Ryan Lash/Ted Conferences/AFP
Na platformie X (dawniej Twitterze) już niedługo może pojawić się funkcja, która pozwoli Ci wyrazić Twoją frustrację i niezadowolenie, nawet bez komentowania. Chodzi o przycisk „nie lubię”, który może spodobać się użytkownikom platformy.
Elon Musk odkąd przejął Twittera, od razu zaczął zaprowadzać tam swoje porządki. Zaczęło się od zmiany nazwy platformy z Twittera na X, ale to był dopiero początek. Chwilę później doczekaliśmy się płatnych planów bez reklam, a teraz ekscentryczny miliarder chce przekształcić całą platformę w aplikację do wszystkiego – w tym komunikacji z bliskimi czy nawet płatności.
To jednak nie koniec pomysłów sprytnego biznesmena. Teraz Musk postanowił postawić bowiem na promocję… bardziej negatywnej interakcji na platformie. Odróżniając się od największych gigantów, jak Facebook czy TikTok, Musk chce, aby na X pojawił się nowy przycisk – nie lubię.
Ten charakterem zdecydowanie pasuje do platformy – często panuje tam dość nerwowy klimat i myślę, że użytkownicy bardzo chętnie skorzystaliby z takiej nowej możliwości. Pytanie, czy to nie zaostrzy często już dość napiętej atmosfery w serwisie. Natomiast z plusów –nowa reakcja mogłaby też na pewno pomóc moderatorom serwisu X w dbaniu o porządek na platformie.
Odniesienia do kodu znaleziono już w aplikacji X na iOS. Te ujawniają przycisk, który pojawia się jako ikona złamanego serca, a także odniesienia do funkcji „głosowania na nie”. Przycisk „nie lubię tego” został również rzekomo zauważony na koncie pracownika X, który udostępnił wideo nowego sposobu odpowiedzi. Post został jednak szybko usunięty z sieci.
Co ciekawe, funkcja głosowania na nie rozważana była przez Twittera już 3 lata temu, czyli jeszcze zanim platformę przejął Elon Musk. Wtedy do takiej zmiany jednak nie doszło, jednak pod wodzą miliardera na pewno taka nowość prędzej czy później pojawi się w serwisie.
https://www.gsmmaniak.pl/1501049/x-aplikacja-bankowa-elon-musk-platnosci/
Źródło: TechCrunch, opracowanie własne
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Amazon Luna swego czasu udostępniła Fruitbus płatnikom abonamentu bez żadnych dodatkowych opłat. Niestety wszystko, co…
Tanie Samsungi są zazwyczaj nieopłacalne, gdyż oferują znacznie mniej niż chińska konkurencja. Jednym z wyjątków…
Dzień pracy rzadko wygląda dziś tak samo od rana do wieczora. Część spraw załatwia się…
iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…
Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…
Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…