fot. mObywatel
mObywatel jutro będzie miał przerwę w działaniu. Warto wiedzieć, kiedy zabrać ze sobą fizyczne wersje najważniejszych dokumentów. Ile potrwają prace serwisowe?
Rządowa aplikacja mObywatel będzie miała już jutro drobną przerwę w działaniu. Warto o tym wiedzieć, jeśli akurat w najbliższym czasie będziemy potrzebować z niej skorzystać – na przykład jeśli chodzi o dokumenty, które zawsze mamy w niej pod ręką. Przerwa całe szczęście potrwa dość krótko.
To dlatego, że konieczne jest w najbliższym czasie przeprowadzenie prac serwisowych, by wszystkie ważne funkcje w aplikacji mogły działać, jak należy. Tym razem prace nie odbywają się jednak w nocy czy w weekend – jak to zwykle bywa – a wyjątkowo późnym wieczorem w środku tygodnia.
fot. mObywatel
Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega, że z aplikacji nie skorzystamy już jutro, czyli w czwartek, 25 lipca w godzinach dokładnie między 22:00 a 22:30. Prace techniczne nie potrwają więc długo, ale zawsze te pół godziny może okazać nam się niezbędne w danym momencie. Lepiej wiedzieć, że wtedy będziemy potrzebować fizycznego dowodu osobistego czy chociażby prawa jazdy. Niektórzy przestali już niemal korzystać z fizycznych odpowiedników i mogą nie mieć ich pod ręką.
Niestety Ministerstwo Cyfryzacji nie wyjaśnia, czy problemy dotkną także serwisu internetowego gov.pl. Może być tak, że także ten system przestanie działać. To jednak chyba najmniejszy problem dla użytkowników.
fot. mObywatel
W ostatnim czasie pojawia się niestety coraz więcej doniesień na temat niebezpieczeństw w sieci dotyczących właśnie rządowej aplikacji. Oszuści w Polsce wykorzystują aplikację mObywatel do niecnych celów. W ostatnim czasie rozsyłają do Polaków wiadomości sms i maile, w których piszą, że dostęp do mObywatel został dla nas zablokowany. Aby go odblokować trzeba oczywiście wejść w fałszywy i niebezpieczny link, a następnie podać nasze dane do logowania czy do bankowości elektronicznej. Sprawdź, na co trzeba teraz bardzo uważać:
https://www.gsmmaniak.pl/1505646/blokada-mobywatel-cert-polska-oszustwo/
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, opracowanie własne
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…