, Newsy Play Plus T-Mobile

3G, LTE i wideokonferencje, a dodzwonić się nie można

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Jakub

  Problem jest co 2 lata na AirShow w Radomiu, działa tylko Plus i „czasami” T-Mobile, w sumie 2 najlepsze jakościowo sieci w kraju 😉

 • Rafał

  Artykuł napisał zwykły użytkownik telefonu komórkowego, który uważa, że telefon powinien po prostu działać i nie ma mu się co dziwić. Jednak w życiu nie jest tak różowo … Od ponad 20 lat zajmuję się zawodowo telefonią komórkową i nie jestem związany z żadnym z operatorów, pracuję na Politechnice Poznańskiej, zresztą całkiem niedaleko od miejsca, w którym odbywało się opisywane wyżej wydarzenie. Otóż każdy operator projektuje swoją sieć, tak, aby obsłużyc ruch w godzinach szczytu z określonym poziomem jakości obsługi. Wymaga tego prosty rachunek ekonomiczny, gdyby sieć była wymiarowana do obsługi ruchu, który w danym miejscu zdarza sie z tak dużym natężeniem raz na rok, to płacilibyśmy za minutę połączenia trzy albo nawet pięć razy więcej. Oczywiście przy okazji imprez masowych typu Euro na czas ich trwania operatorzy dostawiają czasowo w okolicach stadionów czy stref kibica dodatkowe stacje bazowe, lecz aby było to opłacalne, impreza musi potrwać kilka dni, a nie kilka godzin. Przecież w sklepie też czasami brakuje np. cukru i nikt nie robi z tego afery (no chyba, że nie ma go przez tydzień 🙂 Tak jest na całym świecie i trzeba się z tym pogodzić. Oczywiście inną sprawą są powtarzające się problemy z zasięgiem lub dostępnością sieci w miejscach typu Stary Rynek i tu trzeba rzeczywiście próbować „walczyć” z operatorem. Mam nadzieję, że opisałem sytuację dośc jasno.

  • Adam K.

   Rozumiem ale czy taki artykuł powinien się znaleźć na takim serwisie ? Chyba nie stąd też moje zdenerwowanie. Bo taki coś to może sobie ten „zwykły użytkownik telefonu komórkowego” wrzuć na tablice an facebook’u i tak razem ze znajomymi trochę ponarzekać na operatorów ale na Boga taki artykuł nie powinien się znaleźć w żadnym poważającym się serwisie.

   Nie wiem – nie piszę.

   • http://www.gsmmaniak.pl/ Robert Nawrowski

    Sprawa wydawała mnie się istotna.. i dotyczyła gsm. Nie jestem sam skoro inni też dali znać, że mają problemy z siecią w swoich miejscach zamieszkania, a impreza na której były problemy z siecią była przykładem. Twoja inwektywa odnośnie posiadania dwóch ww. telefon pozostawiam bez komentarza.

 • Mirek

  Adam ale ty głupi jesteś albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Artykuł i jego treść w pełni popieram. Ja też walczę z siecią T. Mobile od roku ponieważ mam ogromny problem z rozłączaniem sieci… telefon leży i nagle brak zasięgu i info…twoja karta SIM nie może zarejestrować się w sieci Proszę spróbować później. Skandal. 14 lat w Era- T.Mobile 3 nr na koncie a oni mnie traktują jak jakiegoś laika. 17 lat pracy w TP SA i 5 w Orange a im się wydaje, że mogą mi kity wciskać, że to wina sprzętu. T. Mobile tandem i na SXS oraz Note 2 ta sama historia która się powtarza średnio co tydzień. Nawet ręczne wybranie sieci nie pomaga tylko reset telefonu. Oczywiście karty wymieniałem juz 3 razy. W październiku kończy mi się umowa na wszystkich trzech nr. I przechodzę do Plusa. A co do zasięgu to nawet EDGE jest słabe w moim mieszkaniu. A mieszkam w dzielnicy dużego miasta 176 tyś osób. Tragedia jednym słowem.

  • Adam K.

   Albo ty nie rozumiesz tego co ja napisałem. Po prostu znam się trochę na „radiu” i mnie taki artykuł zszokował swoją bezsensownością ale rozumiem, że nie wszyscy się muszą znać tylko po co pisać takie artykuły na takim portalu i zaniżać jego poziom . Artykuł się nadaje na jakiegoś śmiesznego bloga.

 • klik

  Ja też mam taki problem z t-mobile chwyta tylko EDGE a czasem nic i nawet zadzwonić nie mogę ani odbierać połączeń ale ostatnio przyszedł mi sms że robią w moim obszarze jakąś przebudowę i mam nadzieję że to naprawią a co do Adam K. To ty się nie wymadrzaj bo widać na jakim jesteś poziomie to że mieszkasz sb w tej warszawie gdzie wszystko jest takie idealne i wszystko masz to twoja sprawa może kiedyś zobaczysz jaki to problem gdy masz ważna sprawę a nie ma zasięgu

  • Adam K.

   Nie mieszkam w Warszawie ;]

 • http://alcatel.com.pl Adam K.

  Puknij się w łeb autorze artykułu. Tak durnego artykuły dawno nie czytałem. Operatorzy mają zapewnić połączenia w tym miejscu bo raz w roku istnieje taka potrzeba i naglę jest impreza gdzie jest dużo ludzi mają ci postawić tam pełno stacji bazowych po czym za rok impreza będzie gdzie indziej? Skoro wszyscy operatorzy mieli problem to chyba powinno dać ci do myślenia, że jakiś tego powód jest, a nie jest to ich widzimisię nie sądzisz ? Skoro nie masz pojęcia o systemach łączności bezprzewodowej, a właściwie GSM to może lepiej nie zabieraj się za takie artykuły albo może poczytaj najpierw ?

  • Fobs

   No dokładnie, trochę się autor zagalopował z tą imprezą, takie nasze narodowe narzekanie 😉

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Robert Nawrowski

   Chyba jednak nie zrozumiałeś artykuły. Szkoda..a może właściwie trudno. Chodziło o to, że takie imprezy pokazują, że często obciążenie stacji bazowych jest na styk i w wielu miejscach w normalnych dniach jest problem się dodzwonić mimo pełnego zasięgu. Nie mam pojęcia o systemach łączności powiadasz? Nie podałeś żadnego merytorycznego faktu. Nadajniki gdzie jest tylko GSM obsługują dużo większy obszar. Znany jest sposób rozkładania obciążenia między masztami kosztem 3G. Wtedy bardziej obciąża się radiolinie między stacjami ale działa to całkiem dobrze.

   • Adam K.

    No tak jest i będzie w ciągu najbliższych 10 lat to się nie zmieni, są „przenośne” stację bazowe ale na 1 imprezę nikt nie będzie tego robił. Robi się to np w okresie wakacji w miejscach gdzie ludzie masowo je spędzają np nad morzem. Wiadomo, że obliczenia są czysto teoretyczne tak samo pokrycie i czasem ukształtowanie terenu, pogoda czy interferencję sprawiają, że jest inaczej niż w teorii. Jedyna możliwość, że balony googla coś zmienią ;]
    A artykuł uważam za mega bezsensowny, nadający się raczej na jakiś śmieszny blog, a na taki portal. Używanie note2 i sgs4 w celach innych niż testowych też sensu większego nie ma, sgsem robisz zdjęcia, a z nota korzystasz z interentu i piszesz sms bo wygodniej ? Takiego człowieka geekiem już nie można nazwać tylko po prostu lanserem ale nvm. Po prostu rozumiem, że pisząc ten artykuł musiałeś to wcisnąć żeby się pochwalić i poczuć lepiej bo nie rozumiem?

    Z góry przepraszam za obiektywizm…

 • http://ask.fm/PaulinaMagdalenaWa Paulina

  Ja tam nie mam problemów z zasięgiem <333

 • http://ask.fm/PaulinaMagdalenaWa Paulina

  Ja tam nie maaam problemów z zasięgiem <333

 • http://www.kiston.pl DD

  Mam taki problem co roku na sylwestra… sieć przeciążona.

 • Filip

  Ja często mam problemy z zasięgiem w play.

 • nrg

  Temat na czasie, wczoraj identyczny przypadek spotkał mnie podczas Wianków nad Wisłą w stolicy. Orange i Play które mam nie dawały rady i nie mogłem wykonać połączenia.

 • gsm

  Warszawa ochota ulica Wlodarzewska (osiedle Zadumana) kolo siedziby T-Mobile dwie kreski zasiegu czasem EDGE nawet 3G nie ma czy to nie jest kpina

  • http://gravatar.com/djjanuszm Nazir

   Siedziba T-mobile jest na Marynarskiej vis a vis Play na Taśmowa.
   Nie wprowadzaj ludzi w błąd …. Mam 2 numery w T-mobile i nigdy nie mam z nimi problemu ale za to Play internet na kartę to dopiero porażka i brak zasięgu generalnie wszędzie

 • piotr

  Wszystko zależy od obszaru ja miałem wcześniej play problemy okropne z zasięgiem teraz mam T-Mobile i jest świetnie to samo Orange i Plus zależy wszystko od lokalizacji


reklama