Google ma do każdego z nas ważne pytanie dotyczące aplikacji nawigacyjnej Mapy Google. Trzeba odpowiedzieć – w innym wypadku stracimy nasze dane w aplikacji. Chodzi o zapisywanie naszych danych.
Każdy użytkownik aplikacji Mapy Google musi do niedzieli, 15 września podjąć ważną decyzję. To właśnie w niedzielę upływa termin, do kiedy korzystający z Map mogą zdecydować, w jaki sposób ma być zapisywana ich historia lokalizacji. Po decyzji funkcja osi czasu może ulec poważnym zmianom.
15 września zmiany w zapisywaniu danych w aplikacji Mapy Google
Zmiana spowodowana jest tym, że do tej pory wszystkie informacje na temat naszej osi czasu były przechowywane na serwerach samego Google. Od 15 września jednak to się zmieni. Takie dane będą bowiem od teraz zapisywane tylko na urządzeniach użytkowników.
Z tego względu każdy użytkownik Map Google z włączoną osią czasu musi odpowiedzieć na pytanie giganta z Mountain View. Ten zapyta nas, czy zgadzamy się na przeniesienie danych z serwerów firmy do naszego urządzenia.
Wyrażenie zgody sprawi, że dane trafią bezpośrednio na nasze smartfony. Co istotne, jeśli takiej zgody Google’owi nie damy, nasze dane z osi czasu i historii lokalizacji zostaną bezpowrotnie usunięte. Gigant zaznacza także, że wyrażenie zgody w Mapach Google na jednym z naszych urządzeń jest uznawane jako zgodę dla wszystkich sprzętów, które korzystają z Map Google na danym koncie użytkownika.
Jak wyrazić zgodę na przeniesienie danych?
Jak zaakceptować nowe warunki Google? Wystarczy wejść w wiadomość mailową wysłaną nam przez giganta z Mountain View. Jeśli czas nagli, a takiej wiadomości z jakiegoś powodu nie widzimy, możemy wyrazić zgodę na przeniesienie danych także w ustawieniach aplikacji Mapy Google. Stosowane ustawienia znajdziemy w zakładce Oś czasu.
Mapy Google zyskały także w sierpniu nowość na smartwatchach z systemem WearOS, dzięki której internet nie będzie już nam potrzebny do nawigowania. Z Google Maps w wersji offline skorzystamy już na pierwszych inteligentnych zegarkach z systemem od Google:
Mapy Google w wersji offline na smartwatche. Smartfon zostaw w domu
Źródło: Google, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.