Samsung Galaxy S27 Ultra pozuje na pierwszych renderach. Te ujawniają nowy design wyspy aparatów, dzięki której Samsung upodobni się do Pixela. Decyzja jest wymuszona układem podzespołów i trzeba przyznać, że flagowiec straci sporo ze swojej tożsamości.
- Samsung Galaxy S27 Ultra pokazał się na pierwszym renderach.
- Flagowiec ma teraz poziomą wyspę aparatów.
- W specyfikacji pojawi się większa bateria 5500 mAh, nowy aparat szerokokątny oraz Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro.
Nie spodziewałem się, że już w maju będę mógł napisać o designie Samsunga Galaxy S27 Ultra. Jeżeli już, to spodziewałem się wstępnych plotek, a nie renderów z każdej strony. I choć nadal widzę tu kilka potencjalnych problemów, to po raz pierwszy od czasów Galaxy S24 Ultra jestem skłonny rozważyć jego zakup. Po prostu mi się podoba.
Samsung Galaxy S27 Ultra na renderach pokazujących nową wyspę aparatu
Whylab na Weibo opublikował bazujące na informacjach dobrze Wam znanego IceUniverse rendery przedstawiające Samsunga Galaxy S27 Ultra. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że mamy maj, więc finalny produkt może się nieco różnić, ale najważniejsza jest tu wyspa aparatów.
Mówimy o całkowitym odcięciu się od znanego wyglądu topowego modelu w portfolio Samsunga. Zgodzisz się chyba, że widać tu ducha Galaxy S10 i jest to bardzo miłe wspomnienie. Wyspa jest teraz pozioma, na wzór tej z Pixeli od Google. Podobno jest to wymuszone ułożeniem podzespołów, a nie własną decyzją o zmianie wyglądu urządzenia. Do tego wiemy, że zaplecze fotograficzne będzie prezentować się właśnie tak:
- Jednostka główna 200 MP (1/1,3 cala) ze zmienną przysłoną i OIS.
- 50 MP teleobiektyw z 5-krotnym zoomem.
- Matryca 50 MP w szerokim kącie.
O specyfikacji wiemy już w zasadzie wszystko
| Nazwa modelu | Samsung Galaxy S27 Ultra |
|---|---|
| Ekran | 6,9 cala, 120 Hz, 2K, LTPO płaskie wykończenie, M16 |
| Procesor | Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro |
| Pamięć RAM | 12 GB / 16 GB LPDDR6 |
| Pamięć na dane | 256 GB / 512 GB / 1 TB (UFS 5.0) |
| Bateria | 5500-5800 mAh |
| Ładowanie | 60 W (przewodowe), 25 W Qi2 |
| Aparat | jednostka główna 200 MP (1/1,3 cala) ze zmienną przysłoną i OIS, 50 MP teleobiektyw z 5-krotnym zoomem, 50 MP w szerokim kącie, 12 MP aparat do selfie |
Szczerze mówiąc, to Samsung Galaxy S27 Ultra zwyczajnie mi się podoba. Moim zdaniem zmiany są na plus i nie miałbym nic przeciwko, żeby w momencie premiery wyglądał dokładnie tak. Ponadto cieszą mnie doniesienia na temat powiększenia baterii, bo faktycznie słyszałem, że od 2027 roku Samsung zacznie wierzyć w krzem i węgiel. Te 5500-5800 mAh robią na mnie dobre wrażenie.
Więcej na temat specyfikacji Samsunga Galaxy S27 Ultra dowiesz się z poniższego wpisu. Zebrałem tam wszystko, co do tej pory trafiło do sieci na temat nowego flagowca koreańskiego producenta.
Tak wygląda znana specyfikacja Samsunga Galaxy S27 Ultra. Największą zmianą jest aparat
Źródło: Whylab, opracowanie własne
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.







