vivo X300 Ultra / fot. producenta
vivo X300 Ultra będzie kosztować w Europie małą fortunę. Nowe przecieki ujawniły ceny i dostępność najlepszego flagowca do zdjęć. Co ważne, różnice względem Chin będą naprawdę duże.
Zbliżająca się premiera vivo X300 Ultra budzi coraz większe zainteresowanie w Europie. Do sieci trafiły informacje sugerujące oficjalne ceny w Niemieczech. Choć nie zostały one jeszcze potwierdzone, wyglądają bardzo wiarygodnie. Największe emocje budzi jednak skala różnicy cen między Europą a Azją.
Z przecieków wynika, że producent planuje sprzedaż vivo X300 Ultra w Europie za około 1999 euro. Dotyczy to topowej wersji wyposażonej w 16 GB RAM oraz 1 TB pamięci wewnętrznej. Mowa o najwyższym z dostępnych poziomów cenowych. Tylko nieliczne flagowce na rynku są droższe.
Dla porównania, w Azji ceny tego samego modelu będą wyraźnie niższe. Jeżeli chodzi o najmocniejszą konfigurację, to w przeliczeniu wyjdzie mniej więecj 1400 euro. To nie jes delikatna różnica. Z czego to wynika? Głównie z lokalnych podatków, kosztów dystrybucji i polityki marki. No cóż, mamy szczęście mieszkać na „rozwiniętym kontynencie”, więc nas stać…
Wysoka cena w Europie może być jednak częściowo (bardzo częściowo) uzasadniona dodatkowymi plusami. vivo zazwyczaj oferuje na naszym rynku dłuższą, nawet 3-letnią gwarancję (ale co z tego?). Często pojawiają się też promocje na start sprzedaży. Mimo to różnica względem Chin będzie mocno boleć.
W Europie pojawi się również specjalne akcesorium dla twórców wideo. Chodzi o klatkę SmallRig, która umożliwi bardziej profesjonalne wykorzystanie aparatu smartfona. Jej cena wynosie około 415 euro i będzie sprzedawana osobno. No chyba że vivo pokusi się o jej dołączenie do warianty 16 GB + 1 TB w ramach promocji premierowej.
Jeśli chodzi o dostępność, premiera w Europie powinna nastąpić niedługo po debiucie w Chinach (30 marca 2026 roku). W sprzedaży pojawią się głównie kolory: czarny i zielony. Podsumowująć, napiszę krótko: segment foto-flagowców powinien szykować się do zmiany lidera.
https://www.gsmmaniak.pl/1645354/vivo-x300-ultra-na-zywo-najlepszy-flagowiec-do-zdjec/
Źródło: via notebookcheck
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Chińskie Li Auto przedstawia swój nowy model flagowy: Li Auto i9. To bardzo długi, bo…
eszcze całkiem niedawno Samsung Galaxy S25 Ultra był najlepszym telefonem Samsung na świecie. Dziś kupisz…
Anno 2205 podwójnie taniej? Taka okazja pojawiła się na platformie Ubisoftu wraz z Letnią Wyprzedażą.…
Redmi Note 17 i Redmi Note 17 Pro ujawniły kolejne szczegóły specyfikacji tuż przed premierą.…
Motorola Edge 70 Max pojawiła się na wideo przed oficjalną premierą. Smartfon to zabójca flagowców…
GOG odpalił 90% promocję, która rozwala głowę. Z nią polski FPS z pakietem dodatków –…