Render Sony Xperia 1 VI / fot. androidheadlines.com
Nie da się ukryć, że Sony nie idzie najlepiej na rynku smartfonów. Czy jednak Sony Xperia 1 VI ma szansę to zmienić? Ja już wiem, jaka będzie jej specyfikacja oraz kiedy odbędzie się jej premiera, dowiedz się i Ty.
Premiera Sony Xperia 1 VI zbliża się wielkimi krokami, pora więc podsumować, co wiemy o nadchodzącym flagowcu Japończyków. Ostatnio z kolei dowiedzieliśmy się, kiedy zostanie on zaprezentowany światu.
Jak w większości flagowców w tym roku, tak i tutaj zobaczymy dobrze znanego i raczej lubianego Snapdragona 8 Gen 3, którego ma wspomóc aż 16 GB pamięci operacyjnej. Do dyspozycji użytkownika należy spodziewać się przynajmniej 256 GB pamięci wewnętrznej.
Oprócz pamięci, zmianie uległo podejście Japończyków do ekranów. Zamiast kinowego 21:9 dostaniemy 19,5:9, które jest dużo popularniejszym rozwiązaniem na rynku. Oprócz tego spadnie rozdzielczość, z 4K do 2K. Te zmiany mogą wyjść na plus sztandarowej propozycji od Sony, chociażby pod kątem pracy na baterii. Co by nie mówić – 4K w smartfonie to zbędny bajer.
Idąc dalej należy wspomnieć o tym, że będzie to wyświetlacz OLED, który zaoferuje odświeżanie na poziomie 120 Hz, czy też zgodność ze standardem HDR BT.2020. Z pewnością otrzymamy również głośniki stereo, a także należy oczekiwać obecności złącza Jack 3,5 mm.
W kontekście reszty, w zasadzie oczekuje się tożsamych rozwiązań, co w przypadku Sony Xperia 1 V, przykładowo w zakresie zestawu aparatów. Miejmy nadzieję, że japoński producent podejdzie jednak inaczej do stosowanych algorytmów w trybie „auto”. Po krótce:
Nie ma niestety konkretnych informacji o cenie nadchodzącego flagowca z Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak należy się spodziewać podobnej, do modelu z oznaczeniem „V”. Mowa więc o kwocie 6499 złotych, czyli niemałej.
No i to, na co czekaliście – kiedy nowa Xperia ujrzy światło dzienne? Według najnowszego przecieku, ma to być 17 maja tego roku. Chętni muszą więc poczekać jeszcze miesiąc na potwierdzenia wszystkich aspektów tego urządzenia. Czy to warte zachodu? Jak to mówią – poczekamy, zobaczymy.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
RTV EURO AGD przecenia hitowe urządzenia. To smartfon Redmi z aparatem 200 MP, poręczny tablet…
Fani strategii mogą czuć się kokietowani. Epic Games w ramach rozdawnictwa postanowił udostępnić graczom dwa…
Tanich smartwatchy o designie G-Shocka jest wiele, ale to BlitzWolf BW-AT7 robi największe wrażenie -…
W ostatnich miesiącach zadebiutowało parę pancernych smartfonów polskiego HAMMER-a, ale żaden z nich nie jest…
Do sieci trafiła specyfikacja maluszka dopełniającego serię Honor Magic8. Model Mini przenika się z wersją…
Roborock Saros 10R ma system nawigacji nawet 21 razy dokładniejszy od klasycznego LiDARu i mierzy…