>
Kategorie: Newsy Telefony

iPhone 17 Pro z rewolucją wideo? Gigant uparcie goni Samsunga

iPhone 17 Pro i Pro Max mogą doczekać się w tym roku funkcji nagrywania wideo w 8K. Tym samym dogonią swojego największego konkurenta. Apple szykuje mocną premierę?

Do premiery nowych iPhone’ów pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale w sieci już buzuje od informacji na ich temat. Dziś kolejne przecieki zdradzają dobre wiadomości na temat najlepiej wyposażonych modeli w portfolio producenta.

iPhone 17 Pro (Max) z wideo 8K

Najnowsza plotka, pochodząca od leakera Fixed Focus Digital na platformie Weibo, wskazuje, że jeden z nadchodzących modeli – prawdopodobnie wersja iPhone 17 Pro i Pro Max – może obsługiwać nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K. Do tej pory w smartfonach Apple mogliśmy liczyć na maksymalnie 4K.

Potencjalny design iPhone 17 Pro / fot. @asherdipps

Warto jednak zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy w sieci pojawiają się spekulacje o nagrywaniu w 8K. W ubiegłym roku także sugerowano, że iPhone 16 Pro dostanie taką opcję.

Tak się jednak nie stało, dlatego tak wczesne doniesienia warto brać jeszcze z pewnym przymrużeniem oka. Mark Gurman z Bloomberga zapowiadał już jednak, że w tym roku Apple postawi właśnie na wideo:

W poprzednich latach Apple koncentrowało się głównie na możliwościach aparatów w zakresie robienia zdjęć. W tym roku firma położy większy nacisk na ulepszenia związane z nagrywaniem wideo. Jednym z celów tegorocznej linii iPhone’ów (2025) jest zachęcenie vlogerów i innych twórców wideo do porzucenia tradycyjnych kamer i korzystania z iPhone’a do jeszcze większej części ich pracy. Można się spodziewać, że Apple będzie promować możliwości nagrywania wideo mocniej niż kiedykolwiek wcześniej […].

– mówi Gurman.

Potencjalny design iPhone 17 Pro / fot. @asherdipps

iPhone 17 wreszcie przestanie żenować? Kluczowa funkcja w drodze

Konkurencja już to ma

Największa konkurencja Apple – czyli oczywiście Samsung – ma już nagrywanie 8K od dobrych pięciu lat, a najnowszy model Samsung Galaxy S25 Ultra potrafi rejestrować obraz w 8K aż na trzech aparatach. Gigant z Cupertino rzeczywiście może przymierzać się do dogonienia mocnego przeciwnika.

W ofercie Apple pojawi się także nowy iPhone 17 Air, ale to dopiero jesienią. Za nami natomiast premiera najtańszego modelu w portfolio marki, czyli następcy kultowych już modeli SE. Sprawdź nasz świeżutki test iPhone 16e:

https://www.gsmmaniak.pl/1560807/apple-iphone-16e-test/

Źródło: Fixed Focus Digital, opracowanie własne

Ceny w sklepach


Monika Laflamme

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025