, Apple iOS Telefony

Pierwszy iPhone to dopiero był sprzęt (trochę historii)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • majk

  Ja mogę się podzielić bo maqm swojego iPhone 2G od pięciu lat i nadal świetnie służy:) Nigdy nie zmieniana bateria a działa tak jak działała, dziwne nie?
  Jest już leciwy i pewnie teraz go wymienię na 5-tkę. Czasami się zamyśli:) Ekran już plami:) ale ciagle jest w niezłej formie

 • majk

  hehe

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Marcin Błocian

  @Rafi – Sprawdzone w kilku źródłach które mówią, że Gorilla. Ja raczej osobiście nie zwracam uwagi na to czy szkło ekranu jest wzmacniane, czy nie. Prawie zawsze używam zestawu folia + etui. Przez pewien czas korzystałem z HTC EVO 3D bez nich, żeby sprawdzić czy Gorilla jest taka świetna. Okazało się, że przy moim trybie użytkowania ekran rysował się na potęgę…

 • Rafi

  Pierwszy iPhone miał gorrilę? Miałem styczność tylko z kolejnymi odsłonami i 3g na pewno nie posiadał takowej, gdyż rysował się na potęgę. To jak z tym szkłem?

 • iPhone 3G

  Od 2 lat mam iPhona 3G. Kupiłem używanego. Mam go do dzisiaj, i mimo że jest POTWORNIE wolny, pokazał mi magię iOS’a. Chodzi głównie o wygląd. Wiele razy miałem okazję bawić się Samsungami (Ace 2, i5800) z Androidem i wg mnie wszystko w nich wygląda… biednie. Nie mówię o szybkości, gdyż 3G to już chyba 4-letnia konstrukcja. Aczkolwiek dotrzymywał kroku i5800 :P. Od pół roku czekam na iPhona 5, tylko że spodziewałem się większego, a nie dłuższego ekranu.. Zobaczę go na żywo i podejmę decyzję czy 5 czy 4S. Aha – największa zaleta iOS vs Android. Na iPhonie praktycznie nie ma reklam, a na Androidzie cały czas coś kole w oczy..

 • TheJungle

  Może i tak, ale do tamtej pory smartfony wykorzystywały interfejs z mikro elementami, nadawały się do obsługi tylko rysikiem – były mało poręczne.
  iPhone był urządzeniem które sprawiło. że użytkowanie bardzo wydajnego telefonu stało się tak samo proste i poręczne jak zwykłego telefonu.
  Interfejs zupełnie odmieniono, wyposażono w layout który wpasowywał się pod użytkowanie palcem – ekran jako pierwszy nie reagował na nic poza ludzką skórą – to był telefon prawdziwie dla ludzi.

  Czujnik zbliżeniowy wyłączał ekran gdy dzwoniłeś- takich ułatwień nigdy wcześniej nie było. Był banalny w obsłudze i niesamowicie zautomatyzowany – to była pierwsza wersja prawdziwie zautomatyzowanego asystenta osobistego.

  Robił wszystko dla ciebie – był wszystkim w jednym. iTunes, banalne odtwarzanie muzyki, filmów, wydajny procesor itp.

  Tak – procesor był bardzo wydajny – zainstalowano w nim najlepszą wersję PowerVR który był w tamtym czasie najlepszym chipem, jednym słowem zmiatał wszystko inne z powierzchni. Qualcomm wówczas raczkował a jego procesory (chociaż ponoć o wysokim taktowaniu) znane były z niezwykle małej wydajności. To była ZUPEŁNIE inna firma i inne procesory niż dzisiaj, a niestety – w większości instalowane w Windows Mobilach – na ktore nie pojawiało się nic więcej jak gry – kulki, i aplikacje – kalkulator itp.

  Apple zatroszczył się o pojawienie siędobrych aplikacji i gier. Z tą mocą obliczeniową dostarczył ludziom prawdziwe emocje – bo gry wyglądały zadziwiająco – nie to co na WM. I to był prawdziwy szok.

  Tak – to BYŁA rewolucja. Stąd tak drastyczny wzrost popularności tego telefonu. Dziś to ewolucja, która na dodatek zwolniła do żółwiego tempa.

  Pozdro

 • Vister

  A jeśli mi nie wierzysz to tak dla przykładu http://gizm…m-ekranem/

 • Vister

  @karlo975 Przykro mi ale dotykowe klawiatury QWERTY były już wcześniej od iphona

 • karlo975

  arek, gdyby nie apple to dalej wklepywałbyś smsy na alfanumerycznej fizycznej klawiaturce,
  temat dobry, tylko wziął się za to ktoś nieodpowiedni, ktoś nierozumiejący polityki Apple…

 • anonimek

  fanboy’e androida juz trollują .

 • arek

  Początki apple to złe czasy dla rynku mobilnego kiedy powstał największy troll patentowy apple ZŁO OOO


reklama