, Android Google Samsung Telefony

Samsung Galaxy Nexus – recenzja telefonu (praca konKursowa)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Arayan

  Uwaga co do ekranu. Ekran Nexusa bynajmniej nie zalicza się do najlepszych na rynku. I to wcale nie przez PT które realnie nie wpływa w żaden negatywny sposób na jakość obrazu. Ekrany Nexusa są jednak bardzo podatne na utratę jakości wraz z czasem użytkowania. Jest to główny problem tego modelu. Owszem, na poczatku jest ładnie. Ale tylko na poczatku.

  Inna rzecz – Całkowicie nirzrozumiałe jest dla mnie opisywanie lauchera, dialera i klawiatury, czy też odtwarzacza muzycznego (strasznie kiepskiego) z wytykaniem ich wad. Niech autor zastanowi się, co pomyśli osoba która to czyta nie znając Androida – osoba taka pomyśli że Nexus jak jakiś feature phone ma te wady „przynależne”. A tak nie jest i są to rzeczy kompletnie bez żadnego znaczenia, nie powinny pojawiac się w recenzji, a jeżeli już to tylko ze stosowną adnotacją. Chyba żaden posiadacz Nexusa nie korzysta ze stockowej bezwartościowej kiepścizny i od razu zamienia je na normalne aplikacje… Połowa recenzji po prostu jest bezcelowa.

  Drobna uwaga też – rozpoznawanie mowy działa offline. Tyle że nie dla języka Polskiego 🙂

  A brak stockowych bezwartościowych śmieci to nie jest żadna wada telefonu! To jedna z jego najwiekszych zalet! Właśnie dzięki temu telefon jest szybki, sprawny, wzorcowo płynny i jest wzorem dla całej konkurencji.

  Z drugiej strony jak już piszemy o grach typu NFS czy Nova 3 to nalezy wspomnieć o tym, że mają one nie wiele wspólnego z tym co zobaczą posiadacze szybszych smarfonów – są to wersja naprawdę znacznie wykastrowane ze wszelkich efektów. Nexus jest rewelacyjnie płynny na codzień, ale jego karta układ graficzny bardzo słabo radzi sobie z grami – wyświetla wersje mocno uproszczone.

  Recenzja nie wspomina albo nie wiele wspomina o największych wadach Nexusa – bardzo mocno ograniczonym OTG (tylko import wybranych formatów i tylko przez płatną aplikację – lub też root) oraz ogromnym problemie z brakiem slotu SD.

 • dd

  Przecież pisze, że Testowany model działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean.

 • Pedros

  ICS czy JB na pokładzie? ROTFL 😉


reklama