Źródło: 9to5google.com
Android 16 szykuje się do ważnej rewolucji w kontekście powiadomień. System pogrupuje nam je tak, abyśmy do najważniejszych z nich mieli jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp.
Android 16 może przynieść kolejne przydatne dla użytkowników usprawnienia. Tym razem chodzi o nową funkcję, która pomoże w zarządzaniu powiadomieniami. Na pewno przyda się zabieganym.
Nowa funkcja kryjąca się pod nazwą „bundled notifications”, czyli powiadomienia zbiorcze, ma za zadanie grupować podobne do siebie komunikaty w ten sposób, aby ułatwić nam i przyspieszyć ich przeglądanie.
Obecnie Android grupuje powiadomienia głównie według aplikacji, z których pochodzą. W ten sposób wszystkie wiadomości z jednej aplikacji są wyświetlane razem. Nowa funkcja to zmieni i pójdzie o krok dalej – powiadomienia będą bowiem sortowane tematycznie, np. według promocji, wiadomości czy aktywności w mediach społecznościowych.
Redakcja Android Authority odkryła właśnie ukrytą stronę w Ustawieniach, w nowej zakładce Powiadomienia zbiorcze. Funkcja powiadomień zbiorczych jest obecnie domyślnie wyłączona, ale już zdradza, czego możemy się spodziewać w Androidzie 16.
Inspiracją Google dla powstania tej opcji są rozwiązania znane nam z aplikacji pocztowych, w tym Gmail. Nasze skrzynki pocztowe automatycznie sortują e-maile na 5 różnych kategorii. Te kategorie to: Podstawowe, Promocje, Społecznościowe, Aktualizacje, Fora. Podobnie może być w Androidzie 16, choć pewnie do wyboru będziemy mieć nieco inne kategorie – a i zapewne pojawi się także możliwość dodania własnych.
Dzięki tej nowości użytkownicy nie będą musieli przeglądać każdego powiadomienia z osobna i łatwiej wyłowią te najważniejsze. Taką opcję docenią szczególnie osoby otrzymujące wiele powiadomień w ciągu dnia.
fot. Google Android
Nowe narzędzie do lepszego zarządzania powiadomieniami może przełożyć się na ograniczenie chaosu informacyjnego. Nowa funkcja jest obecnie w fazie testów i najpewniej trafi do stabilnej wersji Androida 16.
Google zadba także o nasze bezpieczeństwo w kontekście śledzenia. Niedawno przedstawił bowiem nowości, dzięki którym szybciej dowiemy się o tym, że jesteśmy śledzeni przez tracker, na przykład AirTag Apple. Powiadomi nas o tym sam system Android:
https://www.gsmmaniak.pl/1538211/android-ochrona-przed-sledzeniem/
Źródło: Android Authority, opracowanie własne
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…