, Newsy Telefony Windows Phone

Czy producenci są jeszcze w stanie nas zaskoczyć? O smartfonach z WP8 słów kilka.

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Plushack

  Mnie się marzy fonik podobny do Nokii E7 ze sprzętową klawiaturą ale z WP8. Robił dobre zdjęcia i co najważniejsze, inteligentnie potrafił dogadac się z siecią Play. Od kiedy Ona używają infrastruktury Orange i Plus to telefon szaleje, zwłaszcza przy kiepskim zasięgu każdego z nadajników. I tak robi wiele telefonów. Nie tylko na Symbianie ale na Androidzie (HTC Desire, Wildfire, SGS). No i lepsza rozdzielczość ekranu. Mnie spokojnie wystarczyłoby coś koło 1024×600

 • Kons

  @ Krzysztof Swoboda
  ” Jak w sklepie microsoftu będzie 500k aplikacji, poważnie rozwaze migracje, chociaż na Andku mi dobrze 😉 ”

  To jest jakiś sarkazm czy Ty tak poważnie ? Chcesz mi powiedzieć że nie ma fajnych i potrzebnych aplikacji na WP i musi ich być 500 000 żeby telefon jako tako działał ? Strzelam że w telefonie nie posiadasz więcej niż 20 aplikacji z których regularnie korzystasz.

 • http://kondux.pl/ Kondux

  Jeśli chodzi o Sony to proszę bardzo 😉

  http://kond…windowsem/

  Kondux

 • Unlimited

  Windows Phone ma inne wady które mam nadzieje zostaną usunięte w WP8.

 • Tirinti

  @Kamil
  Zależy na czym komuś zależy. Jak na dostępie do lewego oprogramowania to jest to zaleta. Jak na stabilności to jest to wada.

  Ja odnosiłęm się do tego co napisał Zwykły User czyli do wymienienia wad Androida i twierdzenia, że ma je Windows Phone.

 • dawid2003

  @Tirinti
  Po raz pierwszy się z tobą zgodzę 🙂 Ja miałem Nokia Lumia 800, teraz mam Sony Xperia S i jestem już pewien tego , że w tym roku przesiądę się na Nokia Lumia 920. Mam obeznanie już z WP 7.5 i ICS 4.0 i wybieram WP8.

 • Kamil

  @tirinti

  „Google nie prowadzi testó i większość aplikacji w ich sklepie jest albo niestabilna, albo nielegalna albo zawiera wirusy i spyware. No ale klienci to akceptują bo mogą sobie instalować piraty, tak samo jak na Windowsie desktopowym, który na desktopach jest popularny jak Android na smartphonach…”

  jak dla mnie to bardziej zaleta niż wada 😛

 • Eryk

  Czy w WP8 jest już „eksplorer” czy dalej nie ma możliwości przeglądania zasobów telefonu?

 • Tirinti

  @ Zwykły User.
  Widać zboczenie Ci na mózg padło i piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
  W Windows Phone Store są tylko i wyłącznie aplikacje na Windows Phone. Nie należy mylić Windows Phone z Windows Mobile, na który aplikacje instalowało się głównie poprzez karty SD a nie ze sklepu Microsoftu, który zresztąjuż jest zlikwidowany. Na CE nigdy nie było sklepu Microsoftu.
  Windows Phone to bardzo spójna platforma i nie ma tam żadnych problemó z kompatybilnością w odróżnieniu od Androida, gdzie developer musi walczyć o kompatybilność z wersją OSu, CPU, GPU, ekranu i nakłądek producenta danego modelu. W efekcie czego 90% aplikacji nie wykożystuje połowy możliwości SGSII nie mówiąc o III. Standardem jest pisanie aplikacji na Androida 2.0 na najsłąbszy CPU i GPU aby uniknąć problemów. Natomiast najlepsze aplikacje nie chodzą na 3/4 smartphonów z Androidem bo mają za słaby sprzęt.
  Poza tym aby aplikacja trafiła do sklepu musi przejąść rygorystyczne testy Microsoftu, dzięki temu jest pewnosć, że jest stabilna i nie zawiera wirusó ani spyware a jeśli są w niej reklamy to nie obciążają CPU i prowadzą do legalnych reklamodawców. Google nie prowadzi testó i większość aplikacji w ich sklepie jest albo niestabilna, albo nielegalna albo zawiera wirusy i spyware. No ale klienci to akceptują bo mogą sobie instalować piraty, tak samo jak na Windowsie desktopowym, który na desktopach jest popularny jak Android na smartphonach.

 • Tirinti

  Jak dla mnie to HTC powinien wypuścić poprawiony 8X. Wystarczy, żeby dołożyli mocniejszą baterię i slot microSD i będzie super.

 • Unlimited

  Ja powiem tak Nokia zrobiła najciekawszą konferencje. Nowe Lumie wyglądają ładnie, mają pełno fajnych ficzersów, tylko że własnie chodzi o sam WP8. Jeśli będzie miał te same błędy i ograniczenia co WP7.5(7.8). To nie zajedzie daleko. Martwię się też o jakość wykonania, gdyż np. Lumia 800 czy N9 mimo że podobne to są dwa inne telefony pod względem hardware’u, oczywiście na korzyść N9. Wg. mnie WP8 z dizajnem Nokii i HTC wstrzeliło się w nisze.

 • Jakub

  @zwykły user ty pewnie masz androida …….. i dlatego się tak wypowiadasz o wp8
  ogólnie byłby hit wp8 gdyby miał parametry HTC One X i najlepiej producenta Nokii:]

 • Zwykły User

  Windows w komórce to porażka wiejskiego tuningu, to jak świętojebliwa dziewica – nie quma, nie czuje czaczy i jest jak zimna ryba do ogrzania chętnego prącia. To jest niekompatybilne nawet samo ze sobą! W 100ach niekompatybilne. Te 400k softu w windows markecie to trzeba podzielić na wersje dla windows CE, Windows Mobile i WIndows Phone i jeszcze jakieś inne windows, ale nie kompatybilne i tyle – KOSZMAR! Ponadto Jest toto na chińszczyźnie a tam to wszelkie cuda są możliwe. Ogólnie chcesz mieć problem z telefonem weź Windows każdy ciulik się nim chwali jako osiągnięciem wsiurowego wiejskim tuningu. Dla totalnych degeneratów, impotentów, i wykluczonych z realności a zwłaszcza z relacji seksualnych, z wyjątkiem homoseksualnych oczywiście.

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Krzysztof Swoboda

  Jak w sklepie microsoftu będzie 500k aplikacji, poważnie rozwaze migracje, chociaż na Andku mi dobrze 😉

 • NorbiDG

  Mnie – wygląd, parametry i jakość Sony Xperia T z WP8 (mogłoby to być coś ciekawego).
  Może i WP8 będzie hitem ale napewno nie od początku (dopiero jak platforma rozwinie skrzydła, przybędzie aplikacji, itp), czyli ok roku.
  W tym czasie może ceny też spadną i wtedy może być alternatywa dla Andka – a tak to nie wróże specjalnie przyszłości(chyba że WP10?!;))
  Pozdro.
  Fan XPERIA


reklama