>
Kategorie: Newsy Telefony

Następca jednego z najlepszych fotoflagowców będzie jeszcze lepszy i otrzyma większy zoom!

Po zaskakującym debiucie modelu Sony Xperia 1 V z ładowaniem 30 W pomalutku przychodzi czas na jego następcę. Japoński producent zawsze dostarcza wielu wrażeń zainteresowanym. Oto Sony Xperia 1 VI i pierwsze przecieki o urządzeniu.

  • Wstępny termin premiery flagowca Sony Xperia 1 VI został ujawniony.
  • Zgodnie z tradycją urządzenie zaadaptuje najnowszy układ firmy Qualcomm.
  • Zapowiada się zwiększenie zoomu optycznego względem poprzednika.

Co wiemy o — Sony Xperia 1 VI?

Coś nie coś wiemy, choć obecna generacja smartfona debiutowała w maju. Pojawiły się spekulacje o przygotowaniach do wypuszczenia nowszej generacji na początku 2024 roku.

Najprawdopodobniej Sony Xperia 1 VI będzie błyszczeć na scenie podczas MWC 2024. Targi odbędą się w Barcelonie w okolicach końcówki lutego. Mogą to być dni od 26.02.24 do 29.02.24.

Ponadto krążą pogłoski, że flagowiec będzie wyposażony w Snapdragona 8 Gen 3. Nie byłoby to niczym dziwnym, bo tak wskazuje tradycja serii. Jednak zupełnie nowy chipset otrzyma kilka interesujących ulepszeń aparatu.

Sony Xperia 1 V / fot. producenta

Może przetwornik obrazu Exmor T także doczeka się ulepszenia? Ponadto algorytmy Sony Clear Image Zoom z pewnością dołożą swoje pięć groszy do możliwości zaplecza fotograficznego. Zatem znów można oczekiwać bestii fotograficznej.

Z ujawnionych informacji wynika, że świeży model pochwali się aparatem z 6-krotnym zoomem bezstratnym i dużą matrycą. Umożliwiłoby to przybliżenie do około 140 mm, przewyższając obecny zoom 125 mm.

Byle tylko przewodowe ładowanie 30 W odeszło w zapomnienie. Przecież nawet Samsung oferuje 45 W (oprócz wariantu bazowego), co oczywiście jest śmieszne, choć w tej sytuacji i tak jest znacznie mocniejsze.

https://www.gsmmaniak.pl/1438019/samsung-galaxy-s24-szybkosc-ladowania-3c/

Źródło

Patryk Zimowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025