Samsung Galaxy Fame zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress 2013 to raczej prosty smartfon o eleganckim wzornictwie, pracujący pod kontrolą systemu Google Android 4.1 Jelly Bean, wzbogacony o autorskie rozwiązania południowokoreańskiego koncernu Samsung – Game Hub Lite oraz Motion UI (funkcja pozwala na ruchowe sterowanie smartfonem – wystarczy odpowiednio poruszyć telefonem w celu odświeżenia i aktualizacji widgetów oraz innych danych, a gdy w danej chwili nie ma możliwości odebrania połączenia, obrócenie urządzenie automatycznie wyciszy dzwonek).
Samsung Galaxy Fame potencjalnemu nabywcy ma zaoferować 3.5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości HVGA, jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, 512 MB pamięci operacyjnej RAM, 4-gigabajtową pamięć wbudowaną dla użytkownika z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie czytnika micro SD z obsługą kart o maksymalnej pojemności do 64 GB.
Ponadto “sława” wyposażona została w 5-megapikselowy aparat główny z autofocusem oraz diodą doświetlającą LED, kamerkę internetową do wideo połączeń w jakości VGA, odbiornik GPS z A-GPS i GLONASS, Bluetooth 4.0, port USB 2.0, moduł sieci bezprzewodowej WiFi 802.11 b/g/n, opcjonalnie wsparcie dla bezstykowej technologi NFC oraz akumulator o pojemności 1.300 mAh. Całość zamknięta została w obudowie o wymiarach 113.2 x 61.6 x 11.6 mm o wadze 120.6 gramów.
Samsung Galaxy Fame dostępny jest w ofercie przedsprzedażowej w niemieckim sklepie internetowym cyberport w cenie 299 euro i oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych – Metallic Blue oraz Pearl White. Pierwsza wysyłka planowana jest na 21 marca bieżącego roku.
źródło: cyberport
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Honor Win Turbo oficjalnie zapowiedziany przez producenta na 29 maja. Dzięki przeciekowi z Chin znamy…
Samsung Galaxy S27 Pro otrzyma ekran o przekątnej zaledwie 6,47 cala, ale mimo tego ma…
Już niedługo odbędzie się premiera najnowszej serii OPPO Reno 16. Niemniej wiemy, czego możemy się…
HMD Vibe 2 zgodnie z zapowiedziami zadebiutował, ale w Europie nie ma dla niego miejsca.…
Mega petardy pojawiły się Epic Games. Cotygodniowe rozdawnictwo jest jeszcze lepsze niż ostatnio. Chętni przez…
Wiedziałem, że tak będzie. vivo V70 5G staniał w Polsce brawurowo: aż o 22,5% i…