Honor szykuje swoją propozycję urządzenia jako odpowiedź na układ telefonu o proporcjach 4:3. Może okazać się, że nowy składany telefon od Honora zmiecie z powierzchni konkurencję. Okazuje się również, że Xiaomi zakończy produkcję serii Magic Vs.
Honor prawdopodobnie rezygnuje z dotychczasowej, tańszej serii składanych smartfonów. Może to oznaczać, że marka skoncentruje się na dopracowanym, pojedynczym modelu składanego, zamiast wprowadzać kilka linii.
Honor konkuruje o flagowy telefon typu „minitablet”
Podczas gdy Samsung szykuje Wide Folda, a Apple opracowuje swojego pierwszego składaka, trzeci gracz wchodzi na scenę. Okazuje się, że producent ma chrapkę na własnego Folda o proporcjach 4:3, co zdecydowanie przyciągnie uwagę osób, które szukają bardziej wszechstronnego, „uniwersalnego” składanego telefonu.
Honor Magic V5 / fot. Konrad Bartnik, gsmManiaK.pl
Niezależnie od tego, jak mocno trzymam kciuki za Honora, firma ma mocną konkurencję. Natomiast producent podchodzi do tematu ambitnie, stawiając na innowacje, a tym samym na wyróżnienie się. Firma chce mieć jeden flagowy składany model, który stanie się wizytówką marki i pokazem technologii.
W takim kontekście może to oznaczać wyższą cenę oraz większy nacisk na jakość, zamiast walki ceną w budżetowym segmencie. Jak się okazuje, kosztem tego będzie seria tańszej linii Magic Vs.
Seria Magic Vs ma zostać zakończona
Według przecieków seria Honor Magic Vs zostanie całkowicie zakończona. Oznacza to, że użytkownicy, którzy chcieli lekkiego, składanego telefonu w niższej cenie, nie będą mieli kontynuacji w 2026 roku. Z perspektywy dalszych planów producenta strategia wydaje się mieć sens.
HONOR Magic V2 Flip / fot. producenta
Firma chce podciągnąć się w segmencie premium. Zmiana formatu nowego składanego telefonu może zmienić percepcję na temat marki w tym segmencie. Nie mniej, oznacza to więc również, że V Flip nie pojawi się w 2026 roku.
Jestem ciekawy, co znajdziemy w środku urządzenia. Jednak cokolwiek by to nie było, mam przeczucie, graniczące z pewnością, że urządzenie będzie posiadało największą baterię w porównaniu do Samsunga czy Apple, a przy tym również oferowało niższą cenę.
Źródło: gsmarena.com, opracowanie własne
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.






