, Newsy Smartfony Sony Technologie Telefony Toshiba

Sony nie zrezygnuje z TFT w nowych Xperiach

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • siper322

  Ekran w Xperi Z to porażka, a wasze komentarze to żenujący subiektywizm. Tak beznadziejne kolory i kontrast to widuję w budżetowcach za 300 zł. A gadanie, że ma naturalne kolory i jest lepszy od AMOLEDA to już w ogóle tragedia. Reality Display nie ma naturalnych kolorów, ma nienaturalnie wypłowiałe. Super LCD 3 to przy tym gównie bajka i luksus, a nie ekran. A w SAMOLEDACH można sobie ustawić nasycenie na równie beznadziejne. Fanbojstwo się szerzy 😉

  • Panicz

   zgadza się i co ciekawe nie jest to „klub” Samsunga..

 • SilverX

  Widziałem wyświetlacz w Z. Przecież to tragedia do kwadratu. Mój stary LG O2X ma lepszy, jeżeli Honami będzie odstawało wyświetlaczami od LG i HTC to zostaje tylko czekać na LG G2 albo Nexusa 5…

 • Kubik

  Ym czy tylko mi się wydaje, że Triluminous nie ma nic wspólnego z TFT? Przecież to wciąż ekran LCD, a jedyna różnica to sposób podświetlanie za pomocą diod trójkolorowych, a nie standardowo białych. Przynajmniej do tej pory ja tak to rozumiałem, ale mogę się mylić….

 • Rafko

  Ja również nie rozumiem narzekanie na ekrany TFT od Sony, jedyna wada według mnie to czerń. Kąty widzenia nie są dla mnie problemem w końcu to telefon a nie telewizor gdzie wiele osób patrzy się na jeden ekran. Z kolei Amoledy mają bardzo nienaturalne kolory, chociaż trzeba przyznać że S4 ten problem nie jest taki dokuczliwy jak w S3 ale nadal nie jest tak jak być powinno.

 • FreaX

  Ja.dzisiaj w mediaexpert byłem zobaczyć zetkę, i wyświetlacz wcale nie jest zły. A wręcz mi się spodobał, bo kolory są naturalne, a niskie kąty widzenia też mogą być, przynajmniej nikt nie będzie mi zaglądał co oglądam, pisze 😉 według mnie Zetka ma lepszy ekran niż S4 😉 a obydwa widziałem na żywo.

  • qwerty

   pod względem jasności, bieli i odświeżania na pewno jest leszy ekran Ztki. S4 ma przewagę w nasyceniu, kontraście i czerni – zależy kto co woli – jak dla mnie rozwiązanie pierwsze jest lepsze, choć moim faworytem jest HTC One i Lumia 920

 • qwerty

  bez przesady – kiepskie są tylko zwykłe TFT. Osobiście wolę mieć duży zakres jasności ekranu i dobrą biel, której w sieci jest najwięcej, niż przesycone kolory i soczystą czerń. IPS, SLCD 1 i 2, oraz zwykłe TFT wsparte technologiami producentów telefonów w moim odczuciu lepiej sprawdzają się w smartfonach. Ciemne AMOLEDy z kremową bielą doprowadzają mnie do szału – świetnie widać to gdy porównanym lumię 920 do 820 przy ustawionym białym motywie i zielonymi kaflami – l920 ma idealną biel, ładne kolory, kontrast, lekko wyblakłą czerń, a 820 ze swoim amoledem przesyca zieleń, kremuje biel, ma idealną czerń (praktycznie brak różnic w porównaniu ekranu do ramki).
  Dlatego też na stałe nie kupię telefonu z AMOLEDem.

  • Jakub

   trudno powiedzieć, musiałbym tą L920 i L820 zobaczayć koło siebie,czyli ta Lumia 925 co ma o 200 nitów jaśniejszy ekran od s4 jest gorsza?

 • koks

  ja mam tft w xperii S i to jeden z najlepszych ekranów jaki widziałem. samsungowe amoledy i LCD HTC wydają się gorsze, takie mniej naturalne. jedynie iPhone 5 bije.je wszystkie na głowę.

  • Speicher

   Zgadzam się z koksem. Wyświetlacz w Zetce o wiele bardziej odpowiadał mi niż np. w SGS3.


reklama