Prototyp Apple iPhone 16 / fot. macrumors.com
iPhone 16 i iPhone 16 Pro po raz pierwszy pozują na żywo przed premierą. Potwierdzają kilka nowości i zmian w designie. Czy wreszcie mamy poważny redesign?
Premiera iPhone 16 dopiero za kilka miesięcy. Do sieci dość niespodziewanie trafiły atrapy iPhone 16 i iPhone 16 Pro. Choć teoretycznie mają służyć twórcom etui do przygotowania ich przed debiutem, dla nas są bezcennym źródłem informacji o designie nowych telefonów Apple. Co zmieni się w stosunku do poprzedników? Czy nareszcie doczekamy się redesignu?
Na dobry początek możemy zobaczyć, jak iPhone 16 i iPhone 16 Pro wyglądają obok siebie. Oczywiste jest, że w podstawowym modelu wyspa aparatów będzie mniejsza niż przed rokiem. Jednocześnie nie da się nie zauważyć podobieństwa do iPhone Xs. Nie dziwi mnie to – wraz z iPhone 11 to najlepiej sprzedający się telefon Apple w erze FaceID.
Jeśli ten design się potwierdzi, to iPhone 15 będzie bardzo smukłym urządzeniem. To również kolejne źródło, które potwierdza obecność 5 przycisków na obudowie. Będą to głośność (dwa osobne przyciski), wyciszanie, blokada oraz nowy przycisk akcji. Na trzecim zdjęciu widać też porównanie iPhone 16 i 16 Pro. Ten drugi jest wyraźnie większy. Przypomnę, że to dlatego, że będzie miał wyświetlacz 6.3″.
Jaki iPhone warto kupić w 2024 roku? Czy warto czekać na premierę we wrześniu?
Na koniec zostaje nam porównanie iPhone 16 Pro z poprzednikiem. Tu jak na dłoni widać nieco większe wymiary. Dzisiejszy przeciek na szczęście nie potwierdza poprzednich doniesień. Według nich wyspa aparatów miała przypominać golarkę Philipsa. Niestety dosłownie. Tutaj widzimy kosmetyczne zmiany względem iPhone 15 Pro.
Taki design przekonuje Cię, żeby z niecierpliwością czekać na iPhone 16? W takim razie zajrzyj do naszego podsumowania przecieków. Znajdziesz tam wszystko na temat specyfikacji, designu, a nawet wstępnych cen nowych modeli Apple.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…