, Microsoft Newsy Windows Phone

Premiera Windows Phone 7.8 za kilka dni?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • fbvsrgew

  To co piszecie w komentarzach to się słuchać nie da. Nie ma aktualizacji do WP8 i IE10, bo sprzęt tego nie obsłuży, a nie, że to taki wybór Microsofta. Powiedzcie mi gdzie w lumii macie NFC oraz karty microSD. Nigdzie, a to są wymagania tego systemu. Jest kilka modeli co prawda z NFC, ale bez kart, a M$ nie chce grupować swoich użytkowników jak to bywa z Google.

 • Unlimited

  Z tym wykonaniem to też bym nie przesadzał w Lumiach, bo N9 była zacniej wykonana. Zresztą Lumie 800/900 beznajdziejnie brzmią i jeśli to ma być następca serii „N” to ja podziękuje. Co prawda nowa Lumia920 poprawiła się tu(nie mówię o 820 bo to niewypał), ale cena zabija…

 • Azawakh

  W moim odczuciu WP 7/7.5 to microsoftowska odpowiedź na iOS Apple. Tylko po jakiego grzyba tworzyć kokejny okrojony system z tak ważnych funkcji jak.przesył plików przez bluetooth albo bez możliwości poszerzania pamięci? W końcu to ma być małh komputer a nie jego namiastka. Tym samym zgadzam się z zarzutami kolegów, że WP 7/7.5 to jakiś niewypał. Owszem sam korzystam z OmniW opartej o WP7.5 ale z racji ograniczeń systemowych używam jej najczęściej jako routera wifi. Być może 7.8 poprawi trochę sytuację użytkowników WP7/7.5 ale przyszłość to jednak 8. Szkoda, że Microsoft w swoich rozwiązaniach zbyt kopiował iOS ponieważ takie rozwiązanie zamiast przynieść mu zwolenników przyniosło wrogów co objawiło się min tym, że nawet bado fony przez pewien czas sprzedawały się lepiej od smartphonów z WP. A co do przeciętnego użytkownika to jemu wystarczy nie windowsfon a zwykły telefon bwzsystemowy, z którego zadzwoni, wyśle smsa/mmsa a dzięki bluetooth prześle i odbierze zdjęcia czy innego rodzaju pliki i to bez łamania systemu operacyjnego…

  • Marcin

   „nawet bado fony przez pewien czas sprzedawały się lepiej od smartphonów z WP”

   Mylisz się. Sprzedaż Bada wzrosła o 0,3% a sprzedaż WP o tyle samo spadła. Link: http://tnij.org/s9s5

   • Marcin

    WP jest na ostatnim miejscu. Nawet taka Bada bez żadnej reklamy lepiej się sprzedaje. System Microsoftu to po prostu niewypał. Nikt nie chce tych prymitywnych kwadracików.

 • boltek

  Oczywiscie ale microsoft traktuje użytkowników jak testerów. Windows 7 sie nie przyjął to zróbmy 8, a tamtym damy na pocieszenie to co powinni mieć od początku odblokowane. Np. nokia 900 była tak jakby modelem flagowym. Flagowe modele na androidzie z tego roku dostaną jeszcze duzo aktualizacji, a poza tym Windows 7. 7.5 byl okrojony z mnostwa niezbędnych według wielu ludzi zastosowań a android 2.3.x to juz jest dosc dopracowany system,dużo w stosunku do ice cream sandwich sie nie zmieniło.Android jest jak domowa kuchnia sam zrobisz co lubisz ,a w Windows dostajesz taki system i nie wiele możesz dopasować pod siebie.

  • alma

   Pytanie brzmi ile faktycznie z tych funkcji potrzebujesz? WP 7.5 większość braków da się zastąpić aplikacjami (sama Nokia ich dużo wydała) z kolei „przeciętny” użytkownik zainstaluje kilka aplikacji, będzie dzwonił i smsował i do tego Lumia wystarcza. Zgadzam się, że Lumia 900 jako flagowiec powinna dostać WP8. Ale ocena telefonu to nie powinna być tylko lista możliwości. Np wykonanie Lumii 900 i „clear black” są urzekające.

 • http://gravatar.com/jh82pl jh82pl

  poczekamy, zobczymy …

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Dawid Muniak

  Niestety nie otrzymamy wielu bardzo ważnych funkcji obecnych w WP8. Z drugiej strony dostaniemy jakąkolwiek aktualizację – a wszyscy wiemy, że na rynku nadal jest pełno szrotów z Androidem 2.2.

  • biscuit

   A niby jaki szrot z Androidem 2.2 został zaprezentowany w tym roku? Z kolei Nokia wypuściła flagowy telefon (900) gdzieś w okolicach maja, a wsparcie zakończy się jeszcze w tym roku, kiedy wydadzą win7.8.

   • http://www.gsmmaniak.pl/ Dawid Muniak

    Nigdzie nie napisałem, że w tym roku miało premierę jakiekolwiek urządzenie z Androidem 2.2.
    Pełno na rynku smartfonów z Androidem 2.3 wydanych w tym roku, które najprawdopodobniej oficjalnie nigdy nie otrzymają aktualizacji do wersji 4.0. 🙂

    • biscuit

     Tylko, że wszystkie modele z androidem 2.3 były dosyć tanie, czego nie da się powiedzieć o Lumiach – cena 610 zaczynała się od 1000zł!!! Porównywalny cenowo telefon z Androidem dostał lub dostanie aktualizację do 4.0.4 a może i 4.1.2. Dlatego też uważam Twoje porównania za zupełnie nietrafną i dosyć żałosną próbę obrony systemu, który kieruje się zyskiem, a nie zadowoleniem klienta.

   • linek

    Masz rację. Co do rzekomego mnóstwa szrotu na 2.2, to powiem tyle, że u mnie w domu i wśród znajomych kilka ma wersję 4.0.X, duuużo jest 2.3.X, a tylko !1!, tak jeden 2.2!

  • biblok

   Z Androidem 2.2 są teraz tylko bardzo stare modele jeśli brać pod uwagę smartfony. Są dużo starsze od tych z WP 7.5 i porównanie tutaj jest śmieszne.

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Fajnie, że jest aktualizacja do nowszej wersji7.8 ale szkoda, że bez nowej przeglądarki ze wsparciem dla Flash Playera i bez uwolnienia się od Zune.Byłoby fajnie gdyby Microsoft bardziej się postarał ale na pocieszenie pozostaje przynajmniej wprowadzona możliwość przesyłania plików przez bluetooth. To chyba najważniejsza i najbardziej pozytywna zmiana w Windows Phone 7.8.

 • biblok

  Hahaha… Super aktualizacje Microsoft’a 😀


reklama