Geely Preface i-HEV / fot. CarNewsChina via Autohome
Premiera kolejnej hybrydy nie powinna w 2026 roku być wielkim wydarzeniem. A jednak – nowy Geely Preface i-HEV oferuje coś, czego nie ma znakomita większość konkurencji, gdyż łączy on bardzo oszczędną jazdę z bardzo dobrymi osiągami. Uruchomiono przedsprzedaż tego modelu.
Geely Preface i-HEV to klasyczny sedan o sporej długości nadwozia. Jest dostępny w 3 wariantach – co dokładnie oferuje i w jakiej cenie?
Samochód wyposażony jest w 1,5-litrowy silnik spalinowy i silnik elektryczny o maksymalnej mocy 230 kW (308 KM). Przyspieszenie od 0 do 30 km/h trwa 1,84 s – to o 18% szybciej niż w konwencjonalnych hybrydach. W sam raz na odpowiedni start spod świateł.
Geely Preface i-HEV ma 3-biegową skrzynię biegów DHT, która umożliwia jazdę w trybie czysto EV do prędkości 66 km/h, a więc o 20% niż tradycyjne hybrydy. Oficjalne zużycie paliwa WLTC to zaledwie 3,98 l na 100 kilometrów.
Model jest dostępny w 3 różnych wariantach:
Preface i-HEV jest w stanie szybciej ruszać spod świateł, poruszać się w trybie elektrycznym w wyższych prędkościach niż reszta HEV, a także zapewnia niewielki apetyt na paliwo. Ile kosztuje ten nowy sedan chińskiego Geely?
Geely Preface i-HEV został wyceniony w przedsprzedaży (w zależności do swojej wersji) od 107 700 do 119 700 chińskich juanów. W przeliczeniu według dzisiejszego kursu walut jest to jakieś 56 800-63 100 złotych. Najtańszy wariant to Lingyun, a najdroższy – Wangshu.
Nie wiem, czy ten niezwykły model Geely trafi do Polski, ale jedno jest pewne – jeśli już, to na pewno nie z takimi cenami. Sedan liczy 4,825 m długości, 1,869 m szerokości i 1,469 m wysokości, a więc całkiem sporo. Rozstaw osi też jest niczego sobie i wynosi 2,800 m.
Dzięki chromowanymi wykończeniom i wydatnej atrapie chłodnicy limuzyna prezentuje się na zewnątrz bardzo stylowo, w środku zaś także nowocześnie. Skórzana tapicerka w połączeniu z ambientowym oświetleniem i dużymi ekranami może się podobać, choć rzecz jasna to i tak kwestia gustu.
Skoro o ekranach mowa, to jest tu cyfrowy zestaw wskaźników 10,2″ i centralny wyświetlacz 14,6″ z systemem Flyme Auto zasilany Snapdragonem 8155. Gdyby ten Geely miał trafić na Stary Kontynent, to zapewne z innym oprogramowaniem, gdyż obecne modele nie obsługują ani Apple Car, ani Android Auto, lecz HiCar, Carlink i Flyme Link.
Źródło: CarNewsChina, opracowanie własne
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Król RTS powróci już w 2026 roku. Kilka dni temu twórcy zapowiedzianej niedawno Twierdzy 4…
Mam dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra to taka, że przedłużono promocję Motoroli z Cashbackiem…
ING zmienia sposób działania części przelewów. Wszystko za sprawą nowej funkcji, która ma zwiększyć bezpieczeństwo…
Zakup byłych modeli flagowych ma jak najbardziej sens - zarówno wśród Androidów, jak i iPhone'ów…
Fujitsu Arrows Alpha 2 to niespodziewana premiera w Japonii. Spełnia 23 standardy bezpieczeństwa, ma ekran…
Kinguin za sprawą podwójnego rabatu znów rozwaliło bank. Dzięki niemu taktyczna strategia – Shadow Gambit:…