, Apple Newsy

Apple znów bije rekordy – zyski i sprzedaż robią wrażenie

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://www.gsmmaniak.pl/ Dawid Muniak

  Wyniki robią spore wrażenie, jeśli porównany je z konkurencją. 🙂 Przecież Apple w Q4 zarobił więcej, niż Google przez cały rok.

  Inwestorów to niestety nie interesuje – oni chcą, żeby Apple biło nowe rekordy. A tego nie robi. Dlatego akcje w chwili obecnej kosztują ~$457 za sztukę.

 • Tirinti

  Wynik zrobiły wrażenie!
  Akcje Apple -11%

 • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

  Rozumiem, że w owczym pędzie mam powtórzyć za innymi, że jest źle? Giełda to nie sytuacja firmy, lecz wypadkowa różnych czynników – w tym potężnej spekulacji. Pokaż mi inną firmę z tego segmentu, która zarobiła taką kasę i napisz, że to słaby wynik.

  • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

   Nie przejmować się tymi od linux i android bo oni zawsze widzą porażki Apple i MS a ich ukochany android cool i the best i nie ważne że dziurawy jak sito i milion wad 😀

   • Pl kontrol

    A każdy jest podobnie obiektywny i ma podobnie wyważone zdanie, jak ty. Co ma do tego Microsoft? Wiesz o czym piszesz, czy trollujesz bez sensu?

  • Tirinti

   Nie twierdzę, że jest źle. Ale też nie można pisać, że wyniki robią wrażenie skoro są gorsze od oczekiwań. Wrażenie za to robią wyniki Noki, które co prawda niższe i to znacznie od wyników Apple to jednak są dodatnie co świadczy o odwróceniu się trędu spadkowego.
   W przypadku Apple wyniki świadczą o zakońćzeniu się fazy rozwoju firmy i przejście w fazę stabilizacji.

 • VenomX

  Czytając nagłówek tematu wnioskuje, iż artykuł pisał człowiek który niestety nie ma zielonego pojęcia co dzieje się z Apple ? Od dłuższego czasu wiadomo, iż Apple nie przynosi złotych jaj, jest gorzej, znacznie gorzej. Wystarczy wpisać w Google : Słabe wyniki finansowe aby rzeczywiście przekonać się jak jest.

  Dla sprostowania :

  http://www….prognozy-2

  http://www….hodow.html

  http://fina…apple.html

  Nie jest dobrze .

 • Tirinti

  ROTFL!
  Autor zupełnie nie wie o czym pisze.
  Jasne, że 48milionów to ogromna ilość, ale analitycy spodziewali się 50 milionó a inwestorzy jeszcze więcej.
  Po ogłoszeniu wyników akcje Apple w handlu posesyjnym straciły 10%.

  • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

   A inni spodziewali się spadków zysków – tego nie było. Może i autor nie wie o czym pisze, ale w takim razie napisz, co jest z tymi wynikami nie tak.

 • http://gravatar.com/nazir50 Nazir

  Po pierwsze sprzedają bo Mini iPad mi też się podoba i nie wiem czy nie kupić zamiast nowego Nexus7 z 3G

  Po drugie cena za sprzęt Apple do zarobków w UE/US nie jest takim żadnym luksusem i tam stać nawet bezdomnego i bezrobotnego na iPad lub iPhone

  Po trzecie Apple ma swoją grupę docelową zadowoloną z iPad/iPhone/Macbook więc ponownie kupują nowy produkt podobnie jak sympatycy systemu od MS

  Niestety Android nie wykreował wcale nic za bałagan panujący w postaci dużej ilości szajsu bez aktualizacji poprawek oraz potworna fragmentacja która jest zmorą android i kapryśnych nastolatków.

  Może Nexus ma szansę wykreować dla Android to co iOS dla iPad/iPhone i nową grupę zadowolonych wiernych konsumentów

  • Panicz

   tu się z Tobą prawie całkowicie zgodzę. Szczególnie w części o Androidzie gdzie tanie tablety telefony w ogole nie są aktualizowane…
   ale popieranie tezy z Mini iPad dobrze się sprzedaje bo Tobie się podoba to trochę przesada.

 • ZZZZzzzdz

  dziennikarz który jest fanboyem będzie zachwalał, ten ktory nie przepada za apple będzie pisał, że słabo – zależy interpretacji tych wyników….. (na innych portalach wcale nie ma aż takiego zachwytu) i ja się zgadzam po części z tą drugą wypowiedzią. Iphonów rzeczywiście sprzedali bardzo dużo… natomiast jeśli chodzi o ipdady nie jest zbyt rewelacyjnie, widać rynek się nimi już przesyca. Akcje wzrosły zaledwie troszke, a i szykują się w najbliższych dniach duże spadki….

  • Panicz

   pewnie tak jest choć dziennikarz jednak powinien zachować obiektywizm. a skąd masz informacje że szykują się spadki?

  • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

   Akurat ja kibicuję wszystkim, którzy mają pomysł na biznes i potrafią na tym zarabiać. Czy to jest Apple, Samsung, czy Google – dla mnie nie ma to różnicy. W Sieci pojawi się zapewne sporo artykułów, w których autorzy krytycznie podejdą do tych wyników, ale to rezultat sukcesu Apple. Firma przyzwyczaiła do tego, że cały czas podkręca swoje wyniki i wszyscy oczekują nieustannych wzrostów. Pytanie, czy to jest możliwe na dzisiejszym rynku?

 • Uhum

  Chyba nie do końca jest tak różowo z wynikami – wystarczy poczytać artykuły na gazecie i money….

 • Dawid

  Gratulacje! Ku wszystkim przeszkoda i krytyce, Apple poraz kolejny pokazalo ze potrafi;) Brawo!

  • Panicz

   co pokazało?

 • Preza

  Maja baaaardzo wysoka marze. Ot co.

  • Panicz

   jakoś trzeba zarabiać. Każdy wie co wybiera.

 • Elo

  Brawo Apple, jeszcze tylko poprawicie ios-a bo z 6 wam nie wyszło i będzie git. Jesli nic sie jednak nie zmieni to spadam do konkurecji. Pozdro

  • Panicz

   może jeszcze wróci dawne Apple

   • Elo

    W ciągu czterech miesięcy sporo się podobno zmieniło w Apple, kilku ludzi wyleciało z pracy i mówi się, że to właśnie system iOS 6 był przyczyną zmian personalnych. W tej chwili za interfejs użytkownika tego systemu odpowiedzialny jest Jonathan Ive, czyli człowiek, który odpowiada za wygląd wszystkiego co ma nadgryzione jabłko i trafia do sklepów. Teraz będzie miał też wpływ na to jak wygląda interfejs. To dobrze wróży bo ostatnimi czasy w iOS jaki w OS X mieszało się sporo stylów i tak naprawdę można było mieć wrażanie, że nikt nie panuje nad całością. Trzymam kciuki


reklama