>
Kategorie: Newsy Telefony Xiaomi

Xiaomi pozbędzie się ze swoich smartfonów ich największej wady? Każdy z nas na to czeka

Xiaomi w HyperOS pozbędzie się irytujących Cię reklam na dobre? Wygląda na to, że chiński producent bardzo chce pójść nam na rękę. Niedługo sam zdecydujesz, czy chcesz je oglądać na swoim smartfonie?

Nie od dziś użytkownicy smartfonów Xiaomi narzekają na mnogość reklam występujących w systemie chińskiego producenta. Sytuacja i tak częściowo uległa już zmianie na plus, ale wciąż decydując się na smartfon Xiaomi, musieliśmy być świadomi, że część reklam na pewno nas nie ominie. Całkiem możliwe, że użytkownicy smartfonów Xiaomi zdążyli się już do tego choć częściowo przez lata przyzwyczaić.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że wiele wskazuje na to, że Xiaomi postanowił zmienić ten stan rzeczy. O intrygującej nowości donoszą dziś pierwsi leakerzy. To koniec z reklamami z każdej strony?

Xiaomi wkrótce pozwoli Ci wyłączyć reklamy?

Jak zauważyli niedawno SmartPrix i Yogesh Brar, Xiaomi ma pracować nad przełącznikiem, który pozwoli nam na wyłączenie reklam systemowych w nakładce HyperOS na Androida, na której pracują najnowsze sprzęty marki. Wygląda to tak, jak na zrzucie ekranu widocznym poniżej.

fot. Smartprix

Nowy przełącznik systemowy do wyłączania reklam miał być dostępny na smartfonie Xiaomi 13 Pro z testową wersją oprogramowania HyperOS. Nowość miałaby trafić najprawdopodobniej właśnie jedynie na najnowsze urządzenia marki, pracujące na HyperOS.

Producent może sporo na tym stracić

Niestety na ten moment samo Xiaomi nie skomentowało tych całkiem rewolucyjnych doniesień. Ciężko stwierdzić więc, jaką dokładnie wizję na to ma sam producent. Tym bardziej że ograniczenie reklam wiązałoby się dla producenta z utratą sporych dochodów. Być może producent chce zaproponować taką opcję w formie płatnej? Wtedy wątpię, aby na taką opcję znalazło się wielu chętnych.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz czekać do premiery nowego rozwiązania, aby pozbyć się reklam. Zajrzyj do naszego poradnika, który podpowie Ci, jak zablokować wyświetlanie tzw. propozycji z oprogramowania smartfonów Xiaomi. Koniecznie tam zajrzyj:

https://www.gsmmaniak.pl/1214465/xiaomi-jak-wylaczyc-reklamy-w-miui-redmi-poco/

Źródło: SmartPrix, Android Authority, opracowanie własne

Monika Laflamme

Najnowsze artykuły

  • iQOO
  • Newsy
  • Telefony

Aż 8500 mAh i ekran 165 Hz w tanim flagowcu? Nowy iQOO może mocno namieszać na rynku

iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…

27 maja 2026
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

To właśnie dlatego ludzie kochają Honora — producent niczym Agent 47 zabija po cichu

Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…

27 maja 2026
  • Artykuły
  • Na luzie

Gdzie się podziały tamte Motorole? Najnowsze są cholernie drogie i mało opłacalne

Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…

27 maja 2026
  • Promocje

Ex-flagowy Samsung w tak dobrej cenie?! Nie dowierzam, ale gorąco polecam ten zakup

Samsung Galaxy S25 Ultra doczekał się tak dobrej promocji w Polsce, że z miejsca stał…

27 maja 2026
  • Newsy
  • Telefony

Telefon Trumpa nie uczyni Ameryki wielką, a wręcz przeciwnie. Oto jego wydajność i specyfikacja

Jakiś czas temu w końcu dostaliśmy informację o tym, że Trump Mobile T1 istnieje i…

27 maja 2026
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Kolejny, kompaktowy flagowiec z Chin ujawnia specyfikację. Będzie jednym z ciekawszych

Jeżeli mielibyśmy sobie przypomnieć, kto robi kompaktowe flagowce, to jednym z producentów będzie oczywiści Honor.…

27 maja 2026