OnePlus 13 / fot. gsmManiaK
OnePlus 15 właśnie trafił do bazy Geekbench i pokazał pazur. Nadchodzący flagowiec z procesorem Snapdragon 8 Elite Gen 5 będzie miał ogromną przewagę nad poprzednikiem. Skok wydajności sięgnie aż 25%. Mówimy o najpotężniejszym smartfonie w historii marki, a oto szczegóły.
OnePlus 13 był jednym z pierwszych smartfonów ze Snapdragonem 8 Elite na rynku. Jego następca pojawi się globalnie na początku 2026 roku. Już teraz jednak testy pokazują, że nowy procesor daje mu wyraźną przewagę. Wydajność OnePlus 15 rośnie nie tylko w testach jednordzeniowych, ale i w wielowątkowych.
Model oznaczony jako PLK110, czyli chińska wersja OnePlus 15, został przetestowany w Geekbenchu. Telefon działał na Androidzie 16 i korzysta z 16 GB RAM. Flagowiec uzyskał 3709 punktów w teście jednordzeniowym i 11000 punktów w wielordzeniowym. To najlepsze wyniki w historii smartfonów OnePlus.
Dla porównania, OnePlus 13 ze Snapdragonem 8 Elite zdobywał 2967 punktów „single-core” i 8807 punktów „multi-core”. Różnica zatem jest wyraźna i pokazuje realny postęp. Poza tym dość podobne wyniki uzyskał Xiaomi 17 z tożsamym układem, co potwierdza moc nowego Snapdragona 8 Elite Gen 5. Więcej szczegółów poznamy 23 września 2025 roku podczas wydarzenia Snapdragon Summit.
Jednostka Qualcomm to ośmiordzeniowa konfiguracja z dwoma głównymi rdzeniami o taktowaniu 4.61 GHz oraz sześcioma rdzeniami z częstotliwością do 3.63 GHz. Jak widać, brakuje tu energooszczędnych rdzeni, więc pod znakiem zapytania stoi wydajność energetyczna. Wszystkiego dowiemy się jednak wkrótce.
Oprócz topowej mocy obliczeniowej znamy kilka szczegółów dotyczących specyfikacji. OnePlus 15 dostanie ekran BOE X3 Oriental z odświeżaniem 165 Hz. Wyświetlacz będzie nieco mniejszy od poprzednika, choć prawdopodobnie postawi na niższą rozdzielczość.
Zmieni się też podejście do aparatu. Zamiast współpracy z Hasselbladem producent skorzysta z autorskiej technologii DetailMax Engine. Do tego dojdzie bateria 7000 mAh z ładowaniem 120 W. Oficjalna prezentacja w Chinach spodziewana jest w październiku, a premiera globalna na początku przyszłego roku.
https://www.gsmmaniak.pl/1529167/oneplus-13-test-opinia-czy-warto-kupic/
Źródło: notebookcheck
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…
Aż 6 lat prawdziwego spokoju w zamian za 1200 złotych? To, a nawet znacznie więcej…