Nie da się ukryć, że konkurencja na rynku składanych telefonów nie wygląda tak, jak na początku – jest wiele firm, które chcą kawałek tego tortu, ale wśród nich nadal liczbami króluje ten, który w lato zaprezentuje model Samsung Galaxy Z Flip 8. Sprawdźmy, co takiego wiemy o 8-generacji „flipa” od Koreańczyków.
Składaki typu „Flip” zawsze miały lekką przewagą nad „Foldami”, bo zwyczajnie są… tańsze. Chociaż z innej strony, Samsung Galaxy Z Flip 8 raczej dalej nie będzie tanim składakiem, bo od tego będzie wariant „Fan Edition”. Teraz wiemy już, jak będzie wyglądał i częściowo, co takiego zaoferuje.
Samsung Galaxy Z Flip 8 w końcu na szczegółowych renderach
Zacznijmy w takim razie od technikaliów. Wewnątrz otrzymamy 6,9″ ekran OLED, który zapewne charakteryzować się będzie rozdzielczością FHD+, czy odświeżaniem 120 Hz. Zewnętrzny panel będzie w zasadzie tym samym, ale z inną rozdzielczością, czy przekątną równą 4,1″.
Prócz tego tak, jak widać na załączonych obrazkach, otrzymamy – znowu – dwa aparaty na tyle, oraz kamerkę selfie. Niestety, nie wiemy prócz tego za wiele o specyfikacji nowego składaka, ale spodziewane jest zastosowanie w tym konkretnym modelu Exynosa 2600 zamiast Snapdragona 8 Elite Gen 5.
Do premiery zostało jeszcze sporo czasu
Co do rozmiarów, to te także zostały udostępnione i nie różnią się za bardzo od tego, co widzieliśmy przy okazji poprzednika. Rozłożony smartfon ma mierzyć 166.8 x 75.4 x 6.6 mm, z kolei złożony – 85.4 x 75.4 x 13.2 mm. Będzie „aż” 0,5 mm cieńszy od Z Flipa 7, więc no… różnice będą marginalne. Zastanawiające jest natomiast, co ze zgięciem w ekranie.
Ale tutaj też to jedna wielka niewiadoma. Pozostaje czekać na kolejne przecieki ze sprawdzonych źródeł, bądź samą premierę, która odbędzie się w lipcu tego roku. Prócz niego, zadebiutuje także Galaxy Z Fold 8, który także niedawno zdradził nieco informacji o samym sobie.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.









