Aplikacja YouTube doczeka się niedługo funkcji, którą ma już cała konkurencja. Na start dostępna będzie tylko dla płacących za YouTube Premium. Całkiem możliwe jednak, że to szybko się zmieni.
YouTube Premium wzbogaca się właśnie o funkcję, która przyda się wielu, którzy długie godziny spędzają w serwisie. Bez wątpienia są nimi ci, którzy korzystają z subskrypcji Premium, by omijać reklamy.
Nie wątpię też, że z tej funkcji chętnie skorzystaliby też ci, którzy korzystają z darmowej wersji platformy. Chodzi bowiem o funkcję wyłącznika czasowego, który debiutuje właśnie w Premium. To rozwiązanie przydatne szczególnie tym, którzy lubią zasypiać do dźwięków z YouTube – podcastów lub relaksacyjnych składanek.
YouTube idealny do snu? Wyłącznik czasowy pomoże w zasypianiu
Wyłącznik czasowy to opcja, dzięki której po naszym zaśnięciu kolejne materiały nie są odtwarzane przez całą noc. Możemy wybrać, czy chcemy, aby podcast bądź playlista przestała się odtwarzać po 15, 20, 30, 45, 60 minutach, lub na przykład na sam koniec odsłuchiwanego odcinka.
Co więcej, po wstrzymaniu odtwarzania będziemy mogli jeszcze dodatkowo przedłużyć ten czas, jeśli uznamy, że potrzebujemy więcej czasu, na przykład do momentu zaśnięcia.
Nie jest to żadna nowość – taka opcja od dłuższego czasu jest już dostępna w Spotify, gdzie cieszy się uznaniem użytkowników. Co ciekawe, znajdziemy ją także już od pewnego czasu w YouTube Music.
Jak włączyć nowy wyłącznik czasowy?
Teraz funkcja ta pojawia się także w YouTube Premium. Płacący użytkownicy mogą już włączyć wyłącznik czasowy przechodząc na tę stronę w wersji desktopowej, lub za pomocą opcji Ustawienia i Wypróbuj nowe funkcje eksperymentalne w aplikacji mobilnej.
Na stronie funkcji eksperymentalnych YouTube czytamy, że funkcja wyłącznika czasowego będzie dostępna w ramach testów do 2 września. Pytanie, czy po tym czasie trafi do arsenału dostępnych na stałe funkcji Premium, czy może skorzystają z niej także użytkownicy wersji darmowej serwisu.
Świetna funkcja prosto z X trafia na YouTube. Wyjaśnisz każdego ściemniacza
Źródło: YouTube, TechCrunch, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.