Fot. Ecobike
Elektryczny rower górski RX 500 MAX wraca w nowej odsłonie, oferując wysoką moc silnika, duży zasięg i pełne zawieszenie. To propozycja dla użytkowników szukających wszechstronnej maszyny MTB, która sprawdzi się również poza górami. W przyszłym roku rower wjedzie na polskie drogi.
Ostatnio na łamach MOBImaniaka wspominaliśmy Wam o planowanych nowościach od polskiego producenta Ecobike. Teraz przyszła po raz opowiedzieć o kolejnym jednośladzie, który już za kilka miesięcy pojawi się na drogach. To odświeżona wersja kultowego pojazdu MTB – tym razem z pełnym zawieszeniem. Co o nim wiadomo?
Ecobike RX 500 otrzymał nową wersję MAX Black Red. Z jednej strony rower oferuje kapitalną wręcz specyfikację, a z drugiej wysoki komfort za sprawą pełnego zawieszenia. Wiadomo, że będzie dostępny on w dwóch rozmiarach ramy: M/L oraz L/XL. Waga pojazdu nie przekroczy natomiast 30 kg.
Pojazd zadebiutuje na rynku 3 kwietnia 2026 roku. Wystawiono go w dwóch typach baterii. Cennik prezentuje się następująco:
Rozmiar ramy nie ma wpływu na kwotę, jaką przyjdzie zapłacić chętnym. Na tym wydatki się skończą, ponieważ dostawa w Ecobike jest darmowa.
Elektryczny góral wykorzystuje silnik Ananda M100 250 W, zmapowany specjalnie dla Ecobike w celu uzyskania naturalnego charakteru wspomagania. Jednostka oferuje maksymalny moment obrotowy 130 Nm, co pozwala pokonywać najbardziej strome podjazdy. Za zasięg do 175 km na jednym ładowaniu odpowiada akumulator od LG o pojemności 960 Wh.
Rama została zaprojektowana z nową geometrią, która poprawia komfort i kontrolę. Grzechem byłoby nie wspomnieć o pełnym zawieszeniu – z przodu znajduje się amortyzowany widelec SunTour SF26-XCR34X AIR BOOST o skoku 130 mm. Z tyłu znajduje się damper SunTour RS24-EDGEX-R Trunnion o skoku 165 mm.
Za precyzję prowadzenia odpowiadają sztywne osie przód i tył oraz nowe stery. Napęd wspierany jest przez Shimano Cues z 10 przełożeniami. Za bezpieczeństwo jazdy odpowiadają tarczowe hamulce hydrauliczne Shimano MT401.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
MG 4X to nowy kompaktowy SUV należący co koncernu SAIC, właściciela marki MG. Wiem wszystko…
Amazon Luna swego czasu udostępniła Fruitbus płatnikom abonamentu bez żadnych dodatkowych opłat. Niestety wszystko, co…
Tanie Samsungi są zazwyczaj nieopłacalne, gdyż oferują znacznie mniej niż chińska konkurencja. Jednym z wyjątków…
Dzień pracy rzadko wygląda dziś tak samo od rana do wieczora. Część spraw załatwia się…
iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…
Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…