Świat staje na głowie, a raczej wpada w oko. Jeśli posiadacie smartfona, który dysponuje rozdzielczością 800×480 czy też 1280×720 i szykujecie się do zmiany to może lepiej zaczekajcie. W przyszłym roku FULL HD nie będzie trendy.
Producenci szykują się do rozdzielczości 1600×2560. Szacuje się, że najbardziej popularnym rozmiarem smartfonów (phabletów) wyposażonych w takie matryce będą 6 calowe urządzenia. W takim wypadku osiągamy PPI rzędu 500. Niewątpliwie obraz będzie bardzo ostry i dokładny ale czy czasem nie wystarczy nam 1920×1080 znany z tegorocznych smartfonów?
Musimy zdawać sobie sprawę, że wyższa rozdzielczość to dodatkowe obciążenie dla procesora naszego urządzenia. Wszak musi on obsłużyć bardziej szczegółowe tapety, aplikacje i gry. Sami dobrze wiecie, że zwiększenie rozdzielczości wzwyż w grach powoduje spadek płynności. Czy zatem nie jest to spirala nakręcana przez producentów? Nowe ekrany, nowe procesory, więcej ramu, a wszystko to w imię trendów i mody. Rozwój technologii jest oczywiście ważny ale chyba bardziej chodzi tu o sprzedaż i wyniki finansowe producentów podzespołów i smartfonów. Czy uważacie, że taki rozwój sytuacji jest dobry? Jak rozdzielczość przyszłorocznych urządzeń wpłynie na wasze decyzje o zakupie kolejnego smartfona?
źródło: phonerane.com
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Motorola Edge 70 pięknie staniała w Polsce i spokojnie kupisz ją za 47% ceny premierowej.…
W sieci pojawiły się pierwsze informacje o tym, jak będzie wyglądać budżetowy smartfon Koreańczyków, czyli…
Xiaomi 18 Ultra miał być pokazem możliwości chińskiego producenta. Nowe informacje sugerują jednak, że firma…
W ostatnim czasie coraz gorzej z dostępnością OnePlusów nie tylko w naszym kraju, ale i…
Niepozorny błąd może kosztować znacznie więcej, niż się wydaje. Erste opublikowało ważny komunikat skierowany do…
Minął maj, czerwiec, a o Galaxy S26 Edge cisza. Zapewne smartfon ten nigdy się nie…