>
Kategorie: Newsy Operatorzy

Vectra znów podnosi ceny bez naszej zgody. UOKiK grozi kolejną karą

UOKiK znów przygląda się podejrzanym działaniom operatora Vectra. Chodzi o bezprawne podwyżki cen i zmiany w umowach. Czyżby operatora czekała niedługo kolejna kara?

UOKiK po raz kolejny przygląda się poczynaniom operatora Vectra, które znów zdają się naruszać prawa konsumenta. Co tym razem odkrył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Problem ponownie dotyczy bezprawnego podnoszenia cen przez firmę.

Vectra znów będzie musiała się tłumaczyć. Nieprawidłowości w umowach

Jak w swoim najnowszym artykule tłumaczy UOKiK, Vectra znów zmienia swoim klientom warunki usług dostępu do internetu i telewizji. Po raz kolejny zadziałała w tej kwestii klauzula modyfikacyjna, którą firma wprowadziła do nowych i już trwających umów bezprawnie.

fot. UOKiK

Ogromna kara dla Vectry. Odda pieniądze Polakom

To skutkowało oczywiście zmianą cenników dla klientów, nawet do 7 złotych miesięcznie za jedną usługę (a tych jeden klient może mieć przecież kilka), podczas gdy umowa nie dawała operatorowi Vectra żadnego prawa do takiej zmiany ceny w czasie jej trwania.

Wielokrotnie kwestionowaliśmy nieprawidłowo wprowadzane zmiany w umowach na czas nieokreślony lub określony w sektorze telekomunikacyjnym czy w branży finansowej. Po naszych działaniach rynek dostosowuje się do przepisów. Vectra tymczasem kolejny raz niezgodnie z prawem podniosła opłaty. Nie zostawiamy tego bez reakcji. Takie działanie przedsiębiorcy zaburza również konkurencję na rynku, ponieważ jest szkodliwe dla uczestników przestrzegających zasad

– mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

fot. UOKiK

Kara do 10% rocznego obrotu i zwrot pieniędzy

Jednocześnie Prezes UOKiK zaznacza, że jeśli w trakcie postępowania zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów się potwierdzą, operator będzie musiał zapłacić karę w wysokości nawet do 10% rocznego obrotu oraz zwrócić klientom bezprawnie pobrane opłaty. Jest na to spora szansa, bo Vectra już kilkukrotnie trafiła już pod lupę UOKiK ze względu na nieprawidłowości w umowach.

W tym roku UOKiK przyglądał się także działaniom takich firm jak Revolut czy mPay. W wyniku odkrytych przez Urząd nieprawidłowości zarówno Revolut, jak i mPay musi oddać pieniądze swoim klientom:

https://www.gsmmaniak.pl/1544255/zwrot-i-rekompensata-revolut-mpay-uokik/

Źródło: UOKiK, opracowanie własne

Monika Laflamme

Najnowsze artykuły

  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Może i jest cieniasem, ale na pewno nie pod względem specyfikacji. Przeciwnie – wręcz czaruje wyposażeniem

Do sieci trafiła specyfikacja maluszka dopełniającego serię Honor Magic8. Model Mini przenika się z wersją…

20 listopada 2025
  • Artykuł sponsorowany

Czy warto TERAZ kupić Roborock Saros 10R?

Roborock Saros 10R ma system nawigacji nawet 21 razy dokładniejszy od klasycznego LiDARu i mierzy…

20 listopada 2025
  • Promocje

Zegarki Amazfit w super promocjach! Można sporo zaoszczędzić, a pewien sklep oferuje trzy raty za darmo

Dobry producent postanowił przecenić swoje smartwatche zarówno u siebie, jak i w wielu sklepach partnerskich.…

20 listopada 2025
  • Longform
  • Telefony

Oto, co niekiedy znaczą aktualne poprawki bezpieczeństwa

Jak ważne jest wsparcie aktualizacjami telefonu? Czasami jest to coś, co decyduje o życiu lub…

20 listopada 2025
  • iQOO
  • Newsy
  • Telefony

Kolejny kompaktowy telefon może zostać anulowany. Szkoda – to mógłby być świetny telefon

Kompaktowy telefon z przepotężną baterią oraz z rewelacyjną specyfikacją może jednak zostać anulowany. Mowa tu…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • Telefony

Flagowiec Apple za 6000 złotych znowu z problemami. Kontrola jakości coraz gorsza?

Wydawałoby się, że Apple to synonim dbałości o każdy detal i skrupulatnej kontroli jakości. Tymczasem…

20 listopada 2025