>
Kategorie: Honor Newsy Telefony

Samsung Galaxy S25 Edge jeszcze nie zadebiutował, a już kroi mu się konkurencja, z którą nie ma szans

Honor szykuje już odpowiedź na Galaxy S25 Edge. Ich smukły telefon ma mieć mniejszy ekran i biorąc pod uwagę poprzednie smartfony, pewnie będzie lepszy od Samsunga.

To już drugi raz w ciągu ostatnich dni, kiedy do sieci trafiają doniesienia o kompaktowym telefonie Honora. Tym razem jednak mówią nie tylko o zmniejszeniu przekątnej, ale i o telefonie smukłym jak brzytwa. Wygląda na to, że Samsung Galaxy S25 Edge nie będzie mieć łatwo na rynku.

Honor pracuje nad smartfonem jak Samsung Galaxy S25 Edge

Według informacji podanych przez topowego chińskiego leakstera Honor ma już odpowiedź na Samsunga Galaxy S25 Edge. Digital Chat Station mówi jednak o telefonie ze sporo mniejszym ekranem. Zamiast 6.65″ panelu z Samsunga Honor ma postawić na 6.3″ ekran.

Smukły i kompaktowy telefon Honora / fot. Digital Chat Station

Xiaomi 16 z baterią 7000 mAh brzmi zbyt dobrze, żeby mógł być prawdziwy.

Przeciek wyraźnie wspomina o bardzo lekkim i smukłym telefonie. Ponieważ Honor ma sporo takich sprzętów w swojej ofercie, wcale mnie nie dziwi, że zamierzają podjąć wyzwanie rzucone mobilnemu rynkowi przez Samsunga. Nie bez znaczenia jest też konkurencja ze strony Apple. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że Honor postrzega ich jako głównego rywala na mobilnym rynku.

Gdybym miał wybrać faworyta, to większe szanse daję Chińczykom

Zastanówmy się, który z producentów ma większe doświadczenie w tworzeniu smukłych smartfonów. W jednym z rogów ringu staje Samsung, który wprowadzi pierwszy tego typu model w swojej ofercie. Naprzeciw jest Honor, który od lat prezentuje nam smukłe jak brzytwa składane telefony.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia Honor popełnił błędy w przeszłości, wyciągnął z nich wnioski, a teraz może zbierać żniwa. Teoretycznie Samsung mógł zrobić to samo, ale czy naprawdę w to wierzymy? Przez 6 generacji nie udało im się zaimplementować sensownej baterii w swoich składakach. Nie powinno więc Cię dziwić, że po kompaktowym i smukłym Honorze spodziewam się więcej niż po Samsungu.

Na koniec wspomnę, że Honor wyraźnie poszerza swoją flagową ofertę. Wygląda na to, że w 2025 roku zobaczymy przynajmniej 3 topowe modele z różnymi przekątnymi ekranu. Dobrze jest mieć wybór.

https://www.gsmmaniak.pl/1557321/honor-magic-8-czesciowa-specyfikacja-mniejszy-ekran/

Źródło: Digital Chat Station, opracowanie własne

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia

Wygląda jak flagowiec za 6000 zł, kosztuje ułamek tego. Test telefonu, który w promocjach będzie hitem

Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

mObywatel padł ofiarą hakerów. Zmasowany atak na rządową aplikację

Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Jeszcze poczekasz na ważną aktualizację Galaxy S25, ale użytkownicy starszych Samsungów nie mają się czym przejmować

Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

OnePlus oficjalnie potwierdza, że ich najlepszy telefon w historii nigdy nie trafi do Polski

To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…

30 kwietnia 2025
  • Newsy

Sprawdź, jak wypada RTX 5060 w laptopach. Czy warto będzie kupić nowy sprzęt z kartą Nvidii?

Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Longform
  • Newsy

Ten RTS garściami czerpie z legendarnego Command and Conquer. Sprawdziłem Tempest Rising

Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…

30 kwietnia 2025