>
Kategorie: Newsy Telefony Vivo

Ten nowy średniak będzie hitem. Bateria 6500 mAh, 80W i wydajny oraz efektywny procesor to przepis na bestseller

Powoli zbliża się premiera vivo Y300 Pro, a sugerują to kolejne przecieki. Tym razem do sieci trafiły informacje o wydajności nowego średniaka prosto z Państwa Środka. Jak prezentuje się na tle konkurencji?

W połowie sierpnia, mój redakcyjny Kolega Konrad pisał o pierwszych przeciekach dotyczących vivo Y300 Pro. Te sugerowały ogromną baterię, którą ma zaadaptować ten nowy średniak. Tym razem do sieci trafiły inne informacje.

Wydajność vivo Y300 Pro ujawniona

Tak samo, jak częściowa specyfikacja, która za nią odpowiada. Najważniejszym punktem jest oczywiście procesor, czyli Snapdragon 6 Gen 1, całkiem świeży układ Qualcomma. Do jego dyspozycji w przetestowanym egzemplarzu oddano 12 GB pamięci operacyjnej, jednak nie jest wykluczone, że pojawią się także inne warianty pamięciowe. To z kolei sugeruje, że pamięci wewnętrznej będzie przynajmniej 256 GB. Na jaką wydajność się to przekłada?

vivo Y300 Pro / via GSMArena

Na to odpowiada powyższy wynik w benchmarku Geekbench. Mowa o 942 punktach dla najmocniejszego rdzenia oraz 2801 punktach dla całego SoC. Oprócz tego zauważono go także w bazie danych MIIT, co oznacza, iż jego premiera może być już całkiem blisko.

fot. MySmartPrice

Warto dodać, że poprzednie przecieki mówiły także o jego wymiarach. Ma to być 163,28 x 76,29 x 7,69 mm, a waga wyniesie 195 gram. Jak na smartfon z baterią 6500 mAh? Kurczę, naprawdę ciekawie się to zapowiada, jak „upchali” tak pokaźną baterię w tak cienkim smartfonie. Oczywiście, nie jest on mały, ale cienki już tak. Warto także dodać, że ma się ona ładować przewodowo z mocą… 80W. To zawstydza wiele flagowych urządzeń.

Premiera coraz bliżej, ale kiedy?

Ciężko określić, jednak tego typu przecieki sugerują, że są to raczej tygodnie, aniżeli miesiące. Może to być więc przełom 3 i 4 kwartału tego roku, który ogólnie jest całkiem gorącym okresem w kontekście premier sprzętowych.

Swoją drogą, podoba mi się, w jakim kierunku zmierzają nawet takie średniaki – ogromna wręcz bateria z szybkim ładowaniem, a całość utrzymana w smukłej obudowie. Oby tak dalej i nie tylko w chińskich urządzeniach.

https://www.gsmmaniak.pl/1510949/vivo-y300-pro-5g-bateria-6500-mah-ladowanie-80-w/

Źródło: MySmartPrice

Paweł Łaz

Najnowsze artykuły

  • iQOO
  • Newsy
  • Telefony

Aż 8500 mAh i ekran 165 Hz w tanim flagowcu? Nowy iQOO może mocno namieszać na rynku

iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…

27 maja 2026
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

To właśnie dlatego ludzie kochają Honora — producent niczym Agent 47 zabija po cichu

Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…

27 maja 2026
  • Artykuły
  • Na luzie

Gdzie się podziały tamte Motorole? Najnowsze są cholernie drogie i mało opłacalne

Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…

27 maja 2026
  • Promocje

Ex-flagowy Samsung w tak dobrej cenie?! Nie dowierzam, ale gorąco polecam ten zakup

Samsung Galaxy S25 Ultra doczekał się tak dobrej promocji w Polsce, że z miejsca stał…

27 maja 2026
  • Newsy
  • Telefony

Telefon Trumpa nie uczyni Ameryki wielką, a wręcz przeciwnie. Oto jego wydajność i specyfikacja

Jakiś czas temu w końcu dostaliśmy informację o tym, że Trump Mobile T1 istnieje i…

27 maja 2026
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Kolejny, kompaktowy flagowiec z Chin ujawnia specyfikację. Będzie jednym z ciekawszych

Jeżeli mielibyśmy sobie przypomnieć, kto robi kompaktowe flagowce, to jednym z producentów będzie oczywiści Honor.…

27 maja 2026