, Android Gry i aplikacje Newsy

Jak to jest z fragmentacją Androida?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • asd(R)

  „Taka polityka danej firmy zmusza większość klientów do podejmowania cichociemnych kroków bądź wymiany aktualnie posiadanego sprzętu na nowy.”
  I tu autor tekstu sam sobie odpowiedział czemu Google i producenci nie aktualizuja starych telefonów – poprostu biznes musie się kręcić. Każda firma aby zarabiać musi sprzedawać!

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Dawid Muniak

   Microsoft i Apple. Dlaczego wymieniłem te dwie firmy? Bo ich telefony są aktualizowane przez bardzo długi okres czasu.
   Jasne – Microsoft wypuścił Windows Phone 8, którego nie dostaną pierwsze modele telefonów – proszę jednak zauważyć, że od czasu premiery WP7 do WP8 na bieżąco aktualizowane były wszystkie smartfony, a teraz, mimo wszystko, my, użytkownicy przestarzałych urządzeń dostaniemy namiastkę, czyli Windows Phone 7.8. Można? Można.

   • gosc gosc

    narcyzek95.
    ja pierd***** 🙂

 • Heyy

  Myślałem, że każdy nowszy android jest bardziej zoptymalizowany i mniej zasobożerny. Tak jest, ale producenci muszą mieć jakąś wymówkę… SGS nie dostał ICSa, a wiele słabsze smartfony na nim śmigają, nawet stary gt540 ma ICSa, niby custom rom ale działa i to w miare płynnie…

 • Ertam

  Niestety do fragmentacji przyczyniają się również operatorzy. Np Orange nie wydało i nie zamierza wydać aktualizacji do ICS dla Xperii 2011…

 • HUNTER297

  Ja bym po prostu zobowiązał każdego producenta urządzeń z Androidem do wypuszczenia jednego Nexusa rocznie i na pewno każdy znalazłby coś dla siebie.

  Sam myślę że nakładki spopularyzowały Androida

 • Michał

  Problemem moze tez byc bardzo znaczna rozbieznosc w specyfikacji urzadzen z androidem, a tak poza tym tez zawsze bylem przeciwnikiem nakladek producentow i predzej czy pozniej wgrywalem CM lub inny custom ROM ale majac stycznosc z galaxy Note 2 jestem pod wrazeniem bo system zawiera kilka ciekawych, autorskich rozwiazan ktore uprzyjemniaja prace ze smartfonem i ktorych prozno szukac w czystym androidzie, dla mnie optymalnym rozwiazaniem bylo by kilka nexusow roznych producentow i kazdy mialby wybor

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Dawid Muniak

  Zgadzam się z Tobą. Ujednolicenie interfejsu i odgórna aktualizacja wszystkich urządzeń byłaby najlepszym, co mogłoby spotkać Androida. Niestety nie pozwala na to specyfikacja większości smartfonów, a szkoda.

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Niczego odkrywczego w tym artykule miestety ale nie ma chociaź nieco w przypadku Samsunga się poprawiło. Przynajmniej aktualizuje teraz swoje flagowce co jest bardzo na plus. Jednak coraz nowsze wersje Androida 4.04, 4.1 i 4.2 i w przyszłości kolejne mogą doprowadzić do zadyszki co już tak dobrze nie wygląda. Google powinno zatrzymać ten owcz pęd i skupić się na dopracowywaniu swojego systemu i odgórnie narzucić jak, Microsoft w przypadku Windows Phone jeden wspólny interfejs oraz jedną datę aktualizacji czyli dla wszystkich jednakowo. Google powinno również zabronić w wersji sprzedażnej stosowania swoich nakładek pozostawiając ich wybór użytkownikom. Tutaj Microsoft i Apple stoją zdecydowanie wyżej niż Google dajcy producentom wolną rękę w aktualizowaniu i wyglądzie systemu co osobiście uważam za błąd.


reklama