fot. HMD Global
HMD Global we współpracy z rodzicami tworzy idealny smartfon dla dziecka i nastolatka. To model, który ma zapobiec pogarszającej się sytuacji młodych, którzy obecnie śpią, jedzą i funkcjonują bez żadnej przerwy od ekranów.
HMD Global to firma, która jeszcze do niedawna zajmowała się produkowaniem smartfonów Nokia. Od jakiegoś czasu stawia jednak pierwsze kroki w wydawaniu własnych urządzeń i zdecydowanie chce zaistnieć na rynku. W lipcu poznaliśmy już model HMD Skyline, który można naprawić samodzielnie w domu, a do tego designem nawiązuje do dobrze znanej nam Lumii.
Teraz producent ma nowy, ciekawy projekt. Chce zaistnieć, tworząc smartfona dla dzieci i nastolatków z… ich rodzicami. „Better Phone Project” to pierwszy smartfon współtworzony przez rodziców, by zadbać o ochronę zdrowia psychicznego dzieci. Wszystko po to, by dać rodzicom kontrolę nad tym, jak ich dziecko spędza czas przed ekranem i w jaki sposób korzysta na przykład z social mediów.
HMD współpracuje w tym celu także z ekspertami, organizatorami kampanii i grupami wsparcia rodziców. Każdy uczestnik programu będzie miał dostęp do globalnych warsztatów, a także będzie mógł brać udział w dyskusji na forach. Chętni mogą już rejestrować się na stronie internetowej projektu.
W ramach projektu HMD zleciło globalne badania dotyczące najmłodszych użytkowników smartfonów. Wyniki ujawniły, że 11 lat to średni wiek, w którym dziecko po raz pierwszy dostaje smartfona.
Aż 70% ankietowanych rodziców przyznało, że ich dzieciństwo bez smartfonów oznaczało, że bardziej angażowali się w życie rodzinne. 55% uważa, że korzystanie z telefonu przez ich dziecko jest źródłem kłótni, a 33% płakało z powodu obsesji dziecka na punkcie telefonu.
64% badanych stwierdziło, że korzystanie ze smartfona negatywnie wpływa na sen małego użytkownika, a 61% uważa, że zmniejsza to ilość podejmowanej przez nie aktywności fizycznej. Ponad połowa (54%) martwi się, że zmniejszy to ilość czasu spędzanego na spotkaniach towarzyskich.
Ankieta została przeprowadzona wśród 10 tysięcy rodziców w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Niemczech i Australii. Jej wyniki brzmią co najmniej przerażająco. HMD stara się zrozumieć te wyzwania rodziców i zaoferować zestaw nowych rozwiązań, które mogą okazać się przydatne dla rodziców i dzieci. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie plany ma producent.
https://www.gsmmaniak.pl/1504301/hmd-skyline-specyfikacja-cena-premiera-w-polsce/
Źródło: HMD Global
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Najważniejsze usługi zostaną tymczasowo wyłączone. Bank ING nie pozostawia złudzeń, że klienci, którzy odpowiednio się…
realme szykuje kolejną odsłonę swojej popularnej serii średniaków. Nowy realme 16 Pro może zadebiutować już…
Orange się nie zatrzymuje i oferuje naprawdę sporo przecenionych smartfonów z okazji Black Friday. Jednym…
Pisaliśmy Wam o tym już kilkukrotnie, ale GOG to jedna z najlepszych platform organizująca promocje…
Smartfony marki Motorola często są oferowane w bardzo konkurencyjnych cenach. W tym przypadku ceny zostały…
Azjatycki Asus kojarzy się głównie z laptopami, ale oferuje także udane smartfony. Wśród nich są…