Kategorie: Artykuły Pojazdy elektryczne

Nowe dojrzałe SUV-y od Xiaomi mogą zmienić zasady gry. Oto ich specyfikacja przed premierą

Xiaomi szykuje się do szturmu w segmencie wielkich SUV-ów z napędem hybrydowym. Już za miesiąc zadebiutują nowe modele z serii Xiaomi Skynomad, które łączą w sobie napęd spalinowy z EV i które mają dużą moc i spore gabaryty. Ich stylistyka nie jest tak krzykliwa, jak w YU7, lecz bardziej stonowana i dojrzała.

  • Za nieco ponad miesiąc zadebiutują nowe Xiaomi Skynomad: N70 i N90.
  • To wielkie SUV-y z napędem hybrydowym o łącznej mocy do 150+416 KM.
  • Flagowy Xiaomi Skynomad N90 będzie oferował 6 miejsc i zasięg do 505 km.

Czy to źle, czy dobrze? Prostsze kształty nie nudzą się tak szybko i cały czas są modne. Xiaomi Skynomad będzie oferowany w wersji N70 i N90. Czym się one różnią i co będą oferować?

Xiaomi Skynomad N70 i N90 już za miesiąc

Xiaomi Skynomad N70 Xiaomi Skynomad N90
Moc 112 kW (150 KM) + 210 kW (282 KM) lub 310 kW (416 KM) 112 kW (150 KM) + 310 kW (416 KM)
Bateria 52 kWh lub 76 kWh 76 kWh
Zasięg do 505 km (CLTC); do 270 lub 370-380 km EV (WLTC) do 505 km (CLTC); do 363 km EV (WLTC)
Prędkość maksymalna brak danych brak danych
Przyspieszenie 0-100 km/h brak danych brak danych
Cena brak danych brak danych
Wymiary 4960 x 1998 x 1785 mm 5285 x 1998 x 1825 mm
Premiera 21.08.2026 21.08.2026

Oba modele Xiaomi mają ten sam design, choć flagowy N90 jest nieco dłuższy (5285 mm długości) i wyższy (1825 mm). Nic dziwnego, w końcu to sześcioosobowy SUV, a N70 ma homologację na przewóz do 5 osób wraz z kierowcą. Łączy je znacznie więcej niż tylko wspólna stylistyka.

Xiaomi Skynomad N70 / fot. Xiaomi

Nadchodzące SUV-y Xiaomi Skynomad korzystają z tego samego silnika spalinowego M15DRE o pojemności 1,5 litra. To jednostka produkowana przez spółkę zależną Changan – Harbin Dongang. Podobno N70 ma zużywać 6,1-6,26 l na 100 kilometrów przy rozładowanym akumulatorze, z kolei jeszcze większy N90 6,28 l. Maksymalna moc silnika to 112 kW (150 KM).

Nowe Xiaomi mogą przypominać wyglądem nieco Land Rovery. Wróżę im spory sukces w Państwie Środka.

Spora moc i niezły zasięg EV

Xiaomi Skynomad N70 będzie oferowany w wersji z napędem na jedną oś lub w wersji AWD z dwoma silnikami EV. W zależności od wyboru moc będzie wynosić 282 lub nawet 416 KM, nie licząc silnika spalinowego. N90 będzie dostępny tylko w tej najmocniejszej wersji.

Xiaomi Skynomad N90/ fot. Xiaomi

Mówi się, że oba modele otrzymają ten sam pakiet ogniw o pojemności 76 kWh, choć N70 może mieć też mniejszy akumulator 52 kWh, zapewne w wersji z napędem na jedną oś. Zasięg CLTC ma wynosić do 505 kilometrów (zarówno N70, jak i N90), ale oba SUV-y mają różnie sobie radzić na samym prądzie. Słabszy wariant Xiaomi Skynomad N70 przejedzie do 270 km, a mocniejszy do 380 km WLTC. N90 nieco mniej, bo do 363 km.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat osiągów ani cen nadchodzących pojazdów. Nowe modele z serii Xiaomi Skynomad zostaną oficjalnie zademonstrowane na 29. Międzynarodowych Targach Samochodowych w Chengdu, które odbędą się za nieco ponad miesiąc, 21 sierpnia 2026 r.

Trudno stwierdzić, czy Xiaomi Skynomad trafi kiedykolwiek do Polski, ale faktem jest, że po polskich drogach jeżdżą już Xiaomi YU7.

Źródło: CarNewsChina, opracowanie własne

Marcin Szermański

Najnowsze artykuły

  • Promocje

Rozdają vouchery na smartfony. Ceny niższe nawet o 500 złotych

Sieć Orange Polska oferuje od dziś vouchery na wybrane smartfony. Wysokość zniżki wynosi od 100…

12 października 2026
  • Samsung
  • Telefony

Niech ma i 10 000 mAh nowy Galaxy S27. Cóż z tego, skoro musieliby poprawić coś jeszcze

Wiemy coraz więcej na temat nowego flagowca Samsung Galaxy S27 Ultra. Prawdopodobnie dostanie on rekordową…

12 października 2026
  • Promocje

Flagowy tablet Galaxy w potężnej promocji. Do 4999 zł korzyści

Nowy tablet Samsung Galaxy Tab S12 Ultra jest teraz dostępny w ciekawie prezentującej się promocji…

12 października 2026
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Samsung Galaxy S26 Ultra kontra Xiaomi 18 Pro Max — w praktyce wyniki wykrzywiają czasoprzestrzeń

Jeżeli mielibyśmy wskazać największe różnice w specyfikacji między Samsungiem a urządzeniami z chińskiego rynku, jedną…

11 października 2026
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Jak tak będą wyglądać przyszłe flagowce, to nie widzę sensu kupować nowych. Dramat to mało powiedziane

OPPO Find X10 Pro Max bez wątpienia jest jednym z najciekawszych urządzeń, które definiują segment…

11 października 2026
  • Promocje

7500 mAh, AMOLED 165 Hz i flagowa wydajność w cenie od 1685 zł. Serio potrzebujesz lepszego telefonu?

OnePlus Nord 6 kupisz w promocji. Ten wydajny telefon ze średniej półki ma dużą baterię…

11 października 2026