, Newsy Nokia Telefony

4 topowe urządzenia od Nokii w tym roku – jest i phablet!

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Kcysiu

  od kiedy nokia ma zegarek kafelka??

 • .

  Puffin, muszę w takim razie ją przetestować 😀 . To prawda jest flash dostępny tylko nie wszędzie on działa. Po zainstalowania Flasha Xperia Z dalej nie mogła uruchomić reklam, i innych rzeczy napisanych we flashu. 🙂

  • Azawakh

   Puffin powinien załatwić sprawę Flasha na wszystkich stronach i to bez konieczności instalowania wtyczki Adobe Flash Player11. Jeżeli zaś chodzi o przeglądarki korzystające z wtyczki to po pierwsze: Chrome, Opera Mini i Mobile nie wspierają wtyczki, po drugie w celu uruchomienia Flasha należy w ustawieniach przeglądarki go załączyć i wtedy może uruchamiać się automatycznie bądź po dotknięciu elementu oznaczonego jako flashowy. Na moim Galaxy S3 dziala bezproblemowo. Natomiast w przypadkunowego wsa tylko pełen Windows 8 w trybie desktopowym go obsługuje. I gdyby Nokia zdecydowała się na mikrotablet z Windows 8 brałbym w ciemno natomiast takie rozwiązania jak Windows Phone czy RT bardzo studzą mój entuzjazm co do nowego pomysłu Nokii.

 • Siekierka

  A czy wśród tych urządzeń nie ma czasem aluminiowej Lumii 950? 🙂

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  I bardzo dobrze i może się doczekam w sklepach phablet od Nokia z WP8

 • .

  Azaw, android nie wspiera Flasha więc są równi. 🙂

  • Azawakh

   Nie do końca masz rację bowiem Android nadal wspiera i korzysta z wtyczki Flash Player 11 pomimo wycofania jej ze sklepu Google Play przez Adobe. Wycofanie wtyczki nie jest równoznaczne z brakiem możliwości korzystania z tej technologii i nadal po jej zainstalowaniu z zewnętrznych źródeł (wtyczkę znajdzie się bezproblemu w sieci jako plik APK) nadal bez ograniczeń można korzystać ze stron opływających w treści flashowe. Poza tym nawet brak zainstalowanej wtyczki nie jest problemem w korzystaniu z treści flashowych na stronach www a to za sprawą przeglądarki Puffin, która sama w sobie posiada wsparcie dla tej technologii na zasadzie bramki proxy. Tym samym jak sam widzisz teraz pod względem wsparcia Flasha przez przeglądarki Androida i Windows Phone systemy te nie są sobie równe. I w ziązku z tym teraz pytanie co mi da ten wyższy stopień zaawansowania mikrotabletu Nokii skoro nie będę nadal mógł korzystać z ulubionych stron, które zostały stworzone z wykorzystaniem elementów flashowych? Niech mi to ktoś wyjaśni.

   • pkm

    Miałem wrażenie że flash wypada z rynku tak czy inaczej… chyba że się mylę.
    Jeśli nie to spodziewaj się przebudowy Twoich ulubionych stron.
    Ponadto komplikujesz trochę sprawę wprowadzaniem określenia mikrotabletu. Pierwszy raz się z nim spotykam. Phablet to phablet – smartfon 5”-6.9”.

    A w temacie newsa: Czekam na lżejszą lumie 920 w aluminium 🙂 chociaż trochę się boję, że straci przez to swoją unikalność (soczyście kolorowe obudowy!)…

    • Azawakh

     Jak sam widzisz Flash nie wypada z rynku a.nawet odwrotnie ma się coraz lepiej i raczej nie spodziewam się przebudowy stron takich jak strona Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na standard HTML. Za niska świadomość ludzi tworzących strony www jak i zlecających ich stworzenie. To jedno a drugie określenie „mikrotablet” zdecydowanie lepiej oddaje charakter tego typu urządzeń z ekranami pomiędzy 5.0 a 6.9″. W końcu słowo „mikro” oznacza jasno, że coś jest bardzo małe i że mamy do czynienia tabletem tyle, że mniejszym niż typowe urządzenia tego typu. Natomiast tak bardzo propagowane phablet będący zbitką słów „phone” i „tablet” mówi o tym, że z tego urządzenia można zadzwonić a nie mówi, że to urządzenie plasowane pośrodku smartphonami i tabletami. W związku z tym „phabletem” jest i Galaxy Note i Note2 a także Galaxy Tab2 o przekątnejekranu 7″ i Note 10.1. W związku z tym zauwaź, że „mikrotablet” lepiej oddaje charakter takiej 6″ Nokii niż „phablet” będący pojęciem szerszym a przez to nie bardzo oddającym charakter tego typu urządzenia.

     • Siekierka

      Tak, tak, tak… a komu chce się gimnastykować i wymawiać słowo „mikrotablet”? Pomyśl też o tym. „Fablet” zdecydowanie łatwiej wymówić – a ludzie wolą ułatwiać sobie życie niż utrudniać. Dlatego nie licz na to, że „mikrotablet” się przyjmie. 🙂

 • Azawakh

  No to widać, że i Nokia coraz poważniej myśli o rynku tabletów czego przykładem ma być wspomniany w newsie mikrotablet określany tu phabletem (phablet lepiej pasuje na określenie tabletu z możliwością dzwonienia bez rozróżniania wielkości przekątnej ekranu i dlatego mikrotablet jest bardziej adekwatnym określeniem bo wyraźnie wskazuje na to, iż mamy do czynienia z tabletem ale o mniejszej przekątnej ekranu niż 7″). Jednak czy będzie to tablet bardfziej zaawansowany od konkurencji koreańskiej? Myślę, że nie gdyż Windows Phone oferuje zdecydowanie mniej możliwości niż Android. Pomimo szybkości, w przeglądarce np nie będzie nadal możliwości korzystania ze wsparcia dla treści flashopwych co w przypadku systrmu Google jest normalnością. WIęc zastanawiam się niby z czym mikrotablet Nokii miałby okazać się bardziej zaaawansowanym od urządzeń Samsunga czy LG? Chyba tylko ładniejszą obudową wykonaną z poliwęglanu w konwencji unibody bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 • Jakub

  ale niech w końcu będzie karta pamięci w tych flagowcach do 32 GB

 • Marta

  (*redaKcja – komentarz został usunięty*)

 • afc

  (*redaKcja – komentarz został usunięty*)

 • Jj

  galaxy note 2 lepszy


reklama