, Apple iOS Longform Newsy Technologie

Dokąd zmierza Apple? O problemach amerykańskiego giganta

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • KrzysztofS

  Moim zdaniem APPLE spadnie i to bardzo o ile nie zbankrutuje. Liderem będzie samsung bo lepszy sprzęt za lepsze pieniądze

 • JohnP

  Bardzo dobry artykuł, 100% trafne spostrzeżenia, czekamy na więcej 🙂

 • Azawakh

  Powinien powrócić do Apple Wozniak i powinien wprtoweadzić nowe liberalne porządki, żeby być frontem do klienta bo póki co Apple jeszcze stoi odwrócone pleckami.

 • Jolanta

  Po śmierci Jobsa wszystko się posypało, nikt nie ma tego wszystkiego trzymać w ryzach ;D

 • qwerty

  bez jobsa apple zatraciło swój dawny image…

  • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

   To prawda, że Apple utraciło swój image po śmierci Jobsa bo teraz nie ma kto nawniakom wmawiać , że są jakikolwiek sposób wyróżnieni tym, że korzystają ze sprzęów z nadgryzionym jabłkiem. Nie ma Jobsa nie ma image taka prosta zależność.

 • cyc997

  Apple ma bardzo dobry sprzęt, jednak polityka cenowa firmy i stado niedojrzałych fanboyow skutecznie mnie zniechęca do kupna ich sprzętu. Nie chciałbym być postrzegany przez przyzmat lansiarstwa i hipokryzji. W dodatku jestem człowiekiem rozsądnie wydajacym swoje ciężko zarobione pieniądze i nie mam zamiaru płacić więcej za mniej niż oferuje konkurencja. Do tego zagrania firmy która już w tym momencie pokazuje, że niebardzo wie dokąd zmierza i rysuje obraz niepewnej przyszłości również skutecznie mnie zniechęca do wydania nie małej kwoty na ich produkty. Kropką nad i pozostaje brak wsparcia dla ogólnych standardów, które każdy producent stosuje i protetyczna kompatybilnosc z innymi urządzeniami, a noszenie ze sobą masy przejsciowek, adapterow, i innych protez nie pociąga mnie wogole.

  • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

   Mnie też tego typu protezy jak przejściówki i innebtwgo typu ustrojstwa nie bawią. Wolę mieć to wszystko w urządzeniu jak w normalnym laptopie czy tabletach z Windows Phone 8Pro.

 • Azawakh

  Tylko powiedz szczerze czym tu się lansować? Niewspółmiernie zawyżoną ceną, brakami radia FM, wymiennej baterii, ograniczonego bluetootha, rysującej się i odpadającej farby z obudowy, brakiem wsparcia Flash Playera a co z atym idzie błędnym wczytywaniem stron takich jak GsmManiak (czarne pasy zamiast osadzonych materiałów video), roczną gwarancją, wrażliwością na warunki pogodowe itd…? No tym się mam lansować? Dla mnie to żaden lans tylko głupota. Swojego iPada2 kupiłem na Allegro, żeby przypadkiem nie przepłacić i raczej na iPhona już się nie skuszę a jeśli już to tylko na iPada Mini, który mógłby się jeszcze do czegoś przydać.

 • Jolanta

  Jak dla mnie posiadanie produktu Apple w Polsce to zwykłe lansiarstwo

 • vegitto

  Jak Apple wprowadzi do iPhone ładowanie indukcyjne, to zobaczycie, co się będzie działo. Wprawdzie w takim SGSIII (ogólnie w większości smartfonów) wystarczy lutownica i chwila spędzona nad klapką od Palm Pre + Touchstone, ale jak Apple zrobi do tego białe urządzenie na kształt kuchenki indukcyjnej. Najwyraźniej skończyły im się pomysły i odkładają te dobre na czarną godzinę.

  • pisul

   Znajac jakos map od papierowki skonczy sie to kilkoma pozarami.

 • qwerty

  dajmy im jeszcze 2 lata i zobaczymy co z apple zostanie… oby nie ogryzek 😉

 • http://gravatar.com/lolindirc Jan Kowalski

  Znakomity tekst. Aż miło poczytać tak rozbudowany felieton na łamach pisma technicznego. Lekki język, ciekawe spostrzeżenia. Brawa dla autora.

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Apple straciło swojego guru i współzałożyciela co uważam za poważny cios dla tej nkezwykłej firmy. Jednak czas robi swoje i pora, żeby nadgryzione jabłuszko zmieniło swoją strategię i otworzyło się na świat użytkowników. Apple powinno wreszcie pozwolić iPhonowi odetchnąć i pozwolić mu żyć życiem normalnego smartphona poprzez uwolnienioe bluetootha, udostępnienie dostępu do baterii poprzez zdejmowaną pokrywę, wprowadzić radio FM i wreszcie ustandaryzować z resztą świata wszystkie łącza. Apple powinno zakończyć szopkę ze swoją egzaltowaną innością i bycia pępkiem świata. Poza tym mile widziane byłoby wprowadzanie coraz popularniejszych technologii komunikacyjnych jak NFC. Co do tabletów sytuacja przedstawia się podobnie z tym, że jeszcze Apple powinno zacząć instalować z względu na to czy tablet posiada 3G czy nie. Podsumowując powinno zerwać z wizerunkiem producenta dającego pozorne poczucie prestiżu w sprzętach produkowanych masowo przez Chińczyków w zakładach Foxconnu. Apple pora na zmiany, pora otworzyć się na ludzi!!!

  • druidek

   Nigdy w ten sposób na to nie patrzyłem, ale czytając twój tekst trudno się z nim w 100% nie zgodzić…
   W Polsce Apple kojarzy się właśnie albo z wysokim prestiżem, albo z tandetnym lansiarstwem, a hejterów tej firmy jest tyle samo co fanatyków…

   Może faktycznie gdyby Apple „znormalniało” ludziska zaczęli by bardziej patrzeć na sam produkt a nie markę.


reklama