Kategorie: Newsy Pojazdy elektryczne

Piękne MG sprzedaje się jak szalone – 42 000 zamówień w 20 dni. Nie ma co się dziwić

MG pochwaliło się wynikami sprzedaży swojego znakomitego fastbacka MG 07. Samochód zebrał już ponad 42 000 zamówień w 20 dni od uruchomienia regularnej sprzedaży. Jest on dostępny w wersjach BEV i PHEV (hybryda plug-in). W tym pierwszym wariancie oferuje do 315 KM i zasięg nawet 845 km według normy CLTC.

  • MG 07 zebrał aż 42 000 zamówień w zaledwie 20 dni.
  • Wcześniej w przedsprzedaży miał 21 000 rezerwacji w 20… godzin.
  • Oferuje 236 lub 315 KM mocy, zasięg do 845 km i ładny design.

Nie ulega wątpliwości, że MG 07 staje się na naszych oczach prawdziwym hitem sprzedażowym. Chciałbyś mieć w garażu takiego fastbacka?

Aż 42 000 zamówień MG 07 w 20 dni

MG 07 BEV
Moc 176 kW (236 KM) lub 235 kW (315 KM)
Bateria 67 lub 91 kWh
Zasięg 610, 650 lub 845 km CLTC
Prędkość maksymalna 200 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h 6,9 lub 5,9 s
Cena od 108 900 do 159 900 juanów (ceny regularne – ok. 60 500-88 800 zł; nie do kupienia w Polsce)
Rozmiary 4886 x 1900 x 1478 mm
Premiera 21.08.2026

Oficjalna cena MG 07 wynosi od 108 900 do 159 900 juanów, ale do 30 września są one obniżone do poziomu 105 900-156 900 juanów. Samochód więc nie należy w Chinach do najdroższych, a oferuje bardzo dużo.

Nic dziwnego, że marka MG może teraz pochwalić się imponującą liczbą zamówień w liczbie 42 000 sztuk – i to w zaledwie 20 dni od uruchomienia regularnej sprzedaży. Pierwsze 10 000 zamówień zaliczył w… 1 minutę i 57 s. Prawdziwe szaleństwo.

MG poinformowało, że ponad 45% zamówień dotyczy wersji o zasięgu powyżej 800 km CLTC. Dostawy innych wariantów BEV (a także hybrydy PHEV) rozpoczęły się pod koniec sierpnia, ale MG 07 z zasięgiem 845 km został zaplanowany na październik.

MG 07 / fot. MG

Sportowy fastback z zasięgiem do 845 km CLTC

MG 07 ma niecałe 4,9 m długości i prezentuje się dość agresywnie i drapieżnie. Ma opływową linię nadwozia i łagodnie opadającą linię dachu, która płynnie przechodzi w kufer, co charakteryzuje fastbacki.

W przypadku wersji całkowicie elektrycznej (BEV) dostępne są wersje napędowe o mocy 176 kW (236 KM) lub 235 kW (315 KM). Zastosowane pakiety baterii mają 67 lub 91 kWh pojemności, co pozwala pokonać do 610, 650 lub 845 km według norm CLTC.

Samochód może rozpędzić się maksymalnie do 200 km/h, a pierwszą „setkę” uzyskuje w (w zależności od wersji) 6,9 lub 5,9 s. Nie wiadomo, czy samochód ten trafi do Europy, w tym do Polski.

Źródło: CarNewsChina, opracowanie własne

Marcin Szermański

Najnowsze artykuły

  • Promowane
  • Telefony
  • TOP-10
  • Wiadomość dnia

Jaki telefon do zdjęć kupić w 2026 roku? Ranking smartfonów z najlepszymi aparatami

Jaki telefon do zdjęć kupić? Nasz ranking smartfonów z najlepszymi aparatami wskaże Ci najlepszy wybór…

13 października 2026
  • Bankowość
  • Newsy

ING ułatwia życie klientom. Tak wygodnie jeszcze nie było

ING rozszerza możliwości aplikacji Moje ING. Klienci mogą teraz dodawać do niej konta i karty…

13 października 2026
  • Motorola
  • Telefony

To najtańszy telefon z 12 GB RAM. Nie zabrakło 6000 mAh, OIS, 120 Hz i FHD+

Szukasz niedrogiego smartfona 5G z jak największą pamięcią operacyjną? Rosnące ceny RAM-u oznaczają podwyżki cen…

13 października 2026
  • Motorola
  • Telefony

Ta Motorola to wizualne cudo. Albo się ją kocha, albo nienawidzi

Miałem już nie pisać o zeszłorocznym modelu Motorola Edge 70, ale zaszły pewne nowe okoliczności.…

13 października 2026
  • Promocje

Legendarna strategia doczekała się dużej 75% obniżki. W pakiecie zawiera spory dodatek

Kultowa strategia Total War: MEDIEVAL II – Definitive Edition doczekała się dużej obniżki na Steam.…

13 października 2026
  • Newsy
  • Nubia
  • Telefony

Najpiękniejszy flagowiec tego roku będzie dostępny już za parę dni – jego specyfikacja wywołuje przypływ euforii

Na rynku już za kilka dni pojawi się RedMagic 12 Pro+. Już 15 października zadebiutuje…

12 października 2026