, Newsy

Telefon dla biznesmena: Top 10

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • szewski

  TCT iFONE N82 smartphone / polecam

 • zaqway

  SE P1?? Ten złom jest taki powolny,że można korzenie zapuścić zanim otworzy menu… A klawiatura jest tak niewygodna,że możnaby sobie na niej pociąć kciuki 😛

  Miesiąc temu kupiłem BlackBerry Bold i nie zamieniłbym go na nic innego (no może na następne modele BlackBerry, jak wyjdą). Nie widziałem jeszcze szybszego telefonu tej klasy.

  Przez dłuższy czas zastanawiałem się czy kupić Nokię E71, czy właśnie BlackBerry Bold. Zadecydowała właśnie prędkość. E71 ma bodajże procesor 320MHz, a Bold ma 624MHz i na prawdę zostawia Nokię daleko w tyle.

  Przykładowo ładowanie przy wejściu do odtwarzacza mp3 na Nokii N70 trwa za kazdym razem grubo ponad minutę (na karcie 512MB zapełnionej do połowy). Na BlackBerry skanowanie całej pamięci telefonu zapełnionej przeróżnymi plikami (850MB) trwa 27 sekund z zegarkiem w ręku. I to tylko za pierwszym razem kiedy odepniemy go od komputera. Przy każdym następnym wejściu do galerii, odtwarzacza, czy przeglądarki plików, nie ma w ogóle skanowania, wszystko otwiera się w ciągu milisekund!

  Do tego dochodzi możliwość wykupienia pakietu BIS (BlackBerry Internet Service), dzięki któremu możemy odbierać i wysyłać e-maile bezpośrednio z telefonu, jak SMSy. Do tego nieograniczony transfer danych przez przeglądarkę BlackBerry. W Plusie kosztuje to 20zł/mc.

  Wyświetlacz jest dosyć mniejszy od wyświetlacza iPhone, ale o dziwo ma taką samą rozdzielczość! (480×320) I to na prawdę widać (a właściwie nie widać :D, nie widać poszczególnych pikseli, tylko jeden, ciągły, gładki, wyraźny obraz).

  Tak więc jeśli szukacje na prawdę dobrego urządzenia biznesowego, to z czystym sercem mogę polecić BlackBerry. Zwłaszcza,że jest stosunkowo tani, jak na taki rarytas, na allegro można kupić nówkę za 1300zł.

 • http://www.jestemmobilny.pl Zed

  Telefony serii e są nie przystosowane do współpracy z Microsoft Exchange, więc nie są zbyt biznesowe.

  http://jest…-exchange/

 • Janek Fedorowicz

  Bardzo subiektywny Top 10.
  Polecam Państwu Samsunga i780. Telefon jest szybki i dobry. Jeśli chodzi o kompatybilność kwadratowego ekranu z aplikacjami, to problem powoli znika. Coraz więcej firm dostosowuje swoje produkty do ekranów 320×320 – nakładki wizualne, czytanie pdf-ów, internetowe radia, programy nawigacyjne, nawet nawigacyjne off-road itd..Problemu z GPS-em nie ma po wgraniu najnowszego polskiego romu CBHE1 ( http://pdac…c=100019.0 ).
  Konkurencja dla i780? Nokia e71.
  Pozdrawiam

 • marko

  A gdzie htc TyTn 1 ?

 • popek55

  ja też używam LG. Co by nie mówić to uważam, ze to jeden z lepszych producentów telefonów. Miałem kiedyś inny model, nie będę pisał jaki, ale okazał się niezdatny…

 • jaro

  Ja pracuję w dużej, dobrej firmie i mam LG Viewty. Z telefonu jestem bardzo zadowolony, przydaje mi sie zarówno w pracy jak i w życiu codziennym. Ma wszystkie potrzebne do pracy opcje. Też powinni go tu umieścić


reklama