, Newsy Nokia Symbian System

Nokia Belle Refresh – wrażenia maniaKa

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • ostry

  symbian jest systemem elastycznym android sztywnym

  • janek

   Potwierdzam (:

 • Azawakh

  Mam kilka pytań dotyczących Symbiana Belle i jego najnowszych aktualizacji. Czy Belle jest w swojej najnowzzej wersji na Nokii N8 lub X7? Czy Symbian nadal rząda jakiś dziwacznych certyfikatów związanych jak dobrze pamiętam z instalcją aplikacji z niezależnych źródeł? Jakie poza systemową i Operą w Symbianie występują przeglądarki? Czy podobnie jak w Androidzie jest możliwość instalowania aplikacji spoza sklepu Nokii? No i jeszcze jed o pytanie, czy Symbian Belle obsługuje Flash Playera?

 • patryk

  mam 500 🙂 i by się przydało jeszcze parę zmian bo np za każdym razem kiedy wyłączam telefon zmienia mi się numer centrali wiadomości … Nie wiem dlaczego się tak dzieje ale za każdym razem muszę na nowo go ustawiać …

 • przem188

  Ja miałem E7 i dlatego chce do niego wrócić. Jest po prostu świetny. NIgdy mi się nie wieszał, przez rok zaliczyłem może 3 razy, gdy musiałem go restartować. Musisz mieć coś nie tak w systemie. Podejrzewam, że przeinstalowanie systemu dużo zmieni w tej kwestii. Gniazdo ładowania – owszem tu jest problem- jest odkryte, co jest wadą, bo dostają się do środka gniazda różne dziwne drobinki, a potem wtyczka nie łączy, albo samo gniazdo i jego styki od kontaktu z wilogcią tracą dobry styk.

 • patryk

  ogólnie to myślę że to jest dobra aktualizacja podoba mi się zwłaszcza odtwarzacz muzyki jest łatwiejszy i szybszy dostęp do play list 🙂 ale mam parę pytań jeśli ktoś by Mógł mi mamie odpowiedzieć będę wdzięczny 🙂 czy to jest ostatnia aktualizacja symbiana ?jeśli tak to konkretna lipa … A i na screenie wyżej jest pokazany widżet prognozy pogody którego nie mam … Można go pobrać osobno ?

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Marcin Błocian

   Zależy jaki masz model Nokii. Z tego, co mi wiadomo modele 603, 700, 701 i 808 dostaną jeszcze Feature Pack 2. A widżet pogody? Hmm. Jeśli się nie mylę to pobrałem go z Nokia Beta Labs 🙂

 • Bob

  mam e7 od ponad roku i… jeden z kolegów również i nie polecam, telefon wciąż sie wiesza, problem z restartem po zawieszeniu , problem z gniazdem ładowania, ja dopiero teraz, ale kolega od kilku miesięcy juz 5 razy oddawał do serwisu, ogólnie pomimo tego, ze wizualnie telefon jest nbardzo przyjemny , naprawde nikomu juz go nie polecę

 • przem188

  I to jest kolejny argument, bym zakupił E7. Naprawdę podoba mi się, to że system jest jeszcze bardziej dopracowany i nie brak w nim niczego. A nawigacje znów dostały kolejne jak widzę funkcję, od czasu gdy sprzedałem poprzednią E7.

  Smutne jest tylko to, że to prawie pożegnalna aktualizacja. Systemu, z którym spędziłem tyle lat i za chiny ludowe nie mogę się przekonać do Androida – bo tylko jego uważam za następce jak Symbian się skończy. Owszem, można poczekać na Jolkę, ale nie wiem, co chłopaki zaprezentują. Jak coś z QWERTY – biorę w ciemno.

  Więc co mnie czeka za kilka lat, gdy moja E7, którą niedługo kupię się skonczy? Czy znajde coś z równie dopracowanym systemem, otwartym, bym mógł sobie od czasu do czasu w nim pogrzebać, wgrywając mody od maniaków je tworzących, bez żadnych ograniczeń w przesyłaniu plików, ich otwieraniu? Własnie otwartość i brak zabezpieczeń w dzieleniu się plikami jest dla mnie bardzo ważna. Ale chyba tylko Android może się tu równać. WP, iOS odpada w przedbiegach.

  Symbian – niedoceniany system przed laty, który przed tym, jak rodzic chce go porzucić przebudził się i zaczyna świecić bladym światłem sieroty. Sieroty, ale bogatej sieroty, z tysiącami wartościowych aplikacji, ludzi, którzy nadal go wspierają, użytkownikami, którzy teraz zobaczyli, co ten system sobą reprezentuje i co jest wart. I to w szasie wielkiej popularności pseudo systemu opartego na javie, który z Symbianem nie może się mierzyć pod względem perfekcji działania jak i samego kodu. Android przypomina system pisany przez uczniaka na kolanie.

  I tylko firma, która tyle wysilku włozyła w ten system teraz go porzuca. No coż, ja ta firmę też porzucę po tym, jak skończy się Symbian. I mogę wam Nokio obiecać, że E7 będzie moim ostatnim telefonem od Was, bo nigdy nie kupię od was Lumii czy cokolwiek wypuścice z systemem Microsoftu. Przykro mi.

 • NXM60

  No no… Ja np. aktualizacji nie dostałem. W apce SW w menu znalazłem nowe widgety i nowy odtwarzacz. Pobrałem obie aktualizacje. Mam nowy odtwarzać i widgety własnie, ale samej aktualizacji nie mam…

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Marcin Błocian

   Próbowałeś przez Nokia Suite?:)


reklama