Motorola razr 50 / fot. producenta
Motorola Razr 60 Ultra zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Szybsza premiera to nie jedyne dobre wieści. Okazuje się, że składana Motorola będzie flagowcem z krwi i kości z potężnym wnętrzem od Qualcomma.
Motorola szykuje się do premiery kolejnej generacji swojego składanego smartfona z serii Razr. Tym razem jednak, w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy nowe modele pojawiały się w czerwcu, najnowsze certyfikacje wskazują na to, że nowa Motorola Razr Plus (2025), czyli w Europie Motorola Razr 60 Ultra, może zadebiutować już w marcu lub kwietniu, czyli niebawem.
Nowy model Motoroli zaprezentował się już w bazie danych Geekbench, ujawniając tym samym istotne szczegóły dotyczące jego specyfikacji. Okazuje się, że smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm, gdzie sześć rdzeni działa z taktowaniem 3,53 GHz, a dwa na poziomie 4,32 GHz. Dodatkowo, w kodzie źródłowym pojawia się informacja o układzie graficznym Adreno 830. To wszystko wskazuje więc na to, że Motorola zdecyduje się na zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 8 Elite – czyli najnowszego i najmocniejszego układu Qualcomm.
Motorola razr 50 / fot. producenta
Dotychczas sugerowano, że producent wyposaży smartfona w procesor Qualcomm Snapdragon 8s Elite, czyli nieco słabszy układ. Poprzedni model, w Europie znany jako Razr 50 Ultra, pracuje bowiem na Snapdragonie 8s Gen 3. Wygląda jednak na to, że Motorola chce pójść o krok dalej i zaoferować nam w pełni flagową propozycję.
To oznacza, że producent chce jeszcze poważniej zacząć konkurować z Samsungiem i jego serią Flip – w tym roku zadebiutuje już model Samsung Galaxy Z Flip 7. Ma on według najświeższych doniesień pracować pod kontrolą autorskiego Exynosa 2500.
Z Geekbench dowiadujemy się także, że nowa Razr 60 Ultra ma otrzymać także do 12 GB pamięci RAM, a całość pracować będzie pod kontrolą Androida 15. Wszystko wskazuje na to, że ten rok może okazać się ekscytujący w kontekście składanych modeli. Co ciekawe, podobno nad swoim smartfonem tego typu pracuje także Apple. Nowe przecieki ujawniły pierwsze szczegóły specyfikacji technicznej składanego iPhone’a:
https://www.gsmmaniak.pl/1549623/apple-skladany-iphone-specyfikacja-techniczna/
Źródło: geekbench, phonearena, opracowanie własne
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Smartfony marki Motorola często są oferowane w bardzo konkurencyjnych cenach. W tym przypadku ceny zostały…
Azjatycki Asus kojarzy się głównie z laptopami, ale oferuje także udane smartfony. Wśród nich są…
Nawet złodzieje smartfonów nie są zainteresowani smartfonami z Androidem. Nawet Samsung odpada – dla nich…
Premiera POCO F8 Ultra w Polsce odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Przed tym terminem…
Już pod koniec listopada w aplikacji mObywatel pojawią się kolejne nowe dokumenty. Tym razem skorzystają…
Samsung Galaxy A57 5G zadebiutuje z szybszym ładowaniem od Galaxy S26 i jak co roku…