REKLAMA TP
poniedziałek, 14 stycznia 2013, maniaKrzychu

Sony Xperia Z, kontra reszta Świata…

xperia-z-display-slideshow-resolution-3-1240×760-92cc8c11e570fdc7f2b21523abdc9783
Rozdzielczość Xperii Z / fot. Sony

0 odpowiedzi na “xperia-z-display-slideshow-resolution-3-1240×760-92cc8c11e570fdc7f2b21523abdc9783”

  1. MZ pisze:

    To chyba sponsorowany art..
    Jak mozna pisac ze Z jest swietna dla graczy skoro posiada matryce FHD?

    • maniaKrzychu pisze:

      A w czymże matryca FHD przeszkadza w graniu? A co do sponsorowalności artykułu – to wypraszam sobie!

      • MZ pisze:

        PPI przy przegladaniu neta to ogromna zaleta jednak im wyzsza rozdzialka tym wiecej pikseli musi obsluzyc grafika. Stad gorszy chip graficzny moze dzialac plyniej renderujac to samo co duzo lepszy chip bo robi to w mniejszej rozdzielczosci.
        Nie wiem czy ktos zauwazy roznice na 5 calach miedzy HD a FHD ale mniejsza rozdzialka to tez mniejsze zuzycie pradu.

        Ogolnie ciekawy tel jednak mnie najbardziej ciekawi ekran, jak sie prezentuje w stosunku do IPS LG czy np matrycy od HTC (chocby tej w one x). To nie jest ta sama matryca co w HTC DROID?

        • maniaKrzychu pisze:

          Ekrany w realu będziemy mogli porównać już niebawem. Co do matryc – One X+ ma Super LCD 2, a DROID (czyli w naszych realiach raczej Butterfly) ma Super LCD 3 generacji. Rozdzielczość i wielkość identyczna jak w Xperii Z. Trzeba je będzie porównać „na żywo”.

      • Heyy pisze:

        Zapewne MZ myśli, że wszystko będzie bardzo małe. @MZ Wszystkie przyciski nawigacyjne będą normalnej wielkości gdyż w sofcie jest zapisane jakie telefon ma ppi.

  2. Gienek pisze:

    Eheeem… W tabelce jest błąd! Nexus 4 ma baterie Li-Po 2100 a nie Li-Po 1440 🙂

  3. qwerty pisze:

    Bardzo ciekawy fon, czekam aż pojawi się w moim Sony Centre – pomacam sobie 🙂 . Mimo iż fon fajny to raczej nie dla mnie – telefon zmienię dopiero gdy któryś producent (najlepiej nokia albo htc) zrobi telefon na wp8 z FHD 🙂

  4. jaro pisze:

    jest mnóstwo błedów w tabelach chodby pojemnosc bateri xperii z zamieniona z galaxy s3

  5. wania pisze:

    „Kupując Xperię Z – wchodzimy w posiadanie lepszego fona niż James Bond, co nie?” … za to podsumowanie autor ma u mnie dużego plusa 🙂 Rozbawiło mnie ten tekst 🙂 No i co Pan teraz powie Panie Bond… 🙂

  6. Xperia J pisze:

    Ciekawe jak zaprezentuje się galaxy SIV

  7. PatRyk pisze:

    W teksie jest sporo błędów, np. Xperia Z ma baterię 2330mAh a nie jak piszecie 2100mAh, błąd nr 2 Galaxy Note II ma fabrycznie Androida 4.1.1 a nie 4.0. A co do kart pamięci to jest sprawa śmieszna niektórzy producenci piszą, że ich urządzenia obsługują kartę max 32 GB, przykład Sony podaje, że Xperia T uciągnie 32 GB a u mnie hula 64 Gb od SanDiska. USB OTG w Sony Xperia Z pewnie też jest Sony by się chyba nie uwsteczniło, skoro w Xperii T jest to i w Z-ce też jest. Błędów jest sporo więc, przy następnych tekstach radzę je dobrze zredagować i sprawdzić z dobrymi źródłami (GSMArena)

    • maniaKrzychu pisze:

      Sporo błędów poprawiłem, ten z bateriami. Tego drugiego nie chce mi się tego poprawiać – wersja Androida to kwestia aktualizacji, trzeba sprawdzać na bieżąco, a z czym oryginalnie wszedł na rynek – traci na znaczeniu.

      Co do maksymalnej pojemności kart microSD – to ustala producent. U Ciebie hula, ale producenci dla bezpieczeństwa piszą często mniej. Nie sposób tego sprawdzić w 100%.

  8. Kamil pisze:

    szkoda że w Polsce nie jest dostępny LG swift/optimus G

  9. kojojo pisze:

    Xperia Z ma DLA MNIE tylko jedną wadę, przyciski funkcyjne na ekranie. Dziwnie się z takimi gra, i w dodatku rzeczywista rozdzielczość „użytkowa” wynosi około 1770px. Oczywiście to i tak aż nad to, ale czy to nie może w przyszłości wywołać problemów z dopasowaniem niektórych gier do ekranu??

  10. PatRyk pisze:

    Za tą cenę mogli mu dać chociaż AMOLED’a a nie zwykłe TFT

  11. munio pisze:

    ja tam nie potrzebuje tabelek zeby wiedziec ze to swietny smartfon.a wady posiada kazdy telefon.

  12. Tezert pisze:

    Dlaczego w tableli nie umieszczono Droida DNA ? jeśli jest to „kontra reszta Świata…” to Htc Droid DNA jest gdzieś na świecie, jedyna opcja to że artykuł sponsorowany…

    • piotr pisze:

      ja dla ciebie zrobiłem porównanie i htc ma gorszą baterię, procesor ten sam, htc gorszy aparat, i tyle więc te oba telefony to prawie to samo tylko innej firmy

  13. Nazir pisze:

    Gdyby nie ten system i cena 3000zł. to za 2000zł. była by to dobra oferta z czystym android jako Nexus .
    Ale w takim wydaniu i lotto w czekanie na aktualizacje poprawki tego bubla android jest dyskwalifikacja tego Sony.

    A z innej beczki to szkoda że ten smartfon Xperia Z nie powstał jako nowa oferta Google Nexus Sony bo jak widać LG Nexus4 zupełnie daje plamę i ciała z produkcją i kupnem tego smartfona.
    Wszystkie poprzednie modele Nexus można było kupić bez problemu w handlu a LG Nesus jakaś farsa i smartfon w ograniczonej ilości i terytorialnie.

    • Tezert pisze:

      nie czytałem całości ale ledwo 30min po północy a ty już bublem wyjechałeś,wczoraj naliczyłem 4 twoje komantarze z tym słowem, ciekawe ile dzisiaj będzie, ale niezły początek 🙂

      • Nazir pisze:

        A Jak nazwać system android który nie ma optymalizacji, ogromna defragmentacja , brak poprawek aktualizacji , bałagan i syf w Play Sklep.

        Uważam ze to typowy produkt który powinno się nazywać bublem bo nim jest.
        Ile lat można robić wady i nadal to samo , nic nie zrobiono w android co było złe , zmiany polegają tylko na wyglądzie, nowych ikonach na pulpit i dodają coś co brakowało w ustawieniach.
        Gniot z wydania na wydanie potrzebuje coraz więcej ram i 4 rdzeni aby nie mulił jak wcześniej.

        Dlaczego przez 6 lat nie poprawiono aktualizacji , nie zrobiono nic aby była optymalizacja i zero defragmentacji lub dlaczego jestem ograniczony tym systemem i zmuszany do korzystania z nakładek zamulaczy lub innego syfu gsm operatora którego nie można wykasować i się pozbyć na zawsze.

        Może dla 14 latka z gimbazy jest zaletą ze może sobie z netu zainstalować trojana aplikacje i jest tak cool bo ma android ale mnie to nie interesuje.
        Chcę mieć system załatany i bezpieczny jak są błędy a nie dziurawy jak sito w chwili gdy korzystam z banku i innych istotnych moich danych które znajdują się w smartfonie

        • Piotr pisze:

          „nic nie zrobiono w android co było złe , zmiany polegają tylko na wyglądzie, nowych ikonach na pulpit i dodają coś co brakowało w ustawieniach.”

          Twoje pojecie o informatyce, dzialaniu kerneli i systemow operacyjnej i ogolna ekspertyza techniczna jest godna… „podziwu”.

        • Vaxeiro pisze:

          Ciekawsze jest to że przez tyle lat wciąż prowokujesz totalnymi głupotami, a ludzie się na to wciąż nabierają 😀

        • przem188 pisze:

          Po raz pierwszy zgadzam się z Januszem. Niestety, ale przymioty i wady Androida są powszechnie znane. Jak na początku, w dobie, gdy startował iOS, a Symbian, WM i BB miały się dobrze, co powodowało, że te ostatnie 3 systemy były po prostu zaniedbywane przez developerów, bo po co, jak dobrze się sprzedają niezargożone przez małego jeszcze Apple Android był czymś nowym, tym bardziej że stało za tym Google, że system był otwarty, bez płatnego licencjonowania, jak wymagał tego Symbian i WM – Symbian foundation i Microsoft kazali sobie płacić za licencje. I nikt wówczas nie przyglądnął się systemowi – ze to java oparta na maszynie wirtualnej – co samo przez siebie mówiło, jak mało wydajny i zasobożerny będzie to system. Tyle, że google startowało dopiero w tym segmencie i nie znało się jeszcze na jądrach, kernelach, itp. Kupiło system od maleńkiej firemki. Kupiło naprawdę słaby system, totalnie nie przemyślany, Ten system nadawał się co najmniej do zabawek elektronicznych, lub małych sterowników do domu. W tamtych czasach to Symbian był systemem, który był naprawdę mobilnym od początku systemem, rozwijanym od początku rozwoju urządzeń mobilnych. Dodatkowo był licencjonowany. BB też był dobrym, choć nie licencjonowanym i zamkniętym systemem. WM to inna bajka – system rozwijany przez MS, co nieco powodowało odrzucenie przez producentów i uzytkowników – panowało przekonanie, ze co jak co, ale Windows nadaje się na PC, a nie do urządzeń mobilnych. Sybian spoczął na laurach. Brak rozwoju to zaprzepaszczenie szans. Kolejno LG, Sony Ericsson, Samsung przestały licencjonować ten system. Dopiero wówczas już Nokia, która kupiła Symbian Foundation przejrzała na oczy i zaczeła pracować nad systemem. Symbian 3, Anne i w Końcu Belle był naprawdę dobrym systemem. Ale za póżno.

          Programowałem na symbiana aplikacje ( już je wycofałem ze sklepu), napisałem dla własnych potrzeb coś na Androida, i znając te systemy, oraz przyglądając się innym OS, muszę przyznać rację Nazirowi – Android jest totalnie zabałaganionym systemem. Z marnym zaawansowaniem kodu, rozwiązaniami, które są archaiczne, ale o ktorych zwykły user nie ma pojęcia, dopiero gdy zaczynasz coś robić na ten system, o tym się dowiadujesz. System bez wizji rozwoju – bo ileż można rozwijać coś oparte o wirtualną maszynę i niebezpieczną javę? Samo to , że to Java a nie jakiś konkretny system kodowania, typu QT, C ja w Symbianie czy innych OS-ach dyskryminuje ten system.

          Teraz tylko czekąć, kiedy rynek androida się załamie – czy wraz z rozwojem systemów typowo mobilnych i napisanych porządnie – jak te nowe, oparte o jądro linuksa – Mozilla, Silfish, Tizen, czy systemy zamknięte jak BB ( o ile firma zdecyduje się go licencjonować), WP – zamknięty system, znów z niechęcią – bo to w końcu MS.

          Tak naprawdę to tylko ta 3 ( FF, silfish, Tizen) ma szanse, o ile producencji smartfonów je przygarną. Systemy otwarte, z mozliwościami modyfikacji i dopracowane, oparte na standardowym sposobie działania – jądro systemu i sterowniki do zarządzania sprzętem, które oddają swe zasoby aplikacjom, zarządzają procesami aplikacji i dostępem do sprzętu.

          • Nezu pisze:

            „znów z niechęcią – bo to w końcu MS”

            W tym momencie przestalem czytac Twoje wypociny… najpierw wymieniasz zalety ktore powinien twoim zdaniem miec „dobry system”, a potem docierasz do WP8 ktory ma wszystkie te cechy ale odrzucasz go „bo to w koncu MS”. Ile masz lat ? 16 i pryszcze ? I od ilu lat zajmujesz sie informatyka ? Bo wyglada na to ze podarzasz za opinia publiczna internetu a nie za faktyczna wiedzą.

          • Vaxeiro pisze:

            Niby „deweloper” a też bajki opowiada 🙂 To dopiero są jaja 🙂

  14. east-import pl pisze:

    słaba

  15. michal pisze:

    licze na podobny tekst gdzies w polowie roku, gdy xperia bedzie juz porzadnie przetestowana, podobnie jak jej konkurencja ktora niedługo powinna zostac zaprezentowana (GSIV, Butterfly), wtedy dopiero przekonamy sie naprawde ktory model jest ile warty 😉

  16. Jan Kowalski pisze:

    Nazir jaka piana. ;]
    Po to właśnie masz chłopie telefony z innymi systemami. Możesz sobie wybrać. Mnie osobiście cieszy, że nowa Xperia ma androida bo to moim zdaniem najlepszy system. Ma wszystko czego potrzebuję. Poprawki wnoszą wiele usprawnień a sklep oferuje potrzebne mi narzędzia. Pewnie na innych sytemach zrobiłbym to samo co na androidzie ale tu mi jest wygodniej. Autor robiąc porównanie zapomniał o jednym punkcie, który dla mnie stawia Note 2 jednak nadal wyżej niż Xperia Z. Rysik. Rewelacyjny dodatek, którym popełniłem cały ten wpis dzięki naprawdę imponującej funkcji rozpoznawania pisma odręcznego i to w języku polskim. Nikt więcej tego niema.;]

    • przem188 pisze:

      Mylisz się – są systemy , które również rozpoznają pismo odręczne – jest nim Symbian v4 i 5. Nie wiem, tylko dlaczego tą świetną funkcjonalnośc wycofano z Symbiana 3 (Anna, Belle ). Sam miałem symbiana v4 (v5) i uczyłem fona mojego pisma odręcznego.

      • Vaxeiro pisze:

        Rozpoznawanie pisma odręcznego w Note jest kompletnie bzdurnym i całkowicie bezużytecznym bajerem do tego marnie zrealizowanym. O innych telefonach to już wogóle żal wpominać pod tym względem. Rysk jednak ma całą masę innych funkcji dzięki którym kto raz używał smartfona z tak dobrze pomyślanym rysikiem, nigdy do niczego bez rysyka nie wróci.

  17. Vaxeiro pisze:

    Artykuł pełen błędów. Np bynajmniej nie tylko Optimus ma OTG. Po co zabierać się za jakieś niby poważne porównanie jak nie zna się podstaw?

    Osobiście w ogóle nie rozumiem zachwytu nad Sony. Postawcie sobie obok SII – wygląda identycznie. Do tego full HD to kompletny idiotyzm, szczególnie z pozycji gracza. Kawał mocy szlag przez to trafi, bateria będzie trzymać krócej, całość będzie bardziej się grzała. I po co, żeby chwalić się układem pikseli pod mikroskopem? Już widać po pierwszych że moc tego Sony nie jest w stanie przebić starego modelu Samsunga. A niech jeszcze spadną zegary przez wzrastające z czasem grania temperatury czego u Samsungów nie ma. Pogratulować marketingowej szopki.

  18. pablo007 pisze:

    Sony powróciło na sam szczyt. Telefon z nieziemskim designem i świetnymi parametrami. Dodatkowo widoodporny co sprawdza się doskonale podczas deszczu

  19. barto2 pisze:

    To jest żałosne, nie wiem jakie trzeba mieć kompleksy żeby używać 5″ telefonów… Tego jedną ręką nie da się wygodnie obsłużyć. Co dalej 7″? Też będziecie to kupować? Powinno się pracować nad nowymi technologiami ekranów a nie coraz to większym wyświetlaczem i większym ppi. Poza tym kto przy porównywaniu prędkości porównuje tylko podzespoły… iPhone 5 działa bardzo podobnie do SGS III (w moim odczuciu szybciej, ale może to być zbyt subiektywne) chociaż w teorii jest 2x gorszy. Kolejna sprawa porównanie aparatu przez mpix? No błagam… Lustrzanka ustawiona na 2mpix zrobi zdjęcie 3x lepsze niż te wszystkie lumie, czy nokie.

    • Piotr pisze:

      A ja nie wiem jakie trzeba miec kompleksy zeby przeszkadzal ci rozmiar cudzego telefonu. To jest wlasnie zalosne.

      Jesli ktos chce 5 cali to kupuje 5 cali, jak ktos bedzie mial ochote na 7 to kupi taki I NIC CI DO TEGO.

      Widac ze mentalnie tkwisz w swiecie Apple ze swoim iPhone 5, w ktorym jest jeden model dopuszczony przez guru Jobsa i tego sie trzymasz – moze wyda ci sie to szokujace, ale rozni ludzie chca roznych telefonow, rozmiarow ekranu i specyfikacji – w prawdziwym swiecie gdzie ludzie maja prawo miec swoj gust a nie byc zmuszani do uzytkowania jednego modelu dla wszystkich.

      Swoja droga uzywajac twojego argumentu – „nie wiem jakie trzeba miec kompleksy zeby uzywac telefonu kosztujacego 3500zl i oferujacego polowe tego co inne o 1/3 tansze”

  20. brendon02300 pisze:

    szkoda, że w porównaniu nie było przedstawionego HTC DROIDA DNA chyba lepszy od ONE X

    • maniaKrzychu pisze:

      HTC DROIDA DNA nie jest przeznaczony na rynek europejski. Jego odpowiednik to HTC Butterfly, który w przeciwieństwie do Xperii nie koniecznie trafi do Polski. I owszem, jest lepszy od One X.

  21. brendon02300 pisze:

    barto ma rację test należy ogarnąć w praktyce a nie sugerować się suchymi danymi na papierze

  22. Piotr pisze:

    „bezczelnie odstające od konkurencji… I w tym momencie, na rynku smartfonów – jest to własnie Sony Xperia Z.”

    Bardzo mi przykro ale ten telefon ma takze jedna bardzo powazna wade – brak mozliwosci wymiany baterii.

  23. brendon02300 pisze:

    motyw z baterią (wymiana) jest chyba możliwa chyba tylko drogą serwisową …prawda?…czy wcale?


reklama