, Android Newsy Poradniki Samsung Smartfony

Multitasking w dzisiejszych smartfonach

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Jan Kowalski

  Bardzo przydatne i potrzebne. Bez multi na smartfonie nie ma jak słuchać muzyki z youtube i przeglądać wiadomość na raz. A to nie jedyne zastosowanie. Zatem bardzo przydatna funkcja.

 • bonwłajasz

  @up ja mam tablet z androidem i jako komputer się nie sprawdził.
  Brak aplikacji ( tak, 99,999 to gry, multimedia i wątpliwej jakości aplikacje narzędziowe) a to co jest dostępne z reguły prezentuje poziom aplikacji pc początku lat 90 i epoki dos… Mam na myśli aplikację typu office i do edycji grafiki, Jest jakiś przyzwoity CAD na androida?
  Brak multizadaniowości( nie da sie nawet kopiować kilku plików na raz na moim tablecie (asus tf300t),
  Dotykowy interfejs jest beznadziejny do wprowadzania tekstu i danych. Pomijając już fakt ze klawiatura zasłania 1/3 ekranu.
  Stabilność androida na moim asusie w porownaniu do win7 jest nędzna. Częste awarie galerii zdjęć to żenada…

  Podsumowując Android tak długo będzie zabawką jak dlugo nie bedzie na niego dostępnych sensownych aplikacji biznesowych typu office, programów CAD, Photo shop, minitab, klientów systemów zarządzania firmą typu sap R/3 itp itd. Drugim warunkiem jest stabilność działania porownywalna do win i prawdziwa wielozadaniowość. Wtedy MS będzie w prawdziwych opałach.

 • SirAdi

  Smartfon z adapterem MHL i funkcją multiwindow może sprawdzać sie jako komupter. Nie wierzycie? Polecam to video —> www.youtube.com/watch…nh2NSLgaII

 • Duzio

  Nokia n8 otworzy około 30 aplikacji , fakt że wtedy wolno chodzi haha 😀

 • Roomack

  Dla mnie porównywanie wielozadaniowości smartfona i kompa to nieporozumienie bo na laptopie mam ekran 17 cali i mam gdzie te zadania wyswietlac i to jest normalna praca: arkusz, przegladarka z orwartmi 15 kartami photoshop skype i jeszcze idtrzacz muzyki. W smartfonie wystarcza mi wykonywanie jednocześnie 2 zadań bo więcej nie ma gdzie wyświetlić ani jak obsłużyć. Oglądanie filmu na 2.5 calach ekranu i pisanie w tym czasie SMS…naprawdę…? Robienie czegoś i słuchanie muzyki…ok. nawigacja i sluchanie muzyki…moze ale juz zbyt rozpraszajace. Zwyczajnie nie wierze w sens i mozliwosc robienie na tak prowizorycznym urządzonku jak telefon 4 rzeczy jednocześnie. Wniosek: multitasking na smartfonie to marketinhiwa wydmuszka.

 • Unlimited

  Multitasking to tak na prawdę N900/N9/Z10. Reszta to pic jak napisał N900.

  • SirAdi

   I tak, i nie. Wspomniane przez Ciebie modele nie freezowały aplikacji minimalizowanych, za to nie było na nich możliwości oprowania w oknach na dwóch-trzech aplikacjach jednocześnie. Multiwindow to doskonały pomysł, i aż dziw bierze, ze nikt wcześniej a to nie wpadł w systemach mobilnych.

 • Cresko

  W moim ajfonie tego nie mam

 • n900

  nokia n900 – stareńki procesor 600 mhz i 256 ramu. tam jes multitasking. reszta to pic na wode

 • DrateK

  Mam S2 z wgranym romem Omega v21 dzięki czemu mam multiwindow. Większość czynności co robiłem na komputerze czy laptopie robię teraz na telefonie.

  • SirAdi

   Też mam to w S II na Chameleon ROM.

  • Fna

   dzis wyjdzie v23 najlepsza wersja omegi;)

 • jj

  Ja wolę note 2 od l9. To zupełnie inna półka.

 • songo

  ja w L9 moge otworzyc do 3 appek :/

  2 w oknie + jedna na full screenie, ale te co da sie otworzyc w oknie ilosc jest ograniczona. bodajze tylko 5 jest :/ mam nadzieje ze LG doda nowe ^^ bo ogolnie fajnie przegladac fejsa i sluchac muzy z YT 😀

  • SirAdi

   Bez sensu aby LG dodawało nowe aplikacje – LG powinno udostępnić kod developerom (tak jak zrobił to Samsung), aby Ci implementowli tę funkcję w swoich aplkacjach.

 • gruchomiot

  W moim L9 qslide działa bardzo podobnie do tej wielozadaniowości z nota2, tyle że mogę w każdej chwili aplikacje systemowe powiększyć lub pomniejszać. Produktywność napewno wzrosła- mogę przeglądać net, zrobić notatkę i oglądać film (z karty lub facebooka ale nie z youtuba :/)

  • SirAdi

   W LG funkcja ta sprowadza się tylko do kilku systemowych aplikacji. Natomiast Samsung udostepnił API Multiwindow, i w GP jest już kilkaset aplikacji wspierających ten standard. Mało tego, custom ROMy budowane na Note mają już wszystkie aplikacje w standardzie Multiwindow.


reklama