Fot. PKO BP
PKO BP to najpopularniejszy bank w naszym kraju. Instytucja zaapelowała do swoich klientów, prosząc ich o zachowanie czujności. W internecie pojawiło się bowiem nowe bezlitosne zagrożenie. Chwila nieuwagi wystarczy, aby wdepnąć w niezłe bagno. Oto co trzeba o tym wiedzieć.
PKO Bank Polski raptem kilka dni temu wydało arcyważną wiadomość i nie jest to komunikat w sprawie przerwy technicznej. Sprawa jest bardzo poważna i dotyczy nowego zagrożenia, które pojawiło się od strony cyberprzestępców – jak czytamy w apelu, sprawa związana jest z Waszymi danymi.
fot. PKO BP
Całe zamieszanie nie kręci się tylko wokół klientów PKO BP. Okazuje się, że działania oszustów mają na celu wprowadzić w błąd użytkowników różnych banków w naszym kraju. Sprawa wiąże się z wiadomościami e-mail docierającymi do coraz większej liczby osób.
Oszuści w tym wypadku podszywają się pod Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF). Jak zwykle w tego typu metodach chodzi o wzbudzenie niepewności i strachu – cyberprzestępcy informują bowiem o błędach w danych lub blokadzie kryptowalut. Koniec końców proszą o wypełnienie formularza, podanie dodatkowych informacji lub przelanie środków na tzw. „rachunek techniczny”.
Oszuści korzystają z wielu podstępnych sztuczek, by zdobyć Wasze dane lub pieniądze. Często podejmowane przez Was kroki uzasadniają nieistniejącymi przepisami prawnymi. Robią wszystko, aby kłamstwo brzmiało wiarygodnie. PKO BP zdaje sobie sprawę z wagi ryzyka i postanowiło podpowiedzieć Wam, jak powinniście się zachować w obliczu takiego zagrożenia.
fot. PKO BP
Najpopularniejszy bank w Polsce prosi o zachowanie ostrożności w przypadku otrzymania tego rodzaju wiadomości SMS lub telefonu. Kiedy otrzymacie komunikat za sprawą e-mail, sprawdzajcie adres nadawcy – instytucje publiczne używają oficjalnych domen. Nie klikajcie też w żadne linki ani załączniki z nieznanych źródeł. Nie odpowiadajcie również na żadne prośby o dane osobowe, loginy czy hasła.
Zaleca się nie wykonywać także żadnych przelewów na rachunki podane przez nieznajomych rozmówców. Fałszywe wiadomości nierzadko powołują się na błędy w danych lub przepisy – to powinien być dla Was sygnał, że coś może być nie tak. Co zrobić w razie wątpliwości? Najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z bankiem. W przypadku podejrzeń oszustwa warto zgłosić sprawę na platformie CERT.
Źródło: PKO BP
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
T‑Mobile przygotował promocje na konsole i akcesoria PlayStation z okazji Dnia Dziecka – zniżki sięgają…
Infinix Hot 60 Pro+ to taki budżetowy Galaxy S25 Edge, ale w swojej specyfikacji ma…
Casio G-Shock MTG-B4000 to kolejna premiera japońskiego producenta, która podważa sens istnienia drogich smartwatch. Przebija…
Redmi Note 14 w promocji kosztuje tylko 599 złotych. Smartfon ma do zaoferowania ekran AMOLED…
Okazuje się, że nawet Amerykanie wiedzą, że to telefony z Androidem mają lepsze baterie. Coraz…
Samsung Galaxy S25 Edge udowadnia, że piękno i moc mogą iść w parze. To najsmuklejszy…