niedziela, 21 kwietnia 2013, Robert Nawrowski

Android nie boli #7: GPS i lokalizacja

Screenshot_2013-04-21-10-58-40
Ustawienia lokalizacji w Google Now / fot: gsmManiaK.pl
 • Michał

  Czy jeśli mam włączoną lokalizację to pobiera mi pięniądze konta?

 • Kasia

  Witam. Mam problem jesli chodzi o apklikacje endomondo. Po zakupie nowego tel galaxy core prime i uruchomieniu jej blyskawicznie gps odnalazl moja lokalizacje. Natomiast teraz gdy ide biegac caly czas wyszukiwanie w toku a przyznam ze nie ma tu zbyt wiele budynkow ale tez nie jest to tzw pole bez zasiegu

 • http://gravatar.com/obrabiarkicnc obrabiarkicnc

  a systemy lokalizacji gps w firmie – jak myślicie – cos takiego jak tu – www.finder.pl/zasto…-biznesowe ? Szukam do firmy

 • nonetity

  Witam. Mnie interesuje całkowity koszt używania GPS Orange. Ile Mb „pożera” całodniowe użycie GPSa, oraz ile dodatkowo naliczy mi Operator za transmisję danych sieci komórkowej. Mam Plan bez pakietu danych. Pozdrawiam. Jeżeli moje pytanie jest zadane niewłaściwym Forum, będę szukał dalej.

 • http://www.qkiz.pl QkiZ

  Szkoda że nie wyjaśniłeś w jaki sposób Android ustala pozycję na podstawie sieci wifi, nie będąc z nimi połączony. Skąd telefon ma to wiedzieć. Pozostawienie włączonego GPSa wcale nie zwiększa zużycia energii. Jeżeli jest włączony to jeszcze nie znaczy że jest wykorzystywany. Jeśli aplikacja pogodowa potrzebuje pozycji to łapie fixa i potem już nie śledzi lokalizacji jak nawigacja.
  Pewnie że Google robi to dla pieniędzy, ale zwróć uwagę ile usług od Google dostajesz za darmo, włącznie z systemem operacyjnym.

 • http://www.sserafin.za.pl/ Sebastian

  Ja natomiast poszukuję urządzenia – smartfon- tablet z GPS – AGPS i Glonas – ale ekran 5 cali – korzystam z nawigacji topograficznych – terenowych Traseo – Orux – mam samsung galaxy young i jest OK – tyle że ten ekran 3,27 cala za mały.

  Pytanie czy gdzieś w sieci ktoś robi testy smartfonów pod kątem użycia do nawigacji?

 • JA

  Jesli jestem w roamingu i mam wlaczona lokalizacje i wyszukiwarke google( dla programu moje trasy) a polączenie z netem mam odlaczone, to czy pobiera mi to w jakis sposb pieniadze??

 • Cichy!

  Polecam AutoMape. Jednak na Androida jest troszkę gorsza. Obsluga też pod windows jest bardziej intuicyjna.
  Mimo że pokrycie mają te same, to jednak algorytm wytyczania trasy pod Androidem pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście z każdą poprawką jest coraz lepiej

  • http://www.sserafin.za.pl/ Sebastian

   AM na androida to przykro powiedzieć ale „kaleka” wersja AM na windowsa CE –
   braki w ergonomii obsługi – brak wielu funkcji z których można korzystać w AM WINCE.

 • Roomack

  Nawigacja oparta na mapach Google ma problem z lewoskrętami na skrzyżowaniach. Każe mi jechać dalej, po czym zawrócić i skręcić w prawo. Nie zależy to od miasta, próbowałem w różnych. Czy u Was też tak jest ? Jaką inną nawigację polecacie ?

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Robert Nawrowski

   W Poznaniu jest dobrze. Z płatnych Automapa sprawuje się bardzo fajnie 🙂

  • ZUO

   Ostatnio w krótkim czasie dwukrotnie jeździłem po Warszawie z navi googla. Niestety, zauważyłem, że instrukcje głosowe nie pokrywają się z wykresem trasy. Głos prowadzi „na rondzie pierwszy zjazd”, a wykres w lewo. Coś Wujek Google spartolił…


reklama