>
Kategorie: Huawei Newsy Telefony

Huawei po 12 latach kończy z uwielbianą serią P. Co dalej z legendarnymi flagowcami?

Huawei szykuje zmiany w swoim portfolio. Po 12 latach seria P żegna się z rynkiem. Zamiast niej debiutuje nowość – to seria Huawei Pura, którą pochwalił się dyrektor marki.

Nadszedł czas na zmiany w portfolio Huawei. Firma żegna się ze swoją serią P – choć nie dosłownie. Od teraz nowe modele pojawiające się na rynku będą bowiem należały do serii Pura.

Dyrektor generalny Huawei, Richard Yu, zapowiedział właśnie, że flagowa seria smartfonów marki – czyli P – będzie od teraz nazywać się Pura.

Od premiery serii Huawei P minęło już 12 lat. Swojej premiery doczekała się w 2012 roku. Producent uznał, że najwyższy czas na pewne zmiany.

Nowa seri Huawei Pura – czym zaskoczą flagowce?

Nowa seria ma skupiać się na zaawansowanych technologiach, a także modzie i stylu. Nowe nazewnictwo ma nawiązywać do czystości. Firma zwraca uwagę na pięć kluczowych filarów nowej serii Pura 70 – pasję, czystość, styl, kreatywność i klasykę.

Huawei Pura/ fot. producenta

Jak podaje leaker DigtialChatStation, w serii Pura mają pojawić się niedługo cztery modele. Mowa o:

  • Huawei Pura 70,
  • Huawei Pura 70 Pro,
  • Huawei Pura 70 Pro+,
  • Huawei Pura 70 Ultra.

Być może będzie też miejsce dla edycji specjalnej flagowca, Art Edition, ale to nie zostało jeszcze potwierdzone.

Seria Huawei Pura powinna zostać zaprezentowana jeszcze w kwietniu. Do tej pory wszyscy oczekiwaliśmy w tym miesiącu premiery serii P70, zamiast niej już za kilka dni powinna zawitać jednak linia Pura 70.

Wiele wskazuje na to, że w nowej serii zobaczymy przeprojektowany, trójkątny moduł aparatu – do którego nawiązuje powyższa grafika, a także poniższy przeciek, jeszcze sprzed informacji na temat zmiany nazwy flagowej serii smartfonów.

HUAWEI P70 / fot. gizmochina.com

W Polsce natomiast zadebiutował w ubiegłym tygodniu wyjątkowy model Honor Magic V2 powstały we współpracy z Porsche:

https://www.gsmmaniak.pl/1484063/honor-magic-v2-rsr-porsche-design-w-polsce-cena/

Źródło

Monika Laflamme

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025