, Android Newsy Orange Samsung T-Mobile

System płatności zbliżeniowych Visa w nowych Samsungach?

Visa na WMC 2013 / fot: zrzut ekranu z www.theverge.com

Visa na WMC 2013 / fot: zrzut ekranu z www.theverge.com

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Kamil

  Masz racje nie zauważyłem ale i tak chyba przyznasz ze pomysl wprowadzenia 5 zł za każdorazowe wyjęcie gotówki z bankomatu nie jest do końca dobry dla nas klientow… Pozdro

 • Kamil

  @Qwetry
  W Alior Banku jak są odpowiednie wpływy na konto z tytułu pracy to nie płacisz za konto ale płacisz za karte… I to sie tak wymienia oczywiście przy odpowiedniej ilości transakcji mozna chyba ta opłatę w postaci 7-8zl zminimalizować do zera… Co do studentów są konta studenckie z brakiem opłat lub opłata wynosi grosze. Jest rownież mBank w ktorym nic nie płacisz za prowadzenie konta. Co do opłaty ktora chcą wprowadzić za każdorazowe wyjęcie gotówki z bankomato w postaci 5zl chodziło mi o firmę/firmy zarządzające bankomatami ktore i tak maja nie małe prowizje za wypłaty od banków to maja byc pieniadze na utrzymanie bankomatów…. Bankomaty nie są banków… Pozdro

  • qwerty

   tylko że pisałem o alior sync a to nie jest alior bank (ten sam właściciel ale osobny kapitał). W Sync nie ma żadnych opłat, obojętnie dla kogo.

 • knx

  Qwerty, a ty w tym banku to przypadkiem nie pracujesz? Niezła reklama ci wyszła …

  • qwerty

   czytaj ze zrozumieniem… -.- opisałem fakty. Dla twojej wiadomości nie pracuję w żadnym banku – jestem studentem i nie mam czasu na pracę etatową – mam napięty grafik – zajęcia/picie/zajęcia/picie/zajęcia…

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   (*redaKcja – komentarz został usunięty*)

 • dupa

  „w tracie” ?

 • Kamil

  @Qwetry
  Masz racje. Są rownież teraz karty internetowe ktore służą jako karta kredytowa kazdy moze sobie wplacic na nią określona kwotę i placic w internecie także w AppStore kazdy bank prawie ja oferuje nic to nie kosztuje… Ale pomysl wprowadzenia jednorazowej opłaty za wyjęcie pieniędzy z bankomatu w wysokości 5zl chyba nie uznasz za normalny ? Przypomnę ci tylko ze jest jeszcze wiele miejsc w Polsce gdzie karta nie zapłacisz i musisz czasem posiadać gotówkę… Wyjmij 5 razy gotówkę po 5 zł tj 25zl niby nie dużo ale w skali roku tj 350zl więc juz sie robi troche bardziej konkretna kwota. Ja osobiście te pieniadze wolałbym wydać na dzieci.

  • qwerty

   gdyby mój bank kazał mi płacić 5 zł za każdą wypłatę gotówki to spaliłbym im główną siedzibę!
   A tak serio – nie znam banku który każe sobie płacić za każdą wypłatę kasy… mam konta w różnych bankach:
   ing – zero opłat za konto kartę i wypłacanie kasy (jeśli zrobiłeś płatności kartą za 200 zł miesięcznie to nie ma opłaty), lecz nie do końca byłem z nich zadowolony więc w listopadzie przeniosłem wszystko do Alior Sync.
   -Mam darmową kartę z paypassem i naklejkami,
   -konto 0 zł,
   -przelewy 0zł (w tym 10 natychmiastowych),
   -przelewy na FB i email,
   -wszystkie bankomaty w pl,
   -cashback od wszystkich płatności internetowych 5% (wyobraź sobie moje zdziwienie gdy w styczniu dostałem cashback z grudniowych ogromnych zakupów świąteczno prezentowych) z max. limitem 25 tys zwrotu ^^,
   -wirtualny oddział banku otwarty 24/7.

   Jedynym warunkiem jest tu przelewanie kasy od pracodawcy (obojętnie jaka kwota – studenci z umowami zlecenie też się liczą) lub saldo miesięczne 2 tys. zł.

   Mam w tym banku 2 konta w ror w zł, oraz 2 walutowe $ i Euro. Do tych 2 ostatnich mam jeszcze otwarte konto w alior banku gdyż mają dobre kursy w swoim kantorze online – cały czas wymieniam u nich walutę i złotówki przelewam z powrotem do synca. Przelewy między Sync i Aliorem przechodzą natychmiastowo.

   Nic tu nie promuję i nie robię reklamy – każdy używa to co uważa za słuszne: babcia będzie trzymać kasę w cukierniczcie albo pod materacem (przyniesioną przez listonosza), inni nadal będę korzystać z najgorszego banku w pl od zawsze, itp.

   Powiem tak: uważam, że to bank powienien płacić klientom za to iż udostępniają mu swoje środki.
   Od listopada mój bank nie dostał ode mnie ani grosza – ba! od listopada dali mi dokładnie 647,68 zł z cashbacku. Jeśli nie wierzysz sam sprawdź!

 • qwerty

  1. Wasze komentarze świadczą tylko o waszej nieświadomości konsumenckiej.
  W pl są banki które nie pobierają opłat za karty (nawet kredytowe), przelewy (także natychmiastowe), płatności zbliżeniowe (także nfc), oferują wszystkie bankomaty i wpłatomaty w pl bez opłat, a do tego coraz częściej dają tak fajne usługi jak przelew na email lub FB (bardzo użyteczne!) – także za darmo. Skoro jesteście klientami „tradycyjnych” banków to nie dziwcie się że was łupią na 20-50 zł miesięczne.

  2. A co do płatności NFC to jest to idealny sposób płatności gdyż jest najszybszy i najprostszy. Argumenty że można stracić przy kradzieży kupę kasy są naprawdę nie mądre – 100 zł z portfela/ kieszeni lub wraz z portfelem też mogą wam ukraść, tak jak telefon, samochód, żonę/dziewczynę.
  Po to macie możliwość ustalania limitów aby nikt was nie skosił na tysiące złotych. Kartę jak ukradną to z łatwością mogą ją użyć gdyż złamanie 4 cyfrowego pinu jest dość proste – można to zrobić w 5 minut i całą instrukcję oraz programy do tego są w necie – łatwo je znaleźć – sami spróbujcie.

  3. Nikt nikogo nie zmusza do płacenia zbliżeniowo – sprzedawca ma obowiązek zapytać o formę płatności!

  4. Żaden bank nie narzuca formy płatności! Dostając najnowsze karty masz 3 możliwości płatności, kartami każdego banku:
  a) zbliżeniowo: brak pinu (choć można go ustawić), możliwość ustelania limitu jednarozowej tranzakcji oraz ilości tranzakcji w ciągu jednego dnia min. 2,
  b) chip: wymaga pinu (można go zliwkidować), można ustalić limit kwoty dziennych tranzakcji (np. 600 zł)
  c) magnetycznie: najczęściej wymaga podpisu właścicela karty i sprawdzenia zgodności podpisu z potwierdzenia z podpisem na karcie (brak podpisu – tranzakcja powinna zostać nie uznana przez sprzedawcę), można ustalić limit kwoty dziennych tranzakcji (np. 600 zł)

  5. Skończcie z tą ciemnotą i średniowieczem bo aż żal du*ę ściska jak czytam wasze moherowe komentarze z całą chmarą bajek i legend… rozumiem że nazir może mieć swój świat w którym całe allegro oraz play to złodzieje, wszystkie andki to buble, ale żeby aż tylu was było? Ludzie jednak są mocno ograniczeni…

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   Każdy bank pobiera opłaty za prowadzenie konta i kartę do bankomatów, plus inne opłaty zawarte w regulaminie .

   • qwerty

    nie każdy – za konto prawie żaden bank nie pobiera opłat, za karty tylko kilka nie pobiera, ale większość oferuje możliwość likwidacji opłaty w postaci wykonania odpowiedniej ilości tranzakcji najczęściej 4 lub na kwotę 100 – 200 zł. nie wiem kto ci nawciskał takich bzdur o świecie. masz spaczone wyobrażenie na temat otaczającej Ciebie rzeczywistości, wierzysz w to czego nie ma… to ma taką ładną nazwę…

 • Kamil

  Nazir ma racje ta opłata ktora maja wprowadzić za każdorazowe wyjęcie pieniędzy z bankomatu jest śmieszna 5zl za co ? Do tego wiele banków za wplacanie na konto ich klientow żąda dodatkowe opłaty tak jak Alior Bank „wyzsza kultura bankowości…” powinni zmienic ten slogan 2 zł za wpłatę na konto nie dużej kwoty na konto osoby posiadające u nich rachunek… Pierwszy raz sie spotkałem ale domyślam sie ze nie ostatni…

 • Nazir

  Korzystam z PayPass z kartą MC , ale nie jestem przekonany czy chciałbym płacić smartfonem stojąc w kolejce do kasy gdy bateria jest rozładowana lub telefon ktoś mi ukradnie szybciej niż kartę do banku .

 • Wizizimir

  Dlatego zawsze wolalem papierowy pieniadz.

 • sarkos

  To na razie są rozmowy, a my wallet po prostu już działa, na chwilę obecną brakuje takiej polityki jaką ma LG czyli nfc również w telefonach ze średniej półki.

 • roomack

  cenna informacja robertn, to mnie trofę uspokaja. @Cichy! jednorazowa transakcja to 50zł ale co z tego że można właśnie takich „mikro” transakcji natłuc kilkadziesiąt w ciągu dnia… Kartom też nie ufam bo nie można tej opcji wyłączyć a np WBK i Credit Agricole wymuszają na swoich klientach używanie kart w technologii zbliżeniowej. Czy znacie bank, który jeszcze tego nie robi, tzn przy założeniu konta można uzyskać NIEzbliżeniową kartę? To szybciutko zmienię bank.

  • roomack

   miało być co z tego skoro zamiast że w drugim zdaniu. I jakoś mi się nie chce wierzyć, że tak nieufny i ubogi naród rzucił się na taką nie budzącą zaufania technologię. Te 63% to tani chwyt bazujący na społecznym dowodzie słuszności.

   • ktosiowaty

    Naród się nie rzucił, to banki wciskają te karty narodowi bez dania alternatywy.

  • Remix

   W czym problem ustawić sobie limit transakcji bez podawania PIN na 2 – po dwóch transakcjach do 50 zł – czyli max 100zł trzeba podać PIN bez względu na kwotę. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą banku dotyczącą limitów i już. PayPass to naprawdę dobrze narzędzie jak się wie, jak z niego korzystać. Poza tym zawsze kartą PayPass można zapłacić w tradycyjny sposób podając PIN – sprzedawca nie może bez naszego pozwolenia pobrać opłaty w sposób zbliżeniowy.

   • roomack

    1. Nie chodzi o sklepy, złodzieje nie pytają czy masz coś przeciwko aby skorzystali z Twojego paypass’a.
    2. Nie każdy ma ochotę stracić nawet 100zł. Chodzi o to że się WYMUSZA korzystanie z usługi, której się nie chce. Czy to jeszcze wolny kraj?

    • Nazir

     Nie wiem jak długo będzie wygoda korzystania z kart , ale jeżeli mają w planach wszystkich łupić za każdą transakcję i korzystanie z bankomatów to znów gotówka wróci do łask bo nie będzie opłacalne trzymać wynagrodzenia gotówki w banku na koncie i za wszystko płacić z własnych dochodów pomniejszając je o kolejne 20-50 zł. za m-c aby bank sobie zarobił za free że dał ci kartę-chip.

 • ktosiowaty

  > 63% Polaków używających kart płatniczych dokonuje zakupów poprzez przyłożenie karty
  > do terminala bez użycia kodu PIN.

  Bo nie mają wyjścia ? Banki na siłę wciskają karty PayPass bez dania alternatywy więc nie ma co się dziwić, że jesteśmy w czołówce 😛 Mój bank na szczęście mnie tak nie uszczęśliwił. W zeszłym tygodniu dostałem nową kartę i jest bez PayPass’a 🙂

 • http://www.gsmmaniak.pl/ robertn

  No ja już dłuższy czas korzystam i wszystko ok. Nfc w telefonie daje możliwość wymuszenia wpisania pinu przed zakupami na każdą kwotę.

 • Cichy!

  Niby można płacić do 50zł, a ostatnio czytałem że gość w ciągu dnia płacił kilka razy. Nawet w jednym sklepie kilka razy podchodził do kasy. Ekspedientka nawet nie poprosiłam go o dowód. Zgub teraz taką kartę.

 • Komis Gsm

  polska ………glodowe zarobki poziom Rumunski a ceny poziom NIEMIECKI
  – porownywanie polski ,,,,,do Europy to zenada to kraj 3 SWIATA

  • qwerty

   w Rumunii płaca jest prawie o 1/3 niższa niż w pl. To co dzieje się w pl to normalna kolej rzeczy na drodze rozwoju. Aby podnieść płace najpierw trzeba zwiększyć ceny – zwykły mechanizm który działał w każdym kraju rozwijącym się, który w tej chwili należy do krajów wysoko rozwiniętych. Najpierw gospodarka, potem obywatel – współczesny charakter demokracji.


reklama