fot. Mapy Google
Mapy Google na smartwatchach z Wear OS i smartfonach od teraz potrafią jeszcze więcej. Bardzo przydatnymi nowościami Google pochwalił się na targach MWC w Barcelonie.
Mapy Google czeka jeszcze więcej zmian w aplikacji związanych oczywiście z rozwojem sztucznej inteligencji. Nowościami gigant z Mountain View podzielił się podczas trwających w Barcelonie targów Mobile World Congress.
Nowości dotyczą nie tylko samych Map Google, ale i systemu Wear OS dla smartwatchy, który wesprze pracę popularnej aplikacji na naszych nadgarstkach. Mapy Google na zegarkach mają niedługo przypominać jeszcze bardziej te, które widzimy w smartfonach.
O jakich nowościach mowa? M.in. o wskazówkach dotyczących transportu publicznego na zegarku – już niedługo na smartwatchach zobaczymy całą podróż, bez konieczności sięgania po smartfona.
Na WearOS możemy także przechowywać bilety czy karty lojalnościowe w Portfelu Google w naszych zegarkach.
iOS 17.4 będzie pilnował zakupów w App Store? Pomyłka giganta
Google na targach pochwalił się także usprawnionym czytnikiem ekranu dla funkcji Obiektywu w Mapach Google na smartfony. Jak to działa? To funkcja szczególnie przydatna użytkownikom słabowidzącym lub turystom.
Aparat w smartfonie może przeskanować nasze otoczenie, a następnie Asystent poinformuje nas, co znajduje się w naszej okolicy. To według Google także przydatna opcja obcym kraju, w którym nie znamy języka.
Ulepszona wersja czytnika przedstawiona na MWC pozwala Mapom Google nie tylko na podanie nam nazwy miejsca, ale również odczytanie nam ważnych informacji, w tym godzin otwarcia czy opinii klientów.
Aby skorzystać z tej opcji, należy dotknąć ikony aparatu na pasku wyszukiwania Map Google i podnieść telefon, aby przeskanować otoczenie. Konieczna jest też aktywacja czytnika ekranu TalkBack, który znajdziemy w ustawieniach, w zakładce Dostępność.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…