyglądać Tizen to napawdę dziękuję i raczej niech samsung go sobie odpuści i pozwoli zająć się tematem komuś bardziej kompetentnemu kto sprawi, że interfejs rzuci na kolana konkurencję i wprowadzi Tizena na wyżyny.
    Nie zgodzę się Paulina z Tobą jednak co do Windows Phone. Tu na całe szczęście Samsung nic nie popsuł bo nie miał co gdyż system jest przygotowany odgórnie przez Microsoft i producenci nie wprowadzają takich drastycznych zmian jak w Androidzie ( na całe szczęście).

  • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

   Szczerze przyznam Samsung przestał pozytywnie zaskakiwać czego przykładem jest wykastrowanie z radia FM Galaxy S4. Poza tym na minus Samsunga zaliczam niechęć do aktualizacji wprowdzonych jakiś czas temu smartphonów i tabletów czaego przykładem jesy Galaxy Tab 8.9 działający na nieco przestarzałym już Androidzie 4.04. No i Ty mówisz o przyjemnym zaskakiwaniu przez Samsunga? Poza tym w kwestii Tizena co może być zaskakujące i cekawe w systemie wyposażonym w Touchwizza i wyglądającym identycznie jak Android? Gdzie tu innowacyjność, jakaś myśl przewodnia, smaczek? Wpakowanie zasobożernego Touchwizza spowoduje, że z teoretycznie lekkiego systemu Tizen stanie się mulącym miśkiem.

 • prz98

  Kanka92 Parę lat temu myślano że android też nie ma szans a teraz jest prawie na każdym smartphone’ie.

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Haha czy ten bubel Tizen istnieje czy mam przeczucie że skończy szybciej w koszu jak Bada

 • Glut

  Nowy system miałby szansę, gdyby w szybki sposób można było przerobić aplikacje z innych systemów. Żaden np. bank, automapa nie wyda aplikacji na mało popularny system, nawet na WP nie ma sporo aplikacji.

 • kanka92

  Trudno sobie wyobrazić system tak genialny i rewolucyjny, żeby był w stanie zagrozić Andkowi, WP i iOS. Nowy system po prostu nie jest potrzebny. Android i WP moim zdaniem doskonale się uzupełniają.

 • Romero

  Tizen podzieli los Bada OS
  to jest już z góry skazane na niepowodzenie 😀
  w tym świecie królują tylko 3 systemy operacyjny reszta to jest „śmieć ”
  Samsung zaserwuje nam powtórkę z rozrywki

  • http://ask.fm/PaulinaMagdalenaWa Paulina

   To całkiem możliwe :).

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   Zgadzam się z tobą , za chwilę buble plastikowe mydelniczki Galaxy też stracą pozycję lidera

  • nns

   Android, Firefox OS, ios?

 • http://ask.fm/PaulinaMagdalenaWa Paulina

  Czy samsung nas zaskoczy? Nie sądzę. Jeśli tizen, będzie podobny do bady 2.0 to bd porażka. :P.
  Ja osobiście czekam, aż nokia ponownie rozwinie meego. Albo zacznie znowu wspierać symbianie. ;).


reklama