, Alcatel Android Newsy Smartfony Telefony

Alcatel One Touch Star – smartfon klasy średniej z Androidem 4.1


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Anisz

  Dzięki za info, ale ten Idol jak jest dla mnie za duży. Z małych urządzeń znalazłem jeszcze Huawei U8825D Ascend G330D (122,3 mm wysokości), z tym, że jest to import z Chin i android 4.0 – sam jestem ciekaw, czy na najbliższym MWC 2013 Huawei pokaże następcę…

  A z wyrobów firmy Alcatel, jeśli wymiary Idola są dla Ciebie do zaakceptowania, to ciekawie wygląda również Alcatel one touch X’Pop (5035D), który wg dystrybutora kosztować ma 699 zł brutto (Alcatel one touch Idol 1 149 zł), gdzie jedyna różnica to minimalnie mniejszy wyświetlacz i design… Póki co jednak, wśród dual-simów do Aero2 firmy Alcatel bezkonkurencyjny jest nadal Alcatel OT-997D, który w odróżnieniu od wszystkich powyższych modeli posiada 1 GB RAM i zapowiedzianą aktualizację do androida 4.1.

  Pozdrawiam
  Anisz

 • Anisz

  Miałem raz ochotę na kąpiel, odkręciłem kurek od ciepłej wody, poleciała zimna… co za bubel. Nigdy więcej kąpieli ciepłą wodą z sieci ciepłowniczej 😉

  To tak a propos zastowanego przez Przedmówcę wnioskowania indukcyjnego niezupełnego, które jak wiemy, ma charakter jedynie wnioskowania uprawdopodobniającego i jest wnioskowaniem zawodnym zwłaszcza przy jednej tylko przesłance.

  A na poważnie, to ten model zapowiada się interesująco. Schludny wygląd, obsługa 2 kart sim i niezły wyświetlacz z rozsądną przekątną ekranu i normalnymi rozmiarami telefonu. Jeżeli tylko jakość zdjęć będzie stała na przyzwoitym poziomie (zdjęcia dokumentów) a cena po premierze będzie odpowiednio niska – rekompensując stosunkowo małą ilość pamięci RAM i brak przycisku migawki – to czemu nie…

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   Hahaha… jak 512MB/4GB z JB nazywasz interesującym wyborem to faktycznie można Ci polecić tego muła 😀
   Idealny do klikania sms i dzwonienia 🙂

   • Panicz

    A moze wlasnie tylko do tego potrzebuje? To nie moze sobie kupic? Musi korzystać ze wszystkich funkcji? Tak samo moze sobie ktoś kupic xperie Z tylko do dzwonienia bo ten model mu się podoba.

    • Anisz

     Dokładnie o to mi chodzi – telefon, jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do dzwonienia i ewentualnie smsowania – chociaż tutaj moim skromnym zdaniem nic nie przebije klawiatury fizycznej, jeżeli chodzi o wygodę wprowadzania tekstu. I to są dwie główne przesłanki, jakie stawiam wybierając komórkę. Cała reszta to mniej lub bardziej potrzebne dodatki, które każdy dobiera wg swoich indywidualnych preferencji.

     Oczywiście życzyłbym sobie, aby ten model miał minimum ekran Gorilla Glass, 1 GB RAM, wyjście HDMI i tak jak wspominałem, fizyczny spust migawki aparatu. Niestety nie ma tych cech, ale ma za to inne, które cenię sobie bardziej – dual-sim (z częstotliwością 900 MHz – powinno działać AERO2), kompaktowe wymiary, wielkość i rozdzielczość ekranu wystarczającą do sprawdzenia czegoś na szybko w internecie, dwurdzeniowy procesor, a więc niezłą wydajność, wejście na kartę SD i … radio FM, z którego korzystam nader często. W gry – poza okazjonalną rundką w Angry Birds, czy Bad Piggies – nie gram, więc wydajność układu graficznego jest dla mnie kwestią drugorzędną, a 512 MB także mogę przeboleć – na moim obecnym telefonie taka ilość pamięci jest wystarczająca do przeglądania internetu, a nie mam w zwyczaju uruchamiać 100 aplikacji jednocześnie.

     A dlaczego Android? Po pierwsze, przyzwyczaiłem się już do spektrum usług, jakie oferuje ten system (google maps, nawigacja, synchronizacja kontaktów z kontem na gmailu). Po drugie, oferuje on niezłe wsparcie ze strony deweloperów, a więc mogę liczyć, iż przez długi czas mogę liczyć na aktualizację Opery oraz kilku innych aplikacji, z których korzystam na co dzień.

     Reasumując: na tą chwilę ten telefon, to mój faworyt jeżeli chodzi o poszukiwanie następcy wysłużonej Motoroli Defy. Oczywiście po pierwszych testach i opiniach oraz empirycznym sprawdzeniu jakości wykonania (choćby i w MM 😉 )

     I wreszcie, z miłą chęcią spróbowałbym jakiegoś innego systemu.

     Przez długi czas moim faworytem była Nokia N9. Swego czasu unikatowy desgin (biała wersja z 64 GB pamięci!), dość dobry aparat, radio FM i 1 GB RAM. Nie mam jednak ani wystarczającej znajomości linuxa, ani dość wolnego czasu na naukę i „grzebanie” w systemie Meago, tak by zoptymalizować działanie telefonu, który z racji swojej specyfikacji sprzętowej nie jest już demonem-prędkości. Dodatkowo, problematyczne z upływem czasu może być wsparcie deweloperów, chyba że możliwe będzie przeportowanie na ten telefon SailfishOS, a sam system zacznie się dynamicznie rozwijać. I wreszcie, brak dual-sim….

     Drugim wyborem było/jest WindowsPhone i Nokia Lumia 620, która także ma stosunkowo małe wymiary przy wystarczającej wielkości i rozdzielczości ekranu. Niestety, radia FM brak, może funkcjonalność ta dodana zostanie w kolejnej aktualizacji systemu. No właśnie, może… I jak świadczy to o dopracowaniu systemu, skoro zabrakło czasu na implementację radia przed jego wydaniem? Wiem skądinąd, że Nokia z WindowsPhone oferuje jakąś fajną opcję radia internetowego i w tym momencie dotkliwy staje się brak drugiego złącza SIM na kartę do AERO2. Oczywiście, zawsze można korzystać z pakietów internetowych u obecnego operatora, ale nie lubię płacić za coś, co mogę mieć za darmo. A żonglerka kartami SIM i wybór być w zasięgu GSM/brak radia internetowego bądź brak zasięgu GSM/radio internetowe jest dla mnie nie do przyjęcia. Zresztą nie ma chyba w ogóle jakiegokolwiek telefonu dial-sim na systemach WindowsPhone,, proszę poprawić mnie, jeśli się mylę.

     Ergo: jedyny rozsądny wybór na chwilę obecną dla osoby, która potrzebuje telefonu do dzwonienia, smsowania, dodatkowo z możliwością relatywnie wygodnego przeglądania internetu (Opera Mobile) oraz możliwie szeroką bazą dodatkowych aplikacji i wreszcie posiadającego dwa złącza na kartę SIM, to telefon z androidem. A wśród dostępnych modeli, sądzę, że przedstawiony wyżej Alcatel, nie będzie najgorszym wyborem… Jeżeli ktoś zna, jakieś inne modele, lepiej odpowiadające przedstawionym wyżej kryteriom, to proszę o propozycje…

     • rham

      A ja podpowiem jest model alcatela Idol nr ot-6030 ten powyżej star ma numer ot-6010 już są na stronie euro. I gryzę się z myślą który ,a może poczekać na huawei. Oni też robią ciekawe

 • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

  Miałem raz Alcatel One Touch dual sim D890 i oddałem następnego dnia do MM tego bubla.
  Kasę zwrócili bez słowa i kupiłem inny smartfon.

  Nigdy więcej smartfonów z android od Alcatel


reklama